Rishis Sunakas. EPA – ELTA foto

Londonas, birželio 26 d. (dpa-ELTA). Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishi Sunakas pareiškė, kad „dar anksti“ spręsti, ar chaosas, kurį Rusijoje sukėlė „Wagner“ samdinių maištas, išprovokuos prezidento Vladimiro Putino režimo pasikeitimą.
 
Pasak premjero, sustabdytam maištui sukėlus netikrumą dėl Rusijos prezidento ateities Didžioji Britanija rengiasi „įvairiausiems scenarijams“.
 
Nesantaikos kulminacija buvo karo vado Jevgenijaus Prigožino pajėgų priartėjimas vos už 190 kilometrų nuo Maskvos, tačiau sudaręs susitarimą su Kremliumi jis atšaukė sukilimą. Vaizdai, kaip privati kariuomenė išeina iš Ukrainos ir užgrobia karinę būstinę pietiniame Rusijos mieste, pakirto įspūdį, kad V. Putinas tvirtai valdo Rusiją.
 
R. Sunakas sakė sutinkantis su JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vertinimu, jog kilę nesutarimai atskleidė „tikrus įtrūkius“ Rusijos prezidento valdyme.
 
Per vizitą Notingame R. Sunakas sakė, kad Didžioji Britanija akylai stebėjo padėtį, jo žodžiais, nestabilumą lėmė neteisėta Rusijos invazija į Ukrainą.
 
Paklaustas, ar tai gali paskatinti režimo pasikeitimą, R. Sunakas transliuotojams sakė: „Dar per anksti tiksliai nuspėti, kokie galėtų būti padariniai, tačiau, žinoma, esame pasirengę įvairiausiems scenarijams“.
 
Savaitgalį R. Sunakas telefonu kalbėjosi su JAV prezidentu Joe Bidenu, Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu ir Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.
 
J. Prigožinas pareikalavo nušalinti gynybos ministrą Sergejų Šoigu, su kuriuo ne kartą susikirto Rusijai tęsiant invaziją į Ukrainą. V. Putinas apkaltino maištą sukėlusį J. Prigožiną išdavyste ir pažadėjo nubausti sukilėlius, netgi juos „neutralizuoti“, bet galiausiai sutiko, kad buvęs sąjungininkas ir jo pajėgos pasitrauktų į Baltarusiją.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.06.27; 07:01

Didžiosios Britanijos premjeras Rishi Sunakas ir JAV prezidentas Joe Bidenas. Epa – ELTA foto

Vašingtonas, birželio 8 d. (PA Media/dpa-AFP-ELTA). JAV prezidentas Joe Bidenas supainiojo Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Rishi Sunako pareigas, kai jiedu susitiko Baltuosiuose rūmuose, ir pasveikino jį žodžiais „pone prezidente“.
 
J. Bidenas greitai pasitaisė, pajuokavęs, kad „paaukštino“ R. Sunaką.
 
Dvišaliame susitikime priešais R. Sunaką sėdėjęs 80-metų JAV prezidentas pasakė: „Na, pone prezidente – pone prezidente, aš ką tik jus paaukštinau. Pone ministre pirmininke, smagu jus čia vėl matyti“.
 
R. Sunakas turėjo progą pasijuokti iš dar vienos klaidos, nes anksčiau kaip ministras pirmininkas nebuvo lankęsis Baltuosiuose rūmuose, o pareigas pradėjo eiti tik praėjusių metų spalį.
 
J. Bidenas jam pasakė: „Per pastaruosius kelis mėnesius buvome susitikę San Diege, po to Belfaste ir Hirošimoje. O dabar esame čia ir per artimiausias 20 minučių išspręsime visas pasaulio problemas“.
 
R. Sunakas ketvirtadienį Baltuosiuose rūmuose pradėjo derybas su J. Bidenu siekiant aptarti karą Ukrainoje ir būsimą NATO vadovybę, taip pat pasinaudoti proga sustiprinti Didžiosios Britanijos pozicijas po „Brexito“.
 
Nors tikimasi, kad pagrindinis susitikimo Ovaliajame kabinete akcentas bus Ukraina ir Vakarų atsakas lemiamu karo momentu, R. Sunakas taip pat pabrėžia Jungtinės Karalystės ambicijas atlikti svarbų vaidmenį dirbtinio intelekto srityje.
 
„Savo vertybes iškeliame į pirmą vietą, kad pasiektume rezultatų Didžiosios Britanijos ir Amerikos žmonėms“, – pradėdamas derybas su J. Bidenu sakė R. Sunakas.
 
Paklaustas, ar „ypatingi“ dvišaliai santykiai yra geri, J. Bidenas pakėlė nykštį į viršų ir atsakė: „Tikrai geri“.
 
Karas Ukrainoje
 
Ukrainos klausimu JAV ir JK vyriausybės artėja prie to, kad siūlys pažangius naikintuvus, kurie padėtų Kyjivui atremti Rusijos invaziją. Nors abi vyriausybės išlieka atsargios dėl kaltės priskyrimo už šią savaitę katastrofiškai sugriautą Ukrainos užtvanką, jos taip pat aiškiai sako, kad Maskvos agresijai turi būti užkirstas kelias.
 
Prieš aukščiausiojo lygio susitikimą su J. Bidenu R. Sunakas sakė, kad JK ateis į pagalbą nukentėjusiesiems nuo potvynio, kurį sukėlė pratrūkusi užtvanka.
 
„Noriu, kad žmonės žinotų, jog mes atliekame savo vaidmenį paremdami ukrainiečius ir jų atsaką“, – sakė jis JK transliuotojams Vašingtone. „Iš anksto suteikėme išteklių Jungtinėms Tautoms ir Raudonajam Kryžiui, numatydami tokius incidentus, kaip šis, dabar šie ištekliai perkeliami į regioną, kad padėtų nukentėjusioms šeimoms“, – sakė R. Sunakas.
 
„Tai siaubingas aktas, nuo kurio nukentėjo šimtai tūkstančių žmonių“, – sakė jis, kartu atmesdamas Kremliaus grasinimus JK dėl karinės paramos Ukrainai.
 
Užmojai dėl dirbtinio intelekto
 
R. Sunakas taip pat teigė, kad J. Bidenas remia jo planus vėliau šiais metais surengti JK pirmąjį pasaulyje aukščiausiojo lygio susitikimą dirbtinio intelekto klausimais. Jis tvirtino, kad JK gali imtis lyderės vaidmens siekiant užtikrinti, kad dirbtinis intelektas būtų saugiai naudojamas. R. Sunakas nori, kad JK ateityje būtų įkurta pasaulinė dirbtinio intelekto reguliavimo institucija, pasigirdus perspėjimų, kad ši technologija gali sunaikinti žmoniją.
 
Vis dėlto R. Sunako užmojams yra kliūčių, nes JAV ir Europos Sąjunga jau pradėjo dialogą dėl dirbtinio intelekto elgesio kodekso.
 
NATO vadovybė
 
R. Sunakas įvardijo JK gynybos sekretorių Beną Wallace‘ą kaip kandidatą vadovauti NATO prieš kitą mėnesį Lietuvoje įvyksiantį Vakarų karinio aljanso viršūnių susitikimą. Pretendentėmis į šias pareigas taip pat laikomos Danijos ir Estijos premjerės.
 
NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kadencija baigsis spalio mėnesį.
 
Kol kas J. Bidenas nenurodė, kam jis pritaria, bet jo balsas bus lemiamas aljanse, kuriame JAV yra didžiausios veikėjos.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2023.06.09; 06:32

Rishis Sunakas. EPA – ELTA foto

Londonas, spalio 24 d. (PA Media/dpa-ELTA). Rishis Sunakas įspūdingai grįžo į politikos viršūnę ir tapo naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku po to, kai jo varžovė Penny Mordaunt pasitraukė iš varžybų.
 
Buvęs finansų ministras pirmadienį pelnė konservatorių partijos parlamentarų paramą, kad pakeistų Liz Truss partijos lyderio pareigose, ir į Dauningo gatvę įžengs praėjus mažiau nei dviem mėnesiams po to, kai pralaimėjo per paskutinį balsavimą.
 
R. Sunakas bus pirmasis JK ministras pirmininkas induistas, pirmasis, kilęs iš Azijos, ir jauniausias per daugiau kaip 200 metų – jam 42 metai.
 
Bendruomenių Rūmų lyderė P. Mordaunt pasitraukė iš varžybų, nes jai nepavyko surinkti reikiamų 100 nominacijų iš savo kolegų parlamentarų – tą ji turėjo padaryti iki 14 valandos.
 
Buvusiam ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui atsisakius bandymo grįžti į buvusias pareigas, R. Sunakas taps premjeru be konkurencijos ir išvengs internetinio balsavimo, kuriame eiliniai konservatorių partijos nariai praėjusį mėnesį atmetė jo kandidatūrą į ir pasirinko L. Truss.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.10.24; 18:20

Borisas Johnsonas. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, rugsėjo 2 d. (dpa-ELTA). Baigėsi kelias savaites trukęs balsavimas dėl britų premjero Boriso Johnsono įpėdinio – penktadienį popiet baigėsi terminas, per kurį Konservatorių partijos nariai galėjo atiduoti savo balsą. Jie galėjo rinktis tarp užsienio reikalų sekretorės Liz Truss ir buvusio iždo kanclerio Rishio Sunako.
 
Rinkimų rezultatus toriai ketina skelbti pirmadienio popietę. Tada antradienį karalienė Elžbieta II nugalėtoją priims Balmoralo pilyje Škotijoje ir oficialiai paskirs eiti pareigas. Apklausos pergalę prognozuoja 47-erių L. Truss.
 
B. Johnsonas liepos pradžioje po didelio savo partijos spaudimo paskelbė apie atsistatydinimą. Prieš tai dešimtys partijos narių protestuodami prieš jo vadovavimą pasitraukė iš postų. Tuomet virtinė žinomų parlamentarų ryžosi dalyvauti partijos pirmininko, o kartu ir naujojo premjero rinkimuose. Per kelis rinkimų ratus parlamento torių frakcijoje liko du daugiausiai balsų gavę kandidatai – L. Truss ir R. Sunakas. Tada lemiamą žodį tarė partijos nariai, kurių yra iki 200 000. Partija tikslaus skaičiaus neskelbia.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.03; 07:58

Britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss. EPA – ELTA foto

Londonas, liepos 11 d. (AFP-ELTA). Britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss sieks tapti premjero Boriso Johnsono įpėdine. 46-erių politikė apie savo kandidatavimą į valdančiosios torių partijos pirmininko postą paskelbė sekmadienį laikraštyje „The Daily Telegraph“. Ji „galinti vadovauti, siekti rezultatų ir priimti sunkius sprendimus, rašė L. Truss.
 
„Turiu aiškią viziją, kur turime būti, ir patirties bei ryžto, kad ten nukeliautume“, – teigė ji.
 
„Aš šiuose rinkimuose kovosiu kaip konservatorė ir kaip konservatorė vadovausiu“, – tęsė užsienio reikalų sekretorė. Kad jis paskelbs apie savo kandidatavimą, nebuvo netikėta. Netrukus po L. Truss apie savo siekį dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose pranešė ir torių parlamentaras Rehmanas Chishtis. Kandidatų skaičius išaugo iki 11.
 
Po beprecedenčio maišto partijos viduje B. Johnsonas ketvirtadienį paskelbė apie savo pasitraukimą iš partijos lyderio pareigų. Tai reiškia, kad jis neteks ir premjero posto. Tačiau B. Johnsonas pareiškė, kad dar liks vadovauti vyriausybei, kol bus išrinktas jo įpėdinis.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.07.11; 08:30

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas. EPA – ELTA nuotr.

Varšuva, balandžio 22 d. (ELTA). Buvęs Lenkijos sausumos pajėgų vadas generolas Waldemaras Skrzypczakas apkaltino Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną atskleidus karinę paslaptį. Tai penktadienį pranešė Lenkijos laikraštis „Fakt“.
 
Lankydamasis Indijoje su vizitu, Jungtinės Karalystės premjeras pareiškė: „Galiu pasakyti, kad dabar Lenkijoje mokome ukrainiečius ginti oro erdvę, o Didžiojoje Britanijoje – valdyti šarvuočius“.
 
„Didžiosios Britanijos premjeras atskleidė karinę paslaptį. Man iš lūpų veržiasi negražūs žodžiai… Kariškių rengimas yra kariuomenės reikalas, šiuo atveju tai – paslaptis. Būtų gerai, kad žmogus pagalvotų, prieš kalbėdamas tokius dalykus“, – piktinosi lenkų generolas.
 
„Gal ponas premjeras to nesuvokia, bet tokiais pareiškimais jis kelia pavojų visai karinei operacijai ir karių saugumui“, – pabrėžė  W. Skrzypczakas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.04.23; 08:00

Borisas Johnsonas. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, balandžio 18 d. (AFP-ELTA). Rusijos valstybinė televizija pirmadienį transliavo vaizdo įrašą, kuriame, kaip ji apibūdino, į nelaisvę paimti už Ukrainą kovoję „britai“ reikalauja, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas derėtųsi dėl jų paleidimo.
 
Du išsekusiai atrodantys vyrai, identifikuoti kaip Didžiosios Britanijos piliečiai Shaunas Pinneris ir Aidenas Aslinas, prašo iškeisti juos į Viktorą Medvedčiuką, turtingą Ukrainos verslininką, artimą prezidentui Vladimirui Putinui ir neseniai suimtą šioje provakarietiškoje šalyje.
 
Laidoje nenurodoma, kur ir kieno – Rusijos pajėgų ar Maskvos sąjungininkų separatistų Rytų Ukrainoje – abu vyrai buvo laikomi.
 
Įrašai buvo pateikti kaip interviu su Rusijos valstybinio transliuotojo VGTRK žurnalistu Andrejumi Rudenko. Filmuotoje medžiagoje A. Rudenko dviem vyrams rodo vaizdo įrašą, kurį praėjusią savaitę paskelbė V. Medvedčiuko žmona Oksana Marčenko, reikalavusi iškeisti jos vyrą į du britus. Tada sulaikytieji angliškai prašo iškeisti juos į verslininką.
 
Penktadienį paskelbtame interviu britų laikraščiui „The Daily Telegraph“ A. Aslino motina kreipėsi dėl jo paleidimo. Ang Wood sakė atpažinusi savo 28 metų sūnų rusiškoje laidoje dėl išskirtinės tatuiruotės. „Aidenas yra tarnaujantis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narys ir dėl to yra karo belaisvis, todėl su juo turi būti elgiamasi žmoniškai“, – citavo laikraštis A. Wood.
 
Socialiniuose tinkluose išplitusiuose vaizdo įrašuose su Kremliaus remiamo transliuotojo RT logotipu jaunuolis, atrodo, leido suprasti, kad Ukraina vilkina konfliktą. Nebuvo aišku, ar tuose vaizdo įrašuose vyrai buvo verčiami kalbėti.
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė iškeisti 67 metų V. Medvedčiuką į šiuo metu Rusijoje laikomus ukrainiečius. Praėjusią savaitę paklaustas apie galimus mainus, Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad V. Medvedčiukas „nėra Rusijos pilietis“, ir sakė nežinąs, ar jis nori, kad Maskva kištųsi į jo bylą. Pirmadienį D. Peskovas pažadėjo „pranešti“, koks į tai bus V. Putino atsakymas.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.04.19; 06:12

Į Europą bandantys patekti migrantai. EPA-ELTA nuotr.

Paryžius, lapkričio 26 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas penktadienį pareiškė Jungtinės Karalystės kolegei Priti Patel, kad atsisako planuotų savaitgalio derybų su ja, protestuodamas prieš ministro pirmininko Boriso Johnsono paviešintą laišką dėl migrantų krizės.
 
Žinutėje, kurią matė AFP, G. Darmaninas sakė P. Patel, kad B. Johnsono laiškas prezidentui Emmanueliui Macronui, kuriame siūloma Prancūzijai atgal priimti migrantus, kurie kerta Lamanšo sąsiaurį, yra „nusivylimas“. Jis pridūrė: „Tai, kad jis buvo paviešintas, yra dar blogiau. Todėl turiu atšaukti mūsų susitikimą Kalė sekmadienį.“
 
Prancūzija ketino priimti visų Lamanšo sąsiaurio pakrantės valstybių ministrus, įskaitant P. Patel, į svarbų posėdį dėl migrantų krizės Kalė uostamiestyje sekmadienį po daugiausia aukų pareikalavusios nelaimės, kai šią savaitę prie Prancūzijos krantų nuskendo 27 migrantai. G. Darmaninui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad susitikimas vyks su kitų Europos šalių ministrais, tačiau P. Patel nebėra kviečiama po „nepriimtino“ B. Johnsono laiško.
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas. EPA – ELTA nuotr.
 
„Manome, kad viešas Didžiosios Britanijos premjero laiškas yra nepriimtinas ir prieštarauja mūsų diskusijoms su kolegomis“, – sakė šaltinis, prašęs neatskleisti jo pavardės. „Todėl Priti Patel nebėra kviečiama į sekmadienį vyksiantį ministrų susitikimą, kurį palaiko Prancūzija, Belgija, Nyderlandai, Vokietija ir Europos Komisija.“
 
Ketvirtadienį B. Johnsonas parašė E. Macronui, prašydamas Prancūzijos nedelsiant atsiimti visus migrantus, kurie išsilaipina Anglijoje perplaukę Lamanšo sąsiaurį. Neįprasta buvo tai, kad visas laiško tekstas buvo paskelbtas tviteryje.
 
Prancūzijos prezidentas E. Macronas. EPA-ELTA nuotr.

Migrantų grąžinimas „reikšmingai  sumažintų – arba net sustabdytų – keliones ir išgelbėtų tūkstančius gyvybių iš esmės sulaužant nusikalstamų grupuočių verslo modelį“, sakė jis.
 
B. Johnsono laiške taip pat nurodytos sritys, kuriose reikia glaudesnio bendradarbiavimo su Prancūzija, siūlomas bendras pasienio patruliavimas, stebėjimas iš oro ir dalijimasis žvalgybos duomenimis.
 
Naujas kivirčas dar pagilino tarp Britanijos ir Prancūzijos kylančias problemas po „Brexito“ – penktadienį prancūzų žvejai, protestuodami prieš žvejybos teises, turi surengti Lamanšo sąsiaurio keltų uostų blokadą ir sustabdyti krovinių gabenimą Lamanšo sąsiauriu.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2021.11.26; 12:33

Nicola Sturgeon. EPA – ELTA nuotr.

Edinburgas, lapkričio 8 d. (dpa-ELTA). Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon apkaltino britų premjerą Borisą Johnsoną ir jo Konservatorių partiją korupcija. „Yra vis daugiau sistemingos korupcijos B. Johnsono vyriausybėje įrodymų, – sakė N. Sturgeon pirmadienį per pokalbį su žurnalistais. – Jei tokį elgesį matytume Rusijoje ar kitose šalyse, Borisas Johnsonas tai vadintų korupcija“.
 
Šiuo metu B. Johnsono toriai yra įsipainioję į virtinę skandalų. Valdančioji dauguma, pavyzdžiui, neleido suspenduoti vieno torių deputato dėl neleistino lobistinio darbo. Be to, paaiškėjo, kad konservatoriai keliems didiesiems rėmėjams sudarė sąlygas gauti vietą aukštuosiuose parlamento rūmuose.
Borisas Džonsonas (Johnsonas). EPA-ELTA nuotr.
 
„Jo vyriausybėje visiškai nepaisoma taisyklių ir nesilaikoma standartų“, – kalbėjo N. Sturgeon. B. Johnsonui esą atrodo, kad taisyklės ir įstatymai galioja visiems, išskyrus jį ir jo partiją. B. Johnsono elgesys vis daugiau žmonių Škotijoje įtikina, kad būtina ateitį perimti į savo rankas, sakė N. Sturgeon, turėdama omenyje savo partijos siekį, kad Škotija atsiskirtų nuo Didžiosios Britanijos. Premjeras esą yra nenuoseklus ir atrodo neturintis principų.
 
N. Sturgeon nori atvesti Škotiją į nepriklausomybę ir grąžinti ją atgal į ES. Tikslas yra iki 2023 metų inicijuoti referendumą dėl atsiskyrimo nuo JK.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.09; 10:15

Borisas Džonsonas (Johnsonas). EPA-ELTA nuotr.

Londonas, lapkričio 2 d. (AFP-ELTA). Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas iš Pasaulio klimato konferencijos Glazge Škotijoje atgal į Londoną grįš lėktuvu. „Mus labai spaudžia laikas“, – pareiškė B. Johnsono atstovas, reaguodamas į kritiką dėl skrydžio. Britų premjeras bei kiti konferencijos dalyviai prieš tai primygtinai ragino pasaulį aktyviau kovoti su klimato kaita.
 
Aplinkos ir klimato aktyvistai reikalauja smarkiai sumažinti skrydžių, ypač privačių ir trumpojo nuotolio.  Lėktuvai išmeta gerokai daugiau klimatui kenksmingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei kitos transporto priemonės.
 
B. Johnsonas sekmadienio vakarą iš G20 susitikimo Romoje užsakomuoju lėktuvu atskrido į Glazgą. Tas pats orlaivis jį antradienį parskraidins į Londoną, pareiškė premjero biuras. „Mes naudojame tvarų kurą, o emisijos kompensuojamos“, – sakė atstovas.
 
Londono Hitrou oro uostas. EPA-ELTA nuotr.

B. Johnsonas savo kalboje COP26 konferencijoje reikalavo „iš tikrųjų rimtai vertinti klimato kaitą“. Jei šalių lyderiai šią galimybę praleis, būsimos kartos jiems esą neatleis.
 
„Borisas Johnsonas teisus, sakydamas, kad pasauliui klimato kaitos klausimu likusi minutė iki vidurnakčio, – agentūrai AFP sakė organizacijos „Power Shift Africa“ direktorius Mohamedas Adowas. – Todėl būtų puiku, jei jis į Glazgą būtų atvykęs traukiniu“. 
 
Skrydis iš Glazgo į Londoną trunka vidutiniškai 60-90minučių, kelionė traukiniu – apie penkias valandas.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.02; 00:30

Borisas Džonsonas (Johnsonas). EPA-ELTA nuotr.

Britų premjero Boriso Johnsono asmeninis gyvenimas  daug metų yra nuolatinis spėliojimų šaltinis. Pirmiausiai klausimas, kiek vaikų turi vyriausybės vadovas, iki šiol nebuvo aiškiai atsakytas – iki dabar. 57-erių politikas interviu JAV stočiai NBC pirmą kartą atskleidė esąs šešių vaikų tėvas.
 
„Taip“, – sakė B. Johnsonas, atsakydamas į atitinkamą klausimą. „Tai fantastiška, daug darbo, bet man tai patinka. Aš keičiu daug sauskelnių“, – kalbėjo premjeras.
 
Britų žiniasklaida pažymi, kad tai pirmas konkretus B. Johsnono pasisakymas šia tema. Žinoma, kad pirmojoje santuokoje jis vaikų neturėjo. Su antrąja žmona Marina Wheeler, su kuria buvo susituokęs 25 metus, jis užaugino keturis dabar jau suaugusius vaikus. Vyriausioji B. Johnsono duktė yra tik penkeriais metais jaunesnė už dabartinę jo žmoną Carrie, kurią jis gegužės pabaigoje slapta vedė Vestminsterio katedroje.
 
Su Carrie premjeras augina 2020 metų balandžio pabaigoje gimusį Wilfredą. Be to, B. Johnsonas turi dar šeštą vaiką – dukterį. Ji, anot pranešimų, yra nesantuokinis vaikas, pasaulio šviesą išvydęs 2009-aisiais. Kalbama, kad B. Johnsonas, kai dar buvo susituokęs su Marina, turėjo keletą romanų, tarp jų – su žurnaliste.
 
Tačiau jau netrukus premjero šeiminė situacija vėl keisis: jo žmona Carrie po metų pradžioje patirto persileidimo vėl laukiasi kūdikio. Mažylis turėtų gimti apie Kalėdas. Tai bus jau septintoji B. Johnsono atžala.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.09.23; 00:01