Trečiadienį vilniečiams duris atveria naujasis Lazdynų baseinas. Lankytojai bus įleidžiami nuo 17 val. vakaro.
Jame įrengtas 50 metrų ilgio baseinas su 10 plaukimo takelių bei 25 metrų nardymo baseinas su 8 plaukimo takeliais ir tramplynais šuoliams į vandenį. Šalia didžiojo baseino įrengtos 1 tūkst. vietų tribūnos, prie nardymo baseino žiūrovams skirta 200 vietų.
Baseinuose taip pat sumontuotos pakeliamo dugno sistemos, dirbtinio intelekto pagrindu veiks skendimo prevencijos technologija.
Komplekse dar veiks treniruoklių zona, sauso baseino zona, kavinės, persirengimo ir administracijos zonos.
„Visi žinome, kad tai nebuvo lengva. Tačiau atkaklumas daro savo – Lazdynų baseinas nuo rytoj jau priima lankytojus, ruoškitės maudymosi kostiumus!“ – antradienį „Facebook“ rašė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
„Yra ir žmonių, įmonių, kurie atsakingi už tai, kad baseinas atsidaro trejus metus vėliau nei galėjo, tačiau negadinsiu šventės juos vardinamas, juolab kad nebūtinai visi iš piktos valios pridarė rūpesčių bei darbų kitiems, o ankstesni rangovai jau ir taip įtraukti į juoduosius viešųjų pirkimų sąrašus“, – teigė meras.
ELTA primena, kad Lazdynų baseino statybos strigo 2019 m. bankrutavus buvusiam statytojui UAB „Irdaiva“ (kuris prieš bankrotą pakeitė pavadinimą į UAB „Active Construction Management“).
Įmonė su 4 pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančiais partneriais buvo atlikusi apie 40 proc. darbų, jiems buvo sumokėta apie 14 mln. eurų. 2020 m. statybas perėmė naują konkursą laimėjęs „Panevėžio statybos trestas“.
Skaičiuojama, kad nuo pirminės 25,9 mln. eurų sąmatos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų.
Vilniaus miesto savivaldybė buvusiam rangovui yra iškėlusi ieškinį dėl 8,6 mln. eurų patirtos žalos kompensavimo.
Rusijai uždraudė kai kuriems Lietuvos piliečiams atvykti į Rusiją.
Lietuvos žinomi žurnalistai ir politikai, sužinoję, kad pateko į juodąjį Rusijos sąrašą, neslėpė pasitenkinimo ir traktavo tai kaip savotišką jų veiklos įvertinimą.
Tačiau konservatorė Rasa Juknevičienė įtariai vertino šias politikų, sužinojusių, kad yra nepageidaujami asmenys šalyje, reiškiamą džiūgavimą. R. Juknevičienė samprotavo, kad tokiu sąrašu Rusija tiesiog „trolina“ Lietuvą.
Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė penktadienį Eltai patvirtino, kad yra gautas sąrašas, o jame paskelbti Lietuvos piliečiai, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją. Tačiau R. Jakilaitienė daugiau detalių neatskleidė ir tvirtino, kad kiekvieną į sąrašą patekusį asmenį informuoja atskirai.
Sulaukę Užsienio reikalų ministerijos skambučio ir sužinoję, kad pateko į juoduosius Rusijos sąrašus, žinomi Lietuvos visuomenės veikėjai ir politikai šią žinią skelbia savo feisbuko paskyrose.
Į nepageidaujamų asmenų sąrašus patekęs giriasi žurnalistas Rimvydas Valatka. Savo feisbuko paskyroje apžvalgininkas giriasi, kad tai didžiausias jo gyvenimo įvertinimas.
„Šiandien sužinojau, kad Putino Rusija įtraukė mane į juoduosius sąrašus asmenų, kuriems draudžiama 5 metams įvažiuoti į Rusiją. Turbūt tai yra pats aukščiausias mano gyvenimo įvertinimas. Taigi nors ir šimtui, ponai kleptokratai. Sąmoningai nesu buvęs toje šalyje nuo 1991 m. vidurio, kai dar teko naudotis jų oro uostais. Prisibuvau. Tai yra šalis, kurios Sibiro katorgoje gimiau ir kuri vienintelė pasaulyje netraukia sugrįžti“, – feisbuke rašė R. Valatka.
Apie tai, kad sužinojo atsidūręs nepageidautinų žmonių sąraše, pranešė ir žurnalistas Andrius Tapinas.
„Lik sveikas, Sibire. Lik sveikas, Baikale ir Nižnij Tagile. Ate atostogoms Gelendžike ir Kryme, sudie Krasnojarske ir Čeliabinske. Patekau į Rusijos sąrašą ir penkerius metus neturiu teisės įvažiuoti į Rusijos teritoriją. Realiai visiškai už nieką. Blogo žodžio nesu apie Kremlių pasakęs ir prašau“, – feisbuke šmaikštavo A. Tapinas.
Į sąrašą pateko ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas. Apie gautą draudimą atvykti į Rusiją paskelbė kai kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime nariai – Mantas Adomėnas, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis.
Pastarasis komentuodamas tai, kad atsidūrė šiame sąraše, taip pat įvertino labai teigiamai.
„Turiu daug valstybinių apdovanojimų, bet šitas – tikrai brangiausias!!!“, – feisbuke pažymėjo Ž. Pavilionis.
Tuo tarpu M. Adomėnas šmaikštavo, kad net aštuonerius metus laukė, kol Rusija jam uždraus įvažiuoti į šalį.
„JAU MANIAU, NEBESULAUKSIU. Vis dėlto sulaukiau. Pagaliau. Draudimas įvažiuoti į Rusiją – check“, – rašė M. Adomėnas, primindamas Rusiją suerzinusią 2010 m. politiko inicijuotą rezoliuciją dėl Gruzijos teritorinio vientisumo.
L. Kasčiūnas pabrėžė, kad, jo žiniomis, juodajame Kremliaus sąraše yra daugiau kaip dešimt Seimo narių, kuriuos URM informavo, kad jie į Rusiją negalės atvykti penkerius metus.
Nors politikai ir žurnalistai gautą žinią, kad Kremlius uždraudė jiems kurį laiką atvykti į Rusiją, įvertino pašaipiai ir traktavo tai kaip savotišką jų veiklos įvertinimą, konservatorė Rasa Juknevičienė buvo kur kas įtaresnė. Politikė savo socialinio tinklo paskyroje samprotavo, kad šis sąrašas gali būti tik dar vienas Kremliaus informacinio karo atvejis.
„Nors Lietuvos URM informuoja, žiniasklaida praneša, o sąraše esantys džiaugiasi, tačiau man atrodo, kad tai dar vienas Kremliaus informacinio karo atvejis. Meta kaulą, t. y. neįleidžiamų į Rusiją sąrašą, o jūs čia aiškinkitės, kas yra kas Lietuvoje. Patrolino. Kimbam“, – feisbuke rašė R. Juknevičienė.
Iš “odiozinės“ italų kompanijos Hacking Team dokumentacijos, praėjusį savaitgalį patekusios į viešumą dėl programišių atakos, aiškėja, kad, „galimas dalykas, kompanija pažeidė Europos Sąjungos įvestas sankcijas“, sudariusi kontraktą su Rusijos karinės radiolokacinės įrangos gamintoja Kvant, rašo Buzzfeed žurnalistai.
Vakarų spauda komentuoja Suomijos sudarytą numanomų nusikaltėlių sąrašą, kuriame neva tai atsidūręs Vladimiras Putinas. „Jeigu jis save laiko kontrkultūros atstovu, tegul pasiskaito straipsnį apie save Vikipedijoje“, – ironizuoja žiniasklaida.
V.Putino atsiradimas Suomijos sudarytame slaptame „juodajame nusikaltėlių sąraše“ tinklaraštyje "Foreign Policy" pavadintas „labiau nei keistu“. Matyt, V.Putinas atsirado sąraše dėl ryšių su baikerių klubu "Nakties vilkai" – „Nočnyje volki“, rašo žurnalistė Elizabet Ralf.
Autorė įžiūri šiuose ryšiuose likimo ironiją: „Klubas buvo įsteigtas devintajame dešimtmetyje, kad gintų roko muzikantų teisę į necenzūruojamus „antitarybinius“ koncertus. "Nakties vilkai" tvirtina, kad kovoja už laisvę ir atmeta įstatymą.
Apie kokius „pavojingus dalykus“ internetiniuose tinkluose darė užuominas Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas?
Rusijos interneto naudotojai apie tai sužinos lapkričio 1-ąją: Valstybės Dūma priėmė prieštaringas pataisas interneto įstatymui, leidžiančias be teismo sprendimo blokuoti „žalingas internetines svetaines“.
Dar iki tol valdžia sugriežtino įstatymą dėl susirinkimų ir pasiūlė iš užsienio finansuojamoms nekomercinėms organizacijoms (NKO) priskirti „užsienio agentų“ statusą. O tai rusams atitinka sąvokas „šnipas“ ir „liaudies priešas“. Apie tai daug rašo užsienio žiniasklaida, pateikdama kritiškų pastabų bei palyginimų. Slaptai.lt pateikia keletą labiausiai įsiminusių publikacijų santraukų, atskleidžiančių, kur link ritasi Rusija.
Rusijos Valstybės Dūma antruoju ir iš karto trečiuoju, galutiniu, svarstymu pritarė pataisytam įstatymui dėl draudžiamą informaciją skelbiančių tinklalapių ir interneto puslapių „juodųjų sąrašų“.
Priimtu įstatymu ribojama prieiga prie neteisėtos, socialiai pavojingos vaikų gyvybei, sveikatai ir vystymuisi informacijos, skelbiamos internete.
Pataisose pateikiami keturi domenų vardų ir IP adresų sąrašai, taip pat numatoma blokuoti visą tinklalapį, pavyzdžiui, facebook.com arba twitter.com dėl keliančio grėsmę vaikų sveikatai pranešimo bent vienoje iš milijardų jo paskyrų.
Protestuodama prieš tai viena didžiausių interneto bendrijų rusų kalba antradienį parai blokavo prieigą prie 3 mln. puslapių turinčios populiarios interneto enciklopedijos „Wikipedia“.