Copy of Kusaite_foto

Man, Irenai Jeleniauskaitei, yra atimta galimybė Lietuvos teisme sąžiningai liudyti viską, ką žinau apie aplinkybes, susijusias su mano dukterėčiai Eglei Kusaitei Generalinėje prokuratūroje  pateiktais  kaltinimais.

Tuo pat metu ne tik bylą rengę prokurorai, bet ir jų vadovas ONKT departamente A. Kliunka  2010-08-11 d. rašte  buvusiems  politkaliniams iškreipia mudviejų su seserimi pastangas, kad būtų atliktas išsamus nešališkas visų aplinkybių ištyrimas. Jie atmetė  ir Eglės prašymus tyrimą papildyti esminiuose dalykuose, bylą suskaidė, siekia uždarų teismo posėdžių.

Continue reading „Atimta galimybė Lietuvos teisme sąžiningai liudyti“

kaukes_k

Būtent iš kagėbistinės – komunistinės nomenklatūros sluoksnių kilusių politikų ir monopolinio kapitalizmo magnatų pastangomis Lietuvoje išlaikoma išnaudotojiška ekonominė sistema. Lietuvoje egzistuoja visame regione didžiausios kuro ir elektros kainos. Benzino ir dyzelino kainos – nuo 4 litų 12 centų iki 4 litų 40 centų. O štai kaimyninėje Latvijoje tokios rūšies kuras daug pigesnis – net 40-50 centų. Kuras daug pigesnis ir Lenkijoje, Estijoje, Čekijoje, Slovakijoje, net Ispanijoje ir Portugalijoje.

Continue reading „Kas slypi po kaukėmis?“

Copy of kliunka_kliunka

Ekonominio ir politinio chaoso apimtoje šalyje bandoma daryti tam tikrus žingsnius, kurie padėtų nors kiek sušvelninti ekonominę krizę. Seime svarstomi projektai dėl to, kad nuo 2011 metu pradžios pensijų dydis būtų grąžintas į ankstesnes, iki sumažinimo buvusias ribas. Svarstomi ir projektai dėl PVM lengvatų spaudai bei viešbučiams. Tai labai svarbūs projektai, nes daugumos pensininkų padėtis sunki. Tegaudami 600-900 litų siekiančias pensijas, jie tiesiog skursta arba balansuoja ties visiško skurdo riba. Per dideli PVM mokesčiai kenkia viešbučiams, nes gretimose valstybėse egzistuoja daug mažesnis PVM tarifas, ir ten nukrypsta didieji turistų srautai. O krikščioniškai ir kultūrinei spaudai 21 procento PVM tarifas tiesiog tarsi kilpa ant kaklo, trukdanti normaliai leidinių veiklai.

Continue reading „Omertos dėsniai“

landsbergis_01

Esu senas Jūsų portalo gerbėjas. Tik, deja, negaliu pasakyti savo tikrosios pavardės bei vardo, nes dirbu statutinėje organizacijoje.

O valstybinių institucijų darbuotojams pavojinga rodyti tikrąsias pažiūras. Dar išmes iš darbo. Juolab kad esate kritikavę mano viršininkus.

Be to, esu konservatorių – krikščionių demokratų partijos narys. O konservatorių viršūnėlė taip pat nemėgsta portalo Slaptai.lt – už kritiką, principingumą, drąsą.

(Beje, Jūsų nemėgsta ir kairieji – irgi už kritiką. Kairieji dar nemėgsta ir už kritišką požiūrį į A.M.Brazauską, į Gediminą Kirkilą, į Kremliaus vadovus).

Continue reading „Prof. Vytauto Landsbergio požiūris į Medininkų žudynių bylą“

fsb_maziukas_n

Tikriausiai dar nepamiršote, kaip Seimo Nacionalionio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas viešai tvirtino, esą draugystė tarp Lietuvos VSD ir Rusijos FSB (lietuviškai – FST) – neįmanomas dalykas. Vertindamas viešojoje erdvėje pasirodančius įtarimus, jog tarp VSD ir FSB šiandien vis dėlto audžiami keisti bendradarbiavimo voratinkliai, Seimo NSGK pirmininkas dievagojosi, girdi, bendradarbiavimo tikrai nėra ir negali būti, o jei tokio pobūdžio bičiulystės iškiltų į paviršių, jas, be abejo, derėtų laikyti skandalingomis. Tačiau netrukus Lietuvos Generalinės prokuratūros prokuroras Algimantas Kliunka Seime surengtoje spaudos konferencijoje prisipažino, jog Vilniuje apklausiant terorizmu įtariamą Eglę Kusaitę dalyvavo ir Rusijos FSB atstovai.

Continue reading „Marodieriai iš Rusijos FSB struktūrų“

Copy of kliunka_kliunka

Tai – jau ketvirtoji portalo Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžiaus” publikacija, kurioje narpliojamas keistas Medininkų žudynių bylos tyrimas. Kai kurios šio tyrimo aplinkybės verčia suklusti, ar pagrįstai Lietuvoje kalinamas buvęs OMON milicininkas Konstantinas Michailovas – Nikulinas. Pavyzdžiui, birželio 16-osios teismo posėdyje  prokuroras Rolandas Stankevičius liudininko Alberto Karkino pasiteiravo, ar jis turįs įrodymų, jog Lietuvoje kalinamas Konstantinas Michailovas – Nikulinas nedalyvavo Medininkų skerdynėse.

Kaip derėtų suvokti šį itin klastingai suformuluotą klausimą? Jei į teismo posėdį iškviestas liudyti A.Karkinas neturi konkrečių duomenų, jog advokatų Arūno Marcinkevičiaus ir Ingrido Botyrienės ginamas omonininkas Konstantinas 1991-ųjų liepos 31-ąją nedalyvavo Medininkų skerdynėse, vadinasi, galima spėti, kad žudynėse K.Michailovas vis dėlto dalyvavo?

Continue reading „Kodėl mūsų teisėsauga kadaise į laisvę paleido buvusį omonininką Igorį Gorbanį?“

mirazas

Lietuvoje tęsiasi aršios diskusijos dėl to, ar šalyje veikia esminiai teisinės valstybės principai. Kai kurie įtakingi politikai ir teisės ekspertai teigia, kad Lietuva – tai tikra teisinė valstybė, tik kai kurie neteisingi piliečiai ją griauna. Tačiau prisiminkime LNK televizijos laidą „Valanda su Rūta“, kaip joje  kalbėjo prokuroras, ir bus aišku, kokia pas mus „teisinė valstybė“. Yra ir daugiau neteisinės valstybės požymių. Štai susikompromitavęs prokuroras A.Valantinas sėkmingai tęsia karjerą – rengiasi tapti Vilniaus Apygardos teismo teisėju.

Continue reading „Teisinės valstybės miražai“

juska_naujas

Viktoras Suvorovas – Rezunas savo “Akvariume“ aprašo, kaip GRU mokykloje būsimiems žvalgams buvo nuolat rekomenduojama skaityti detektyvus. Ir ne tik todėl, kad taptų lakesnė jų vaizduotė, o todėl, kad skaitantis detektyvus būsimas žvalgas įgautų vadinamąjį kriminalinį mąstymą. Tokį, kokį privalo turėti kiekvienas detektyvų rašytojas, tokį, kokį įgauna metams bėgant operatyviniai policijos darbuotojai, tardytojai. Omenyje turimas būtent tokia galimybė, kai žmogus sugeba mąstyti ne tik kaip teisininkas, bet ir, esant reikalui, kaip ir įtariamasis arba nusikaltėlis.

Continue reading „Kriminalinis mąstymas“

A_Kliunkaa

Kai per spaudos konferenciją, skirtą D. Kedžio bylai, išgirdau drebantį ir dūstantį iš susijaudinimo generalinės prokuratūros ONKT departamento vyriausiojo prokuroro A. Kliunkos balsą, man pasidarė jo žmoniškai gaila. Nesu dar girdėjęs, kad taip kas nors jaudintųsi per spaudos konferenciją. Tačiau visa tai, ką girdėjau, virto farsu, kai kažkodėl patyręs prokuroras perskaitė neįvardintos Joniškio gyventojos laišką, kuriame buvo kviečiama vieną kartą įvesti tvarką Lietuvoje. Tai man priminė sovietmetį, kada tokie “darbininkų ir inteligentų” laiškai buvo ištisai skaitomi per radiją. Tačiau tada tie laiškai keliaudavo į CK KPSS, na o Nepriklausomoje Lietuvoje – į generalinę prokuratūrą. Pamenu iš SSSR istorijos, tokie laiškai Partijai buvo itin populiarūs 1938 metais, tačiau juose reikalaudavo tai mirties Bucharinui, tai sušaudyti Radeką, Tuchačevskį, Ježovą ir kitus budelius. Ši aplinkybė mane labiausiai ir glumina. Grįžta 1938-ieji metai?

Continue reading „Apie nemeilę savo Tautai“

lukashenka_piktas

Lietuvos Generalinėje prokuratūroje gautas Baltarusijos generalinės prokuratūros raštas, kuriuo atsisakoma vykdyti Lietuvos Respublikos teisinės pagalbos prašymus Sausio 13-osios įvykių byloje. Pakartotiniai reikalavimai atlikti baudžiamojo proceso veiksmus su Baltarusijoje esančiais įtariamaisiais V. U. ir S. J. šios valstybės teisėsaugos institucijoms buvo išsiųsti šių metų rudenį.

„Neigiamas Baltarusijos atsakymas nepakeis mūsų teisinio vertinimo, jog tai, kas Lietuvoje įvykdyta 1991-ųjų sausį prieš Lietuvos laisvės gynėjus, yra nusikaltimas – baudžiamasis persekiojimas bus tęsiamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje“, – sakė Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka.

Continue reading „Baltarusijos prokurorai netenkins mūsų prašymų dėl Sausio 13-osios įvykių bylos“