Sovietų šnipas Kimas Filbis (Kim Philby) sugebėjo nukreipti nuo savęs įtarimus, preventyviai nurodęs Britanijos valdžiai kitus vadinamosios Kembridžo šnipų grupės dalyvius.

Apie tai rašo The Times, remdamasis neseniai išslaptintais archyvų dokumentais.

Įvykiai, apie kuriuos kalbama, prasidėjo XX amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje. Šiek tiek prieš tai, „1949 metais, amerikiečių kriptoanalitikams pagaliau pavyko iššifruoti dalį pranešimų, siųstų iš Maskvos karo metais.

Continue reading „Kad išsigelbėtų, Kimas Filbis išdavė ir šnipus bendraminčius”

„Didelis Damasko režimo apginklavimas; griežtas Rusijos KOP galios demonstravimas; priešiškų jėgų bombardavimai Sirijos teritorijoje; „nervų karas“ su Turkija; kovinių laivų pasiuntimas į Viduržemio jūrą, kad sukeltų nerimą NATO aljansui; kovinių padalinių, sudarytų iš mįslingų rusų „savanorių“, atsiradimas…"

Šių žodžių autoriai – aukščiausio rango Britanijos diplomatai ir žvalgybos darbuotojai. 

Continue reading „Rusijos vaidmenį Sirijoje britų žvalgyba numatė dar 1957 metais”

Estijos žvalgybos darbuotojas Estonas Kohveras – jau namuose. Dabar jau tikrai galima drąsiai teigti: jam neteks kankintis Rusijos kalėjimuose. Estijos slaptosios tarnybos KaPo pareigūnas – laisvėje.

Tai – labai svarbi žinia. Ji byloja, kad Estija turi raumenų ir moka sumaniai derėtis.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Estijai pavyko išvaduoti Estoną Kohverą”

Šiam pabėgimui – jau 30-imt metų. Omenyje turimas sėkmingas KGB karininko Olego Gordijevskio pasitraukimas į Vakarus. Šiam įvykiui prisiminti leidinys „The Times Magazine“ skyrė išsamią publikaciją.

Leidinio korespondentas Benas Makintairas vadina O.Gordijevskį „garsiausiu savo laikų slaptuoju agentu“. Remiantis žurnalisto žodžiais, 76-erių metų sulaukęs žvalgas pirmą kartą papasakojo „visą savo istoriją nuo pradžios iki pabaigos“.

Continue reading „Olego Gordijevskio pabėgimas į Vakarus – vienas iš įspūdingiausių operacijų slaptųjų tarnybų istorijoje”

Borisas Berezovskis buvo nužudytas savo vonios kambaryje, nes ketino perduoti Vladimirui Putinui žinių apie prieš jį rengiamą suokalbį, dalyvaujant stambiausiems oligarchams. Taip rašo The Daily Mail.

„Išguitą rusų oligarchą nužudė Vakarų slaptosios tarnybos, susijusios su planu nuversti Kremliaus lyderį. Tai Berezovskio buvusio ilgalaikio apsaugos vadovo Sergejaus Sokolovo versija. Pastarasis ginčija Didžiosios Britanijos policijos versiją, pagal kurią 67 metų buvęs milijardierius nusižudė Berkšyre 2013 metų kovą“, – praneša straipsnio autorius Vilis Stiuartas.

Continue reading „Buvęs Boriso Berezovskio apsaugos vadovas keičia nuomonę”

Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnyba MI6 išplatino rimtą perspėjimą, rašo žurnalistai Ričardas Kerbadžas, Timas Šipmenas ir Markas Hukhemas.

Taigi The Sunday Times „susipažino su nesankcionuotai paviešinta tarnybine pažyma, kuri buvo išsiuntinėta Slaptosios žvalgybos tarnybos – SIS – bendradarbiams ir buvusiems bendradarbiams“.

Continue reading „MI6 skelbia aliarmą dėl Rusijos veiksmų Britanijos specialiųjų tarnybų bendradarbių atžvilgiu”

Slaptai.lt biblioteka. PROVOKACIJOS IR DIVERSIJOS

Galima pritarti Hitlerio žodžiams, kuriuos jis pasakė geležiniais kryžiais apdovanodamas esesininkus, 1939 m. lapkričio 9 d. vykdžiusius britų žvaldybininkų pagrobimo operaciją: kovos slaptajame fronte yra ne mažiau svarbios už ginkluotą susirėmimą mūšio lauke.

Bet nukariauti pasaulį užsimojęs diktatorius nežinojo, kas dedasi jam už nugaros.

Continue reading „Šėtono medžioklė (4)”

Kas domisi žvalgybinėmis temomis, be abejo, bus girdėjęs Ričardo Tomlinsono pavardę.

Tai tas pats britas, kurį užverbavo Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos. Verbavo dar tuo metu, kai jis mokėsi Kembridžo universitete.

R.Tomlinsonas tvirtina, kad oficialusis Londonas jam pavedė iš Maskvos vogti itin slaptus dokumentus, susijusius su atominio ginklo kūrimu, atlikti keletą sudėtingų užduočių Bosnijoje bei neutralizuoti nelegalių ginklų prekeivių gaują, siekusią parduoti cheminių ginklų Iranui.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: Ričardas Tomlinsonas”

„Cirku“ kadaise vadinta Didžiosios Britanijos „Secret Intelligence Sevice“ (MI6) štabo būstinės vieta. Beje, mistinė. Iš tikrųjų 1924–1966 metais ji buvo įsikūrusi Brodvėjuje. Sprendžiant iš visko, „Cirkas“ (circus išvertus iš anglų kalbos reiškia ir cirkas, ir aikštė su spinduliais išeinančiomis iš jos gatvėmis) rodo į Kembridžo aikštę, esančią Šaftsberi aveniu (Shaftesbury avenue), Čaringkross roud (Charing cross road) ir kelių kitų gatvių sankryžoje.

„Cirkas“ išpopuliarėjo romanų apie šnipus meistro Džono le Karė (Jhono le Carre) kūrinių dėka. Ir nors Kembridžo aikštėje, prikimštoje teatrų ir knygynų, niekada nebuvo MI6 centrinio štabo, visiškai įmanoma, kad kur nors netoliese buvo įsikūrę jo pagalbiniai biurai.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: kur būta „Cirko“?”

Morisas Henkis – viena iš labiausiai intriguojančių ir įtakingiausių XX amžiaus asmenybių Didžiojoje Britanijoje, kuri turėjo reikšmingos įtakos šių laikų specialiųjų tarnybų veiklai.

Lordas Henkis (1-asis baronas, 1877 – 1963) pradėjo savo karjerą nuo Jūrų pėstininkų korpuso karininko ir tarnavo linijiniame laive „Remilis“. Tais pačiais metais jis susipažino su admirolu seru Džonu Fišeriu ir padarė jam gilų įspūdį. Todėl kai 1902 metais Fišeris tapo Admiraliteto Antruoju lordu, jis pasišaukė kapitoną` Henkį į Londoną ir įtraukė jį į savo štabą.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: Moriso Henkio odisėja”

Kapitonas Džordžas Hilas (George Hill) – britų žvalgas, dirbęs kartu su šnipinėjimo asu Sidniu Reiliu (Sidney Reilly) Rusijoje bolševikų revoliucijos laikotarpiu.

Didžiosios Britanijos armijos eilinis Džordžas Hilas buvo sužeistas pirmojo pasaulinio karo pradžioje.

Po to jį, laisvai kalbantį rusiškai ir vokiškai, pasiuntė į Britanijos saugumo tarnybą (MI5), kur jis buvo pakeltas į karininkus. Apsimetęs bulgaru, jis prasiskverbė į internuotųjų stovyklą Balkanuose ir surinko ten reikalingų žinių.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: „Džordžas Hilas, infiltruotas į bolševikų irštvą“”