Halifakso teismas nagrinėja prašymą paleisti už užstatą jaunesnįjį leitenantą Džefrį Polą Delailį (Jeffrey Paul Delisle), kuris kaltinamas perdavinėjus slaptus duomenis užsienio valstybei (neoficialiais duomenimis – Rusijai) nuo 2007 metų liepos iki 2012 metų sausio.
Kaip pasakojo laikraščiui “The Wall Street Journal” su situacija susipažinę žmonės, Dž.P.Delailio poelgis įžiebė „rimtą nesantaiką tarp Amerikos ir Kanados žvalgybų pareigūnų“. Kanadiečių susimovimas buvo sutiktas kaip kažkas pagal mastus prilygstančio Wikileaks‘o nutekinimams. Šiuo metu nesutarimai užglaistyti, bet Amerikos žvalgyba įvedė naują procedūrą, apsaugančią nuo informacijos nutekėjimo, ir karts nuo karto domisi, ar šiaurinė kaimynė laikosi visų būtinų sąlygų.
Dž.P.Delailis iš pradžių tarnavo karinės žvalgybos būstinėje Otavoje, paskui Halifakse elitiniame Kanados Karinio jūrų laivyno (KJL) žvalgybos padalinyje, į kurio pareigas įeina laivų plaukiojimo Atlanto vandenyne sekimas, o taip pat žvalgybos duomenų ir komunikacinės informacijos analizė.
Pasak neįvardijamo šaltinio, Delailis perdavė rusams armijos kodus arba elektroninės komunikacijos tarp Kanados, jos sąjungininkių ir kitų šalių kariškių medžiagą. Kitas šaltinis pranešė, kad nutekinimas paliečia Kanados, Didžiosios Britanijos, JAV, Naujosios Zelandijos ir Australijos žvalgybinę koaliciją, žinomą pavadinimu „Penkios akys“.
Pranešama, kad pagrobtų duomenų apimtis gana reikšminga ir jie liečia ne tik „gana nedidelės ir sutelktos į atskirus klausimus“ Kanados žvalgybos veiklą (buvusio Didžiosios Britanijos karinės žvalgybos viršininko Alano Westo vertinimas), bet, kas svarbu, ir šalių – Kanados sąjungininkių žvalgybas. Rusijos ambasados Otavoje ir Kanados ginkluotųjų pajėgų spaudos tarnybos, kaip ir Dž.P.Delailio advokatas, situacijos nekomentuoja.
Nuotraukoje: Jeffrey Paul Delisle kaltinamas šnipinėjimu Rusijos naudai.
Šaltinis: “The Wall Street Journal”
2012.04.10