Čečėnų bosas


„Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas – neturinti sau varžovų valdžia ir autoritetas šioje respublikoje Rusijos pietuose“, – taip prasideda Anos Nemcovos straipsnis leidinyje "Foreign Policy". Jo gyvybę saugo tūkstančiai vyrų, pramintų kadyroviečiais, – tęsia autorė.

„Metodai, kuriuos naudoja Kadyrovo kariauninkai, dažnai smurtiniai. Visiems žinoma, kad jie sutelkia dėmesį į šeimas, grobia giminaičius – toks jų būdas įkalbėti kovotojus islamistus pasiduoti“, – sakoma straipsnyje.

Pasak A.Nemcovos, kadyroviečių metodai jau persimeta į Maskvą: „net sostinėje jie veikia nebaudžiami“, o FSB ir Tardymo komitetas „nenoriai tiria nusikaltimus, padarytus ištikimų Kadyrovo šalininkų, atsižvelgiant į jų vaidmenį stabilizuojant kadaise pavojingą sprogimais Čečėniją“. 

„FSB kaip tyrėjų autoritetas ignoruojamas, tai visiška nepagarba galingai jėgos žinybai“, – priduria autorė.

„Yra paplitusi nuomonė, kad R.Kadyrovo saugumo jėgų nusikaltimai Čečėnijoje lieka nenubausti dėl jo glaudžių santykių su prezidentu Vladimiru Putinu“, – sakoma straipsnyje.

„Rusijos valdininkai skundžiasi: Putino valdžios vertikalė, kadaise buvusi ideali, atrodo, skeldėja, kai pabandoma užmegzti protingą dialogą su Kadyrovu“, – rašo autorė. Rusijos armija įskaudinta dėl bylų, iškeltų karininkams Jevgenijui Chudiakovui ir Sergejui Arakčejevui, kuriose jie buvo nuteisti už čečėnų nužudymą. „Armija mano, kad S.Arakčejevas nekaltas, ir įtaria, kad teismas priėmė neobjektyvų sprendimą, pataikaudamas R.Kadyrovui“, – sakoma straipsnyje.

Autorė pateikia savo aiškinimą: „Bent jau šiuo momentu Kremlius mano, kad mesti iššūkį dabartiniam režimui Čečėnijoje – rizikinga ir nepageidautina, ir taikstosi su tuo, kad R.Kadyrovo „valdymas aukščiau įstatymų“ peržengia Čečėnijos sienas“.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas.

Šaltinis: "Foreign Policy"

2013.04.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *