Femen sulaukė Antigonių konkurencijos


Naujas moterų judėjimas, gimęs Prancūzijoje, kovoja prieš maištininkes, atkeliavusias iš Rytų, pasakoja Anais Džinori (Anais Ginori) laikraštyje La Repubblica.

Apsirėdžiusios baltai, palaidais plaukais, jos panašios į antikos vaidilutes. Jos choru deklamuoja: „Moteris yra ori ir tai rodo be ekshibicionizmo ir isterijos“. Užuomina suprantama visiems, sakoma straipsnyje.

Femen stumia mus į nepadorumą ir neapykantą, o mes pirmenybę teikiam išminčiai, meilei ir šypsenai“. Išmintingųjų feminisčių ir pusnuogių feminisčių, naujųjų Antigonių ir iš Rytų atkeliavusių maištininkių, įžymiųjų Femen, sau uniforma pasirinkusių apsinuoginimą iki juosmens, priešprieša akivaizdi. Pirmosios skelbia, kad vyras ir moteris vienas kitą papildo, antrosios reikalauja lygybės.

„Ieva prieš Ievą, – rašo Anais Džinori. – Naujosios Antigonės prieš keletą savaičių bandė surengti manifestaciją prie Femen būstinės Paryžiuje, 18-oje apygardoje. Policija veikė ryžtingai ir neleido kilti dviejų judėjimų atstovių susirėmimui.

Naujosios „dorovingosios“ aktyvistės apkaltino vidaus reikalų ministrą Maniuelį Valsą ginant „sekstremistes“, turinčias „nepelnytą imunitetą“, nors jau seniai vykdo akcijas apnuogintomis krūtimis prieš mačizmo atstovus, nuo Vladimiro Putino iki Silvio Berluskonio. Be to, jos vykdo akcijas šventose vietose, ir Švento Petro aikštėje Romoje, ir prie Dievo Motinos katedros Paryžiuje.

Reikia pažymėti, tęsia žurnalistė, kad naujojo judėjimo gretose daug jaunų katalikių, nors oficialiai judėjimas prisistato kaip nepolitinis ir nereliginis.

Kai kurių ekspertų nuomone, judėjimas susiformavo iš vadinamojo Prancūzijos pavasario – konservatyvių organizacijų, kovojančių prieš vienalytes santuokas, bendrijos. Portale paskelbtame manifeste Antogonės skelbia moterų kaip „dukterų, motinų, žmonų“ pranašumą. Sofoklio tragedijos herojė minima neatsitiktinai: ji buvo narsi ir mirė, gindama „gamtos dėsnius“, pabrėžia A.Džinori.

Kaltinimams Femen merginoms pritaria daugelis Prancūzijos feminisčių, nors yra įtarimų, kad vaidilutės baltais drabužiais yra politinių manipuliacijų įrankis. Kraštutinių dešiniųjų judėjimų ekspertas Žanas Ivas Kamiu pabrėžia, kad naujojo moterų judėjimo manifestai ir vaizdo įrašai patiko daugeliui reakcingų grupuočių, ir tai, kad vis dažniau skamba reikalavimai išvaryti iš Prancūzijos Femen lyderę Iną Ševčenko, tik patvirtina tuos įtarimus, baigia autorė.

"Femen" aktyvisčių akcijos visuomet agresyvios ir triukšmingos.

Šaltinis: "La Repubblica"

2013.06.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *