Gruzija laiko Grybauskaitės egzaminą


Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę, per agentūrą BNS, miestui ir pasauliui sakė, kad gegužės 30 dieną įvykę savivaldos rinkimai bus dar vienas demokratijos egzaminas Gruzijai, kurios prezidentas Michailas Saakašvilis dėl kai kurių galimai nedemokratinių žingsnių yra sulaukęs kritikos ir Vakaruose.

Gruzija sukluso, nuraudo visomis kūno dalimis, susitelkė, užgniaužė kvapą ir visokeriopais būdais mėgina susigraibyti bent 5 ar 6 balus tvariosios Lietuvos demokratijos motinos vertinimuose. Skirtumai tarp Vakaruose nekritikuojamos Lietuvos demokratijos ir Vakaruose kritikuojamos Gruzijos demokratijos yra maždaug tokie:

1.Autobusai ir kitas transportas rinkėjams vežti į mitingus ir apgygardas samdomi viešai, jų numerių nereikia saugumiečiams užsirašinėti mobiliaisiais telefonais, ką per kokias nors Rolando Pakso akcijas darė Lietuvos žvalgai. Viskas viešai paskelbta ir tenykščiam Vaigauskui nereikia skėsčioti rankomis, kaip tenykštis tomaševskis pasiunčia…

2. Lietuvoje nėra nei karo, nei ypatingos padėties, neokupuota dalis teritorijos. Prorusiškos opozicijos mitingų vaikyti nereikia, nes rusai dabar draugai, net, per „Dujotekaną“, apmokantys amžinąją ugnį išvaduotojams. Kartais ramybę drumsčia kokio nors saugumiečio avantiūristinis šuolis pro baltarusišką langą, gėjų paradas arba Garliavos taikūs maištai su šleikštoku kraujo ir spermos kvapu. Bet šiaip – viskas gerai: prezidentė populiari iki debesų, o visos jos kuruojamos sritys – dugne. Kaip ir prie Adamkaus.

3. Gruzija ne taip labai laukia atvykstant Vladimiro Putino ir nederina su juo savo jubiliejų svečių sąrašų.

4. Gruzijos prezidentas yra durnas ir nemadingas iškasena: vedęs ir turi vaikų.

5. Gruzijoje yra kalnų ir kalnų ožių.

6. Gruzinai į kalėjimus sodina Rusijos apmokamus opozicionierius ir riaušininkus, o Lietuvoje 7 mėnesius, neleidžiant net pasimatyti su artimaisiais, kalinama devyniolikmetė Klaipėdos mergina, kuri, pasak besikeičiančių versijų, ketino sprogdinti tai Maskvos metro, tai Rusijos karines bazes.

7. Lietuvos demokratijos sveikatą įrodo: a) sėk sesute ridikėlį, Dieve sergėk Landsbergėlį; b) liokajus Lietuvos, c) šlepetės po lova; d) Ave Dalia, gratia plena… (80 procentų reitingas, kai nėra nei karo, nei maro).

Šlovės valanda išaušo, egzaminas prasidėjo. Linkiu Kaukazo džigitams visokeriopos sėkmės kopiant į stiklo kalną, kurio viršūnėje žėri Minsko ir Maskvos oficialių draugelių imperijos, kartais dar vadinamos Marijos žeme, mamytės besišypsantis veidas.

P.S. Laikas nestovi. Kaip parodė balsavusiųjų apklausa (exit poll), gruzinai turbūt neišlaikė egzamino, nes M.Saakašvilio partija laimėjo.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: straipsnio autorius žurnalistas Tomas Čyvas.

www.cyvas.lt

2010.06.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *