JAV viceprezidentas Maikas Pensas pasisamdė asmeninį teisininką


Kodėl JAV viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence) pasisamdė teisininką? Viceprezidentas nori turėti profesionalų teisininką, kuris jam profesionaliai patars, kaip atsakyti į konkrečius klausimus apie galimus prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų komandos ryšius su Rusija, praneša BBC.

Karikatūra: vis dar nežinome, kokie santykiai susiklostys tarp Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino (kuris kurį neša).

Viceprezidento pasirinktas teisininkas Ričardas Kalenas (Richard Cullen) yra gynęs ne vieną aukšto rango klientą.

JAV žiniasklaida jau yra pranešusi, kad specialusis prokuroras Robertas Miuleris (Robert Mueller) atlieka tyrimą D. Trampo atžvilgiu – esama rimtų įtarimų, kad šis galėjo trukdyti teisingumui. R. Miuleris vadovauja Federalinio tyrimų biuro (FTB) tyrimui dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus.

JAV žiniasklaida informavo, kad šio tyrimo metu aukšto rango šalies žvalgybos pareigūnų bus klausiama, ar D. Trampas tikrai troško nutraukti tyrimą dėl atleistojo savo patarėjo nacionaliniam saugumui Maiklo Flino (Michael Flynn), bei tikslinama informacija apie FTB vadovo Džeimso Komio (James Comey) atleidimą.

Visus savo ar savo komandos suokalbius su Rusija neigiantis D. Trampas pareiškė, kad šis tyrimas – naujausias žingsnis „išgalvotoje istorijoje“.

„Jūs esate liudininkai didžiausios raganų medžioklės per visą JAV politinę istoriją – jai vadovauja blogi ir sutrikę žmonės!“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė JAV prezidentas. Dž. Penso biuras apie šio politiko sprendimą pasisamdyti R. Kaleną informavo ketvirtadienį.

„Viceprezidentas yra susitelkęs į savo pareigas ir į prezidento darbotvarkės pristatymą, ir tikisi, kad šis klausimas netrukus bus išspręstas“, – sakė M. Penso atstovas Džerodas Eigenas (Jarrod Agen).

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.17; 05:05

print