Kalėdinė inkilų šventė – Verkiuose


Gruodžio 22 d., antradienį, 13 val. Verkių regioniniame parke Judėjimas “Už gamtą” organizuoja Kalėdinę inkilų kėlimo akciją. Keliami inkilai pagaminti bendroje banko “Swedbank” ir Judėjimo “Už gamtą” gerų darbų akcijoje Rumšiškėse, padedant Kaišiadorių miškų urėdijai. Per Kalėdas dovanojame dovanas artimiesiems. Dabar gi – paukščiams. Dovanojame jiems namus. Dovanojame jums inkilų tikrųjų „savininkų“ giesmes visiems, kurie jų klausysis, ramiai klajodami po Verkių regioninį parką.

Judėjimas “Už gamtą” pirmąją inkilų dalį, skirtą smulkiems paukščiams (zylėms, bukučiams, margasparnėms musinukėms) kels Verkių regioniniame parke, kur gausu brandžių parko tipo miškų, puikiai tinkančių minėtiems paukščiams perėti. Dar kartą akcentuosime, jog inkilų kėlimo laikas – ne pavasaris, kaip daug kas iki šiol galvoja.

Pavasaris – tai laikas, kai atskrenda varnėnai. Jie savo žavia giesme žadina žemę, ir mūsų žmonės už tai juos labai myli. Bet dabar keliame inkilus įvairiausiems, daug retesniems, paukščiams. Ir žalvarniams, ir įvairių rūšių pelėdoms, ir retesnėms zylėms ir bukučiams. Pastariesiems inkilai reikalingi žiemą – čia jie randa taip reikalingą nakvynę, o po to dažnai tuose inkiluose apsigyvena ir suka lizdus. Pelėdos taip pat nori kiek laiko, kad galėtų priprasti prie pasirinktųjų naujų namų.

inkilas_2

Inkilų kėlime dalyvaus Judėjimo “Už gamtą” aktyvistai, Verkių ir Pavilnio regioninio parko darbuotojai, garsus Lietuvos teatro režisierius, “užkietėjęs” ornitologas – mėgėjas Gintaras Varnas, kiti šalyje žinomi žmonės.

Prieš akciją organizuosime konkursą dalyviams (atspėjai – laimi), kai apie gamtą geriau žinantys tautiečiai galės laimėti inkilą ir iškelti jį savo sode. O po to informuoti mus, kas ir kaip jame apsigyveno.

Renkamės prie Verkių rūmų.

Vytauto Visocko nuotr.

2009.12.21

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.