Laima Lavaste patyrė persekiojimą dėl savo straipsnių


Dienraščio „Lietuvos ryto“ žurnalistė Laima Lavastė patyrė persekiojimą dėl savo straipsnių apie Kauno tragediją, tai ji papasakojo tiesioginėje: LTV laidoje „Savaitės atgarsiai“, kurią veda Virginijus Savukynas.

„Teko pajusti ne tik spaudimą, bet ir fizinį smurtą, nes prieš dvi savaites vienoje laidoje, kurios metu ekrane didelėmis raidėmis buvo parodyta mano pavardė ir aiškinama, kad dienraščio žurnalistė dirba už pedofilų pinigus, kitą dieną mane vakare važiuojančią į sodo namelį miške pasekė automobilis, džipas, blokavo mano automobilį, atplėšė mano automobilio duris ir paaiškino, kad Ūsas jau užkastas, advokatė jau nebedirba savo darbo: „O jūs, pone Lavaste, dar dirbate. Tai ar tu ilgai dirbsi?“, pasakojo žurnalistė Lavastė.

Ši žurnalistė daug domėjosi Kauno tragedijos įvykiais, rašė straipsnius dienraštyje „Lietuvos rytas“.

Apie tai L. Lavastė informavo Žurnalistų sąjungą ir prokuratūrą.

„Mes, žurnalistai, visuomenėje laikomi „šliurėmis“. Iš tikrųjų, už tai, ką mes padarėme visuomenei šioje byloje, tikrai negalime laukti jokių malonių. […] Žiniasklaida šioje istorijoje atliko lemiamą vaidmenį, t.y. nusikalstamą vaidmenį. [..] Tiriamojoje žurnalistikoje svarbiausia ne pinigai, ne reitingai, bet faktai, faktai ir faktai, bet kam jie įdomūs. Geriau sapalioti apie ekstrasensus, violetines gėles rūsiuose“, – teigė L. Lavastė.

Nuotraukoje: žurnalistė Laima Lavaste.

www.tinklink.lt

2010.10.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *