Mergaičių suknelės gali būti diskriminacinės ir pažeisti “transseksualų“ teises?


Ikoninis švelnios mažos Anglijos mokyklos mokinės su savo uniforma atvaizdas gali tapti praeities dalyku, jei vyriausybė pritars  “žmogaus teisių komisijai“ (“human rights commission)”. Ji paskelbė, kad mergaičių suknelės diskriminuoja tas mokines, kurios nori būti berniukais, šią savaitę pranešė Equality and Human Rights Commission (EHRC). Išsamiame 68 puslapių raporte pabrėžiama, kad mergaičių suknelės gali būti diskriminacinės ir jos gali pažeisti “transseksualų“ teises. Kodėl jos gali būti diskriminacinės ir pažeisti „Transseksualų” teises, – nepaaiškinama.

Europos žmogaus teisių teismas paskelbė, kad Lenkija turi pripažinti homoseksualų teises. Problema iškilo, kai mirus žmogui homoseksualas partneris ėmė siekti jo turto paveldėjimo.

Mažametę auginanti klaipėdietė pasipiktino saldumynų parduotuvėje išvydusi itin pikantiškų formų saldainius. “Mane labai nustebino, kad tokioje parduotuvėlėje, kurios duris pirmiausiai varsto maži vaikai, prekystaliai nukloti falo formos saldainiais. Jų radau visokių dydžių, dėžutėse ir net ant pagaliuko. Ką aš turėčiau pasakyti dukrai, jei ji paprašytų – mama, nupirk man šį saldainį”, – kraupo klaipėdietė Olga. Tarp saldumynų galima rasti ant virvelės suvertų cukrinių kelnaičių, kurios kainuoja 19 litų. Parduodami ir Kamasutros pozų šokoladiniai suvenyrai už 25 litus. Falo formos formų kiaušinienei kepti galima įsigyti už 10 litų.(diena.lt).

Rūkymas kenkia ne tik fizinei sveikatai. Priklausomybė nuo nikotino ne pačiu teigiamiausiu būdu veikia ir intelektinius gebėjimus, tvirtina Izraelio mokslininkai. Jų duomenys rodo, kad jaunų rūkorių, per parą suvartojančių ne mažiau nei pakelį cigarečių, vidutinis intelekto koeficientas yra septyniais balais žemesnis nei nerūkančiųjų. (delfi.lt).

Iškrypėlių teisės svarbiau nei aukų. Konstantas Ramelis – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys: Aš pasirašiau projektą dėl pedofilų cheminės kastracijos ir nuomonės nepakeičiau. Man nuostabą kelia Vyriausybės argumentai, kad tai būtų nusikaltėlių žeminimas, todėl reikia jų sutikimo. Juk ir sodinimas į kalėjimus yra orumo žeminimas. Tai gal tada ir sodinti reikia tik atsiklausus nusikaltėlių sutikimo? Kažkodėl labiau kaltaisiais rūpinamės, o ne nukentėjusiaisiais. Juk įvedus cheminę kastraciją daug žmonių būtų apsaugota. Tačiau, priešingai nei kiti, manau, kad tai turėtų apmokėti valstybė, jei gydymas bus priverstinis. Panašiai, kaip būdavo su priverstiniu alkoholizmo gydymu. (respublika.lt).

Sekančiais mokslo metais Ontarijo mokyklose 6 klasės mokiniai, tikėtina, bus mokomi masturbacijos. Tai seka iš naujos programos, kurią paskelbė Švietimo ministras. “Seksualinė orientacija“ ir “lytinis identiškumas“ (gender identity) bus mokoma 3 klasėje.

Šimtai Nyderlandų homoseksualų aktyvistų sekmadienį suplūdo į Šv. Jono katedros 12 val. Mišias protestuoti prieš vyskupą, kuris palaikė kun. Reusel. Šis kunigas nedavė Šv. Komunijos atviram praktikuojančiam homoseksualui. Homoseksualai prisisegė rožinius trikampius ir buvo apsirengę rožinių spalvų drabužiais. Dauguma išėjo šaukdami ir dainuodami per kun. Geertjan van Rossem pamokslą. Tokį išpuolį prieš bažnyčią organizavo vietos politikai ir homoseksualų organizacijos. Aktyvistai žadėjo tęsti savo protestus Šv. Mišių metu ir ateityje.

Naujas tyrimas parodė, kad katalikiškų kolegijų studentės yra labiau ištvirkusios, nei jų bendraamžės pasaulietinėse mokyklose. Tai naujas aliarmas dėl katalikiško aukštojo mokslo padėties. Kitas tyrimas rado, kad kolegijos su stipria “moraline bendruomene“ turi pozityvią įtaką studentų praktikai, bet katalikiškos kolegijos bendrai imant stokoja katalikiško tikėjimo ir daro tokį patį poveikį studentams, kaip ir pasaulietiniai universitetai. “Akivaizdu, kad katalikišką aukštąjį mokslą yra apėmusi krizė ir pasekmės paliečia katalikiškas šeimas. Mes turime kreipti daugiau dėmesio į ištikimas tikėjimui katalikiškas kolegijas, kaip į modelius atnaujinant katalikišką švietimą,“ sakė  kardinolo Niumeno draugijos prezidentas Patrick J. Reilly.

Tyrėjai iš Misisipės valstijos universiteto peržvelgė 1000 kolegijos studentų nacionaliniu mastu apklausą ir buvo gerokai nustebinti, radę, kad kolegijų ir universitetų, susijusių su katalikų bažnyčia studentės yra beveik 4 kartus dažniau dalyvavusios “hooking up” lyginant su sekuliarių mokyklų moterimis. “hook up” apibrėžiamas kaip nepastovus fizinis susitikimas su studentu, nesitikint ilgalaikės draugystės. (casual physical encounter with a male student). Tyrimas rado aiškius seksualinio aktyvumo skirtumus tarp katalikių studenčių, dalyvaujančių sekmadienį Šv. Mišiose. Tuo metu, kai 24 proc. katalikių, sekmadieniais dalyvaujančių Šv. Mišiose elgėsi “hooked up” (lyginant su 38 proc. netikinčių studenčių), tai santykis beveik padvigubėjo iki 50 proc. su katalikėm studentėms, kurios Šv. Mišias lanko nereguliariai. O tai daug daugiau, nei netikinčios bendraamžės.

P.S. Lietuvoje vertinama kiek mokinių lanko tikybos pamokas. Kuo didesnis procentas, tuo laikoma geriau. Bet nežiūrima kokybės: kokia dalis mokinių įtikėjo, kokia dalis mokinių dėka tikybos pamokų pradėjo dažniau lankyti sekmadienio Šv. Mišias? Kaip pasikeitė dorovinės vertybės dėka tikybos pamokų: pvz. į kontracepcijos naudojimą, abortus, ikivedybinį seksą? Kodėl palankę tikybos pamokas pradinėse klasėse vėliau liaujasi iš viso jas lankę?

Latvija uždraus alkoholio pardavimą per Žinių dieną, rugsėjo 1-ąją.

„Yotube” kažkas įdėjo klipą apie Shenandoah miestelyje Pensilvanijoje baigiamą griauti pirmąją Amerikoje lietuvių statytą Šv. Jurgio (St. George) bažnyčią. Šv. Jurgio bažnyčios statyba prasidėjo 1891 m. Pasak oficialios Allentown katalikų vyskupijos versijos, Šv. Jurgio bažnyčią reikėjo nugriauti dėl pavojingos saugumui jos bokšto struktūrinės būklės. Amerikiečiai, ne lietuviai, komentuodami šį sprendimą, jį vadina vandalizmu ir netramdo emocijų. „Verkiu ir negaliu patikėti”, – tokia yra tipiška Shenandoah miestelio gyventojų reakcija.

Pro Vita, Nr. 9

2010.03.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *