Nina Chruščiova: “Rusija – tai nebrandi politinė sistema”


Nikitos Chruščiovo proanūkė Prinstono universiteto politologė Nina Chruščiova interviu “Die Presse” samprotauja, kad valdantieji Rusijoje „jau 200 metų išnaudoja kultūros ir meno veikėjus“.

Pasak jos, Puškinas „buvo liberalus poetas, bet kai tik jis gavo dvariškio titulą, jis tuojau pat parašė eilėraštį carui.

Kai tik valdytojas atkreipia į juos dėmesį, Rusijos intelektualai pereina į valdžios pusę. Taip ir sovietinėje istorijoje yra masė pataikavimo iš baimės pavyzdžių, tęsia ji. Tiesa, pareiškia ji, tuo metu būdavo sukuriama žymių veikalų, o dabartiniams intelektualams nėra ko bijoti: „jie nepaklius į kalėjimą. Kalėjime – “Pussy Riot“.

N.Chruščiova sutinka su interviuotoju, kad žlugus SSSR Rusijos inteligentija prarado centrinį vaidmenį visuomenėje ir dabar stoja valdžios pusėn, kad kompensuotų savo prarastą įtaką. Vladimiras Putinas, savo ruožtu, „išaiškino inteligentijai, jog ji turi milžinišką socialinę–politinę įtaką“, kad suteiktų savo valdžiai intelektualinį teisėtumą.

Pasak N.Chruščiovos, jos „labai provincialus požiūris į tuos žmones“.

N.Chruščiova tvirtina, kad Rusijoje veikia „bizantiškas XIV amžiaus valdžios modelis“, carinės valdžios modelis. Anot jos, tokia „nebrandi politinė sistema“ sunkiai pasiduoda reformoms, visų pirma, dėl šalies dydžio, antra, dėl to, kad šalies stačiatikiai iš principo sunkiai pasiduoda permainoms.

Pasak jos, V.Putino laikais reformų nebus. Pagal jos prognozę, „jį nušalins jo paties žmonės. Ateis momentas, kai jie supras, kad protingiau jo atsikratyti, negu palikti poste“.

Nuotraukoje: Nikitos Chruščiovo proanūkė Prinstono universiteto politologė Nina Chruščiova.

Šaltinis: „Die Presse”

2012.10.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *