Nukreiptų prieš gamtosaugą įstatymų skaičius – neįtikėtinas


Jau ilgokai Lietuvoje vyksta beprecedentinis puolimas prieš gamtosaugines organizacijas bei žymius mokslo ir meno žmones, palaikančius kilnius Lietuvos gamtinio paveldo išsaugojimo tikslus.

Prieš pačią gamtosaugos idėją kaip nereikalingą ir trukdančią savanaudiškiems tikslams pasiekti.

Tie oligarchiniai sluoksniai, kurie, nežiūrint ES įstatymų, siekia įteisinti gražiausių Lietuvos vietų privatizavimą, siekia prisistatyti namų draustiniuose ir apsitverti. Tuo padarant šalies gamtą neprieinamą tautai.

Sunkmečio metu bandomų „prastumti“ įstatymų bei jų pataisų, nukreiptų prieš gamtosaugą, skaičius – neįtikėtinas. Čia ir prezidentės vetuotas Statybų įstatymas, ir Teritorijų planavimo, ir Miškų bei Saugomų teritorijų įstatymų keitimai. Visi jie atvirai antigamtosauginiai. Seime dar yra sveikų jėgų, kurios suvokia, kokias pragaištingas pasekmes mūsų mažai šaliai turės šitas puolimas. Jo tikslas akivaizdus – pasinaudojant sunkmečiu ir dengiantis tariamais „paprastų“ žmonių interesais, skubiai sugrobti vertingiausias dar likusias mūsų šalies dalis. Jokie minėti „paprasti“ žmonės naudos iš šių veiksmų neturės – jie tik priedanga.

Žiniasklaidos šaltiniai, kaip „Lietuvos žinios“, vadina gamtosaugines NVO „nežinia ką atstovaujančiomis ir nežinia ko siekiančiomis“, o Seimo narys J.Ramonas nusirito iki to, kad pakrikštijo mus „iškrypėliškais ekzibicionistais“. Štai koks stiprus noras būtinai privatizuoti gamtą. Toliau – vėl „Lietuvos žinios“ apkaltino žaliuosius nesirūpinant žvėreliais miške.

Seime uoliai dirba darbo grupė dėl Saugomų teritorijų įstatymo keitimo. Pagal paskutinius duomenis, nežiūrint protestų, planuojama skubiai naikinti VSTT. Vienintelei principingai valstybinei gamtosaugos organizacijai dingus iš akiračio, bus lengviau apsitverti draustiniuose. Kitos nuostatos siūlo laisvai užstatyti draustinius, aptverti ežerus saugomose teritorijose, panaikinti ekologines ir buferines zonas ir dar daugybę kitų „gamtosauginių stebuklų“. Kad tai prieštarauja tarptautiniams Lietuvos įsipareigojimams, jiems nesvarbu. Per tą laiką, kol bus aiškinamasi teismuose, pavyks užsistatyti. O po to, kaip jau buvo, ir įteisinti. Puikiai apgalvotas strateginis planas, prieš kurį turi pakilti kievienas tikras lietuvis.

Judėjimas „Už gamtą“ prieš metus inicijavo Peticiją prieš saugomų teritorijų įstatymo keitimą ir prieš VSTT naikinimą. Peticiją, adresuotą LR Seimui, su tūkstančiais Lietuvos gyventojų parašų įteiksime Seimo pirmininkei I.Degutienei. Peticija pasirašyta visos eilės žymių Lietuvos žmonių.

Šiuo metu planuojamas laikas – trečiadienis, sausio 19 d. 13 val. Reikalui esant, laiką dar patikslinsime išvakarėse (kontaktinis telefonas – 8 677 02053).

Vytauto Visocko nuotraukoje: Algirdas Knystautas, judėjimo „Už gamtą“ vadovas.

2011.01.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *