Rusiškos propagandos arkliukas: dėl visko kalta CŽV…


Rusijoje stiprėja represijos prieš žymius kultūros ir visuomenės veikėjus, kurie nesutinka pritarti oficialiai Kremliaus politikai Ukrainos atžvilgiu. Drįstančius turėti „kitokią nuomonę“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešai vadina „penktąja kolona“ arba „tais, kurie išduoda nacionalinius interesus“.

Tarp tokių „išdavikų“ atsidūrė ir sovietmečiu garsios muzikantų grupės „Mašina vremeni“ lyderis Andrėjus Makarevičius. Asmeninėje Facebook paskyroje muzikantas, nuo pirmosios akimirkos kritikavęs Kremliaus okupacinius žygius į Krymą, klausia: „Kodėl visas Pasaulis nekenčia Rusijos, jei ji viską daro sąžiningai ir teisingai?“

Svarbu pabrėžti ir aplinkybę, jog kiek anksčiau garsusis „Mašina vremeni“ lyderis dar palaikė Kremliaus politiką, susilaukė net ordinų iš paties V.Putino rankų. O dabar, neslėpdamas savo politinių pažiūrų, – dalyvavo eitynėse už taiką (didžiuosiuose Rusijos miestuose jos buvo surengtos kovo 15-ąją).

Po šių eitynių muzikantą A.Makarevičių nedelsiant priskyrė prie išdavikų, kurie remia „Maidano fašistus“. Internete paskelbta peticija, kurios iniciatoriai reikalauja iš A.Makarevičiaus atimti visus valstybinius apdovanojimus ir regalijas, įskaitant ir asmeniškai V.Putino įteiktas. Pačiame Kryme organizuotas viešas diskų su A.Makarevičiaus dainomis laužymas.

O virš namo „Dom knigi“, esančio Maskvos centre, pakabino plakatą, kuriame – V.Putino priešų portretai. Vienas iš tų portretų – A.Makarevičiaus. Kiti portretai – kažkokių fantastinių būtybių. Užrašas apačioje skelbia: „Penktoji kolona. Svetimi tarp mūsų“.

Bet tai – dar ne viskas. Muzikanto A.Makarevičiaus pavardę galima rasti ir sukurtame internetiniame portale predatel.net, kur puikuojasi daugelio žymių Rusijos politikos, ekonomikos ir kultūros veikėjų pavardžių.

Taigi Frankfurter Allgemeine žurnalistas Fridrichas Šmidtas pastebi, jog „sovietinis palikimas – itin gajus ir šiandieninėje Rusijoje“. Beje, Rusijos Valstybės Dūmoje neseniai net kilo vajus įstatymiškai atšaukti Sovietų Sąjungos žlugimą, o visus, kurie susiję su tuo žlugimu, – teisti. Prezidentui V.Putinui pavaldūs Dūmos deputatai šaukte šaukia, esą dėl SSRS griūties kaltos Amerikos slaptosios tarnybos. Omenyje turima Centrinė Amerikos Žvalgyba – CŽV. Dėl Ukrainos noro patraukti į Vakarus esą taip pat kalta CŽV.

Rusijos Dūmos frakcija „Jedinaja Rossija“ net pareiškė, esą prieš 24 metus žuvęs roko muzikantas Viktoras Coja buvo CŽV agentas. Tokią išvadą iš tribūnos paskelbė deputatas Jevgenijus Fiodorovas. Jis įrodinėjo, esą didelio populiarumo prieš 24 metus sulaukusi V.Cojaus daina „Peremen“ buvo sukurta CŽV specialistų specialioje Holivudo studijoje. Toji daina esą sukurta tik tam, kad greičiau būtų sugriauta SSRS.

Informacijos šaltinis – Frankfurter Allgemeine.

2014.06.05; 07:03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *