Šventuoju nepaskelbė, nes paaiškėjo ryšiai su CŽV


Thomas Dulis – JAV KJP gydytojas, išgarsėjęs savo „humanitarine veikla“ Vietname. Tada dar mažai kas žinojo, kad tuo pačiu Thomas Dulis (Thomas Dulis, gydytojas, 1927 – 1961) dirbo CŽV.

Po Prancūzijos pralaimėjimo kare Indokinijoje 1954 metais, Ženevos konferencija padalijo Vietnamą į Šiaurės ir Vakarų. T.Dulis išvyko į šalies šiaurę su dviguba misija: oficialiai jis padėjo pabėgėliams katalikams, o slapta, kaip CŽV agentas, nuteikinėjo juos bėgti į pietus ir susijungti su bendratikiais iš Pietų Vietnamo.

T.Dulio veikla atitiko bendrą JAV politiką – teikti paramą Pietų Vietnamo ministrui pirmininkui Ngo Din Djemui.

Ir nors realūs T.Dulio laimėjimai buvo visiškai realūs, CŽV jis irgi dirbo sąžiningai, nuteikinėjo Amerikos visuomenės nuomonę antikomunistine vaga, užsiiminėjo propaganda. Savo knygoje „Apsaugokite mus nuo pikto“ („Deliver Us from Evil“, 1956), kuri tapo bestseleriu, pasakoja apie komunistų žiaurumus vietnamiečių krikščionių atžvilgiu.

Po jo mirties buvo surengta kampanija, siekiant paskelbti T.Dulį šventuoju, tačiau, kai išaiškėjo, kad jis vykdė CŽV užduotis, kanonizavimo procesas buvo tylomis nutrauktas.

2013.06.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *