Tautininkai buvo susitikę su „GetJar“ įkūrėjumi Ilja Laursu


Tautininkai buvo susitikę su „GetJar“ įkūrėju ir vadovu Ilja Laursu. Aptarta aukštųjų technologijų sektoriaus ir užsienio investicijų plėtros perspektyvos bei priemonės pagerinti ekonominę padėtį Lietuvoje.

Tautininkų iniciatyva „GetJar“ įkūrėjas ir savininkas Ilja Laursas Seime susitiko su Seimo nariu Gintaru Songaila ir Tautininkų sąjungos ekonomikos komiteto nariais.

Ilja Laursas – sėkmingiausias Lietuvos verslininkas aukštųjų technologijų sektoriuje.

„GetJar“ yra didžiausia aukštųjų technologijų įmonė Lietuvoje, jau tapusi pasaulinio lygio kompanija, o jos savininkas yra vienas iš turtingiausių Lietuvos žmonių. Nors I.Laurso įmonė veikia garsiajame Silicio slėnyje JAV, tačiau pats jos savininkas liko Lietuvos piliečiu, skirtingai negu daugelis lietuvių, pasirinko gyventi Lietuvoje ir čia stengiasi kuo daugiau įdarbinti darbuotojų bei pakviesti užsienio investuotojų.

Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis apie nedarbo mažinimo, atlyginimų kėlimo ir emigracijos stabdymo būdus. Abi pusės sutarė, kad viena iš priemonių sprendžiant šias problemas būtų garsių pasaulinių korporacijų filialų steigimas Lietuvoje.

Tai atneštų į Lietuvą modernias žinias ir patirtį (angl. know how), suteiktų darbuotojams šiuolaikinio darbo principus ir pakeltų darbo našumą, o tuo pačiu ir atlyginimus. Įgyta patirtis netruktų sklisti į kitas Lietuvos įmones, taip pakeliant visos Lietuvos konkurencingumą. Tokių gerų pavyzdžių jau esama.

Lietuva turi geras galimybes pritraukti garsias įmones, nes turi gerai išplėtotą infrastruktūrą (vienintelė išimtis – oro transportas). Nesant reguliarių tiesioginių skrydžių iš Vilniaus į pagrindinius Europos verslo centrus jokia stambi pasaulinė įmonė nesteigs savo filialo, ypač jei į tą šalį su persėdimais reiktų skristi visą dieną.

Tautininkų nuomone, Susisiekimo ministro, liberalo Eligijaus Masiulio politika, kad rinka viską išspręs, nepasiteisino. Lietuvos oro rinkoje pastaruosius metus dominuoja pigių skrydžių bendrovės, skrendančios nepatogiu laiku ir į atsarginius oro uostus. Tautininkai į savo planus yra įtraukę Lietuvos nacionalinio oro vežėjo atkūrimą.

Abi pusės sutiko, kad mokesčių lengvatos investuotojams, korupcijos ir smulkmeniško įmonių veiklos reguliavimo mažinimas padėtų pritraukti garsias pasaulyje įmones, kaip tai buvo Airijoje ir kitose šalyse, bei pagerintų verslo sąlygas Lietuvoje. Tačiau viską reikėtų daryti kompleksiškai. Bėda, kad Lietuvos atsakingos institucijos ir politikai neturi aiškaus matymo, ko reikia siekti ir kaip tai padaryti.

Todėl turėtų atsirasti nacionalinis susitarimas vykdyti vieningą ekonominę politiką, net jei pasikeistų politinė valdžia Seime ar Vyriausybėje. Susitikimo metu buvo daug diskutuota „ko reikia siekti“ ir „ką reikia daryti“.

I.Laursas dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, įgyta dirbant su garsiausiomis pasaulio kompanijomis ir jų vadovais. Vietoje pusantros, susitikimas užtruko dvi su puse valandos. Kadangi liko daugybė neaptartų klausimų, buvo sutarta susitikti dar kartą. I.Laursas pažadėjo konsultuoti tautininkus visais juos dominančiais klausimais.

Nuotraukoje: „GetJar“ įkūrėjas verslininkas Ilja Laursas.

2012.08.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.