Žmogžudystės užsakovai vis dar nežinomi


Rusijos žurnalistės Anos Politkovskajos žmogžudystę organizavo išeivis iš Čečėnijos Lom – Ali Gaitukajevas.

Tokią žinią nūnai paskelbė Rusijos prokuratūra, tirianti žurnalistės A.Politkovskajos nužudymo aplinkybes 2006-ųjų spalio 7 dieną.

A.Politkovskaja buvo nušauta prie savo namų Maskvoje.

Išeivio iš Čečėnijos Gaitukajevo pavardė ir anksčiau minėta žurnalistės nužudymo byloje. Tačiau iki šių metų rugsėjo mėnesio rusų ekspertai nepajėgo įrodyti, jog Gaitukajevas – būtent žmogžudystės organizatorius. A.Politkovskajos sūnus Ilga Politkovskis pranešė agentūrai Interfax, jog kol kas nenorėtų komentuoti šios informacijos, nes analizuoja pačius naujausios bylos duomenis.

Remiantis rusų tyrėjų versija, Lom – Ali Gaitukajevas užduotį likviduoti Kremlių nuolat kritikavusią žurnalistę gavo 2006-ųjų vasarą. Be abejo, už solidų piniginį atlygį. Gaitukajevas ėmėsi šios užduoties. Tam buvo sukurta speciali nusikaltėlių grupė, į kurią įtraukti: buvęs Rusijos VRM darbuotojas Dmitrijus Pavliučenkovas, jo giminaičiai Machmudovai bei laisvės atėmimo bausmę neseniai atlikęs buvęs Rusijos VRM atstovas Sergėjus Chadžikurbanovas. Teisėsaugos nustatyta, kad į A.Politkovskają šaudė būtent Ruslanas Machmudovas.

D.Pavliučenkovas kaip įtariamasis suimtas tik šių metų rugpjūčio mėnesį. Iki tol jis buvo traktuojamas tik kaip potencialus žmogžudystės organizatorius, nes pritrūko duomenų kaltei įrodyti. O Pavliučenkovas ir Gaitukajevas ankstesniuose teismo posėdžiuose dalyvavo ne kaip įtariamieji, o kaip įslaptinti liudininkai.

Tačiau išeivis iš Čečėnijos Lom – Ali Gaitukajevas, remiantis paskutiniąja versija, tėra žmogžudystės organizatorius. Žmogžudystės užsakovų jis dar neįvardino. Ir nežinia, ar kada nors išdrįs pasakyti, kas konkrečiai jam davė tokią užduotį.

Nuotraukoje: 2006-ųjų metų spalio 7-ąją dieną Maskvoje nužudyta Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja. Kai kurie jos kolegos neatmeta versijos, jog A.Politkovskaja nušauta būtent todėl, kad principingai kritikavo agresyvią Kremliaus politiką Šiaurės Kaukaze.

2011.09.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *