Jevgenija Timošenko: “Nubauskite teisėjus, pasodinusius mano motiną į kalėjimą”


Jevgenija Timošenko ragina Vakarų valstybes įvesti sankcijas valdininkams, kuriems dalyvaujant jos motina buvo nuteista kalėti.

Šią žinią praneša leidinys “Daily Mail”.

Vakarai pasmerkė Julijos Timošenko teismo procesą kaip politiškai motyvuotą, ir dėl to nukentėjo Ukrainos ryšiai su Europos Sąjunga bei JAV, sakoma straipsnyje, kurį parengė žurnalistas Mettas Bleikas, panaudodamas “Assosiated Press”  medžiagą.

Jevgenija ragina anuliuoti prokurorų ir teisėjų vizas ir įšaldyti jų sąskaitas Vakarų bankuose. „Žinoma, už jų stovi kiti žmonės, iš valdančiosios partijos, bet (sankcijos teisėjams ir prokurorams) galėtų būti pirmas žingsnis“, – pridūrė ji.

Neseniai buvo anuliuota Amerikos viza Rinatui Kuzminui, Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojui, kuruojančiam Julijos Timošenko bylą, pažymi leidinys. „Prieš tai R.Kuzminas bandė apklausti JAV gyvenančius liudytojus dėl žmogžudystės, įvykdytos Ukrainoje prieš 15 metų. R.Kuzminas tvirtina, kad Julija Timošenko susijusi su ta žmogžudyste. Ji neigia visus kaltinimus“, – sakoma straipsnyje.

Savo ruožtu duktė Jevgenija Timošenko ragina tarptautinę bendriją ištirti numanomas korupcines bylas, su kuriomis susiję Ukrainos valdininkai Vakaruose. Pavyzdžiui, išsiaiškinti, kodėl Amerikos juridinė firma paėmė už Julijos Timošenko bylos analizę tik 12 tūkst. dolerių, jeigu tikėsime Ukrainos vyriausybe. Julijos Timošenko advokatas sako, kad pranešimas turėjo kainuoti per 1,5 mln. dolerių, ir tvirtina, kad dabartinio Ukrainos prezidento Viktoro Fiodorovičiaus Janukovičiaus sąjungininkai jį apmokėjo neteisėtai.

„Firmos Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom pranešime tvirtinama, kad Julijos Timošenko teisminio persekiojimo politiniais motyvais faktas nepakankamai įrodytas, nors ir atskleista daugybė pažeidimų teismo proceso metu“, – sakoma straipsnyje.

Duktė Jevgenija tikisi: Vakarų spaudimo dėka jos motina išeis į laisvę ir 2015 metais sėkmingai rungtyniaus su Viktoru Janukovičium prezidento rinkimuose.

Nuotraukoje: Julijos Timošenko duktė Jevgenija Timošenko.

Šaltinis: “Daily Mail”

2013.01.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *