„Eurovizijos“ finalo dalyvė Lietuva. EPA-ELTA nuotr.

Monika Linkytė 2023 m. Eurovizijos dainų konkurse užėmė 11 vietą. Susumavus konkurso komisijos ir žiūrovų balsus Lietuvos atstovė iš viso surinko 127 taškus.
 
Konkursą šiemet laimėjo Švedijos atstovė Loreen. Suomių reperis Käärijä liko antroje vietoje, o trečiąją vietą laimėjo izraelietė Noa Kirel.
 
M. Linkytė į šeštadienio Eurovizijos finalinį renginį pateko įveikusi ketvirtadienio pusfinalį. Konkurse lietuvė pasirodė su daina „Stay”.
 
Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje Eurovizijos dainų konkursas prasidėjo antradienį.
 
Praėjusių metų Eurovizijos dainų konkursą laimėjo Ukraina ir jai atstovavę atlikėjai „Kalush Orchestra“. Nors Eurovizija rengiama toje šalyje, kuri laimi, dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje šių metų dainų konkursas ten neįvyko.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.05.14; 06:00

Visi keturi grupės „ABBA” nariai susirinko Londone į savo šou premjerą. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, gegužės 27 d. (PA Media/dpa-ELTA). Ketvirtadienį vakare Londone į koncertinio šou „Voyage“ premjerą susirinko visi keturi legendinės popmuzikos grupės „ABBA“ nariai.
 
Švedų popmuzikos superžvaigždės –  Agnetha Faltskog, Bjornas Ulvaeusas, Benny Anderssonas ir Anni-Frid Lyngstad – paskutinį kartą visi kartu lankėsi Jungtinės karalystės sostinėje 1982 metais, kai pasirodė Noelio Edmondso vedamoje televizijos laidoje „The Late, Late Breakfast Show“.
 
Itin lauktame šou, kuris vyko specialiai pastatytoje arenoje, pasirodė tikrųjų „ABBA“ narių skaitmeniniai atvaizdai – „Abbatarai“ – ir kartu su gyvai grojančia 10 narių grupe atliko dainas, atrinktas iš grupės kūrybinio katalogo.
 
Kalbėdama ant raudonojo kilimo prie arenos Karalienės Elžbietos olimpiniame parke Londono rytuose, A. Faltskog sakė: „Nuostabu matyti visus britų gerbėjus“.
 
A. Lyngstad pridūrė, kad labiausiai laukia, kada grupė atliks hitą „Mamma Mia“.
 
B. Anderssonas prisipažino, kad tikisi per koncertą verkti: „O taip, verksiu visą laiką”.
 
Kalbėdama apie tai, kodėl jai taip patiko šis projektas, A. Lyngstad sakė: „Manau, kad labiausiai jaudinantis dalykas šiame projekte buvo tas, kad po daugelio metų, per kuriuos nieko nedarėme kartu, vėl susibūrėme kaip grupė“.
 
B. Ulvaeusas gyrė „ABBA“ britų gerbėjus už palaikymą per visą grupės gyvavimo laikotarpį. Kalbėdamas apie tai, kodėl šiam projektui jie pasirinko JK, jis sakė: „Jungtinė Karalystė visada buvo artima mūsų širdžiai, o britai visada mums atverdavo savo širdis, be to, infrastruktūra tokiam didžiuliam projektui kaip šis yra čia, Londone – taigi yra daug priežasčių“.
 
Paklaustas, ar tai gali būti kitų grupių judėjimo (link skaitmeninio šou) pradžia, jis atsakė: „Taip, gali būti“.
 
„Abbatarai“ buvo kuriami daug mėnesių, naudojant judesio fiksavimo ir atlikimo techniką. Procese dalyvavo visi keturi grupės nariai ir 850 žmonių komanda iš „Industrial Light and Magic“, bendrovės, kurią įkūrė George‘as Lucasas ir kuri pirmą kartą ėmėsi projekto muzikos srityje.
 
Popmuzikos grupė sulaukė pasaulinės sėkmės po to, kai 1974 metais Braitone vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurse laimėjo su daina „Waterloo“. Po 10 metų trukusios sėkmingos kūrybinės karjeros ir koncertinių turų populiaraus kvarteto narių keliai 1982 metais išsiskyrė. Grupė pardavė daugiau kaip 400 mln. kopijų albumų ir singlų.
 
2018 metais „ABBA“ paskelbė, kad įrašinėja naujas dainas, o pernai lapkritį pasirodė naujas albumas, irgi pavadintas „Voyage“.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.05.28; 07:20

„Azovstal“ gamyklos puolimas. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, gegužės 15 d. (dpa-ELTA). Rusija, Ukrainos duomenimis, fosforo bombomis apšaudė „Azovstal“ gamyklą Mariupolio uostamiestyje.
 
„Pragaras atėjo į Žemę. Į „Azovstal“, – sekmadienį „Telegram“ žinių kanale rašė Mariupolio miesto Tarybos narys Petro Andriuščenka.
 
Fosforo bombos užsidega reaguodamos su deguonimi ir padaro didelės žalos. Jas naudoti draudžia tarptautinė teisė. Deputatas kartu paskelbė iš oro darytą vaizdo įrašą, kuriame matyti ant plieno gamyklos krentantis ugnies lietus. Įrašo nepriklausomai patvirtinti nėra galimybių.
 
P. Andriuščenka taip pat paviešino nuotraukas su užrašais ant bombų, kurie rodo, kad bombos buvo numestos reaguojant į Ukrainos pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse. Kol kas neaišku, iš kur šios nuotraukos gautos. Ant spėjamų bombų rusų kalba buvo parašyta: „Kalusha, kaip norėjai! Ant „Azovstal“ ir angliškai „Help Mariupol – Help Azovstal right now“ (Padėkite Mariupoliui – Padėkite „Azovstal“ dabar“ ir data – gegužės 14-oji. Ukrainai pergalę „Eurovizijoje“ laimėjusios grupė „Kalusha Orchestra“ atlikėjas šiuos žodžius ištarė scenoje Turine.
 
Rusiškuose neapykantos komentaruose buvo galima perskaityti, kad fosforo bombos yra rusų pasveikinimas su pergale „Eurovizijos“ dainų konkurse. Rusų žiniasklaida naktį pranešė apie Ukrainos laimėjimą, tačiau priešingai nei ankstesniais metais valstybinė televizija konkurso transliuoti negalėjo. Rusija dėl karo prieš Ukrainą buvo pašalinta iš „Eurovizijos“.
 
„Azovstal“ gamykloje, Ukrainos duomenimis, įsitvirtinę apie 1 000 Mariupolio gynėjų. Jie atmeta rusų raginimus pasiduoti.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.05.16; 06:06

„Eurovizijoje“ triumfavo Ukraina. EPA-ELTA nuotr.

Turinas, gegužės 15 d. (ELTA). 66-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvos atstovė Monika Liu su savo pačios sukurta daina „Sentimentai“ užėmė 14 vietą, laimėtoja žiūrovai ir komisijos paskelbė Ukrainą.
 
Antroji vieta atiteko Jungtinei Karalystei, trečioji Ispanijai. Ketvirtieji buvo Švedija. Penketuką užbaigė Serbija. Į dešimtuką dar pateko Italija, Moldova, Graikija, Portugalija ir Norvegija.
 
Paskutinė liko Vokietija.
Monika Liu su daina „Sentimentai“ pateko į „Eurovizijos“ finalą. EPA-ELTA nuotr.
 
Iš abiejų pusfinalių į šeštadienį vykusį 66-osios „Eurovizijos“ finalą pateko po dešimt dalyvių. Penkios „Eurovizijos“ didžiosios rėmėjos – Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija į konkurso finalą pateko be pusfinalio atrankos.
 
„Eurovizija“ – vienas ilgiausiai transliuojamų televizijos projektų visame pasaulyje. Pirmąjį konkursą Europa išvydo dar 1956-ųjų gegužės 24-ąją, ir per daugiau nei šešiasdešimt metų dainų konkursas tapo visos Europos tradicija ir mėgstamiausiu europiečių televizijos šou.
 
Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvauja nuo 1994 m.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.05.15; 06:04

Į „Eurovizijos“ finalą pateko dar 10 laimingųjų. EPA-ELTA nuotr.

Turinas, gegužės 13 d. (ELTA). Antrajame 66-osios „Eurovizijos“ pusfinalyje ketvirtadienio vakarą rungėsi 18 šalių. Laimingųjų bilietai atiteko 10 šalių atstovams. Finale varžovų jau laukia 10 pirmojo pusfinalio dalyvių, tarp ir Monika Liu, ir penkios „Eurovizijos“ didžiosios rėmėjos – Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija.
 
Ir pirmojo, ir antrojo pusfinalio nugalėtojus rinko žiūrovai ir komisija, kurią kiekvienoje šalyje sudaro 5 muzikos industrijos profesionalai.
 
Į „Eurovizijos“ finalą pateko:
 
Belgija, Jeremie Makiese, „Miss You“
Čekija, We Are Domi, „Lights Off“
Azerbaidžanas, Nadir Rustemli, „Fade To Black“
Lenkija, Ochman, „River“
Suomija, The Rasmus, „Jezebel“
Estija, Stefan, „Hope“
Australija, Sheldon Riley, „Not The Same“
Švedija, Cornelia Jakobs, „Hold Me Closer“
Rumunija, WRS, „LIamame“
Serbija, Konstrakta, „In Corpore Sano“
„Eurovizijos“ finalas – gegužės 14 dieną.
 
Eleonora Budzinauskienė (ELTA)
 
2022.05.13; 07:00

Monika Liu su daina „Sentimentai“ pateko į „Eurovizijos“ finalą. EPA-ELTA nuotrauka
Monika Liu su daina „Sentimentai“ pateko į „Eurovizijos“ finalą. EPA-ELTA nuotrauka

Turinas, gegužės 11 d. (ELTA). Pirmajame 66-osios „Eurovizijos“ pusfinalyje trečia pasirodžiusi Monika Liu pateko į finalą. Dėl dešimties bilietų į šeštadienio finalą rungėsi 17 dalyvių.
 
Pirmojo pusfinalio nugalėtojus rinko žiūrovai ir komisija, kurią kiekvienoje šalyje sudaro 5 muzikos industrijos profesionalai. Balsavimo teisę šį vakarą turėjo visos pusfinalyje dalyvaujančios šalys, taip pat Italija ir Prancūzija.
 
Į finalą pateko šios šalys:
 
Lietuva Monika Liu, „Sentimentai“
Šveicarija Marius Bear, „Boys Do Cry“
Armėnija Rosa Linn, „Snap“.
Islandija Systur, „Með hækkandi sól“
Portugalija Maro, „Saudade, saudade“
Norvegija Subwoolfer, „Give That Wolf A Banana“
Graikija Amanda Georgiadi Tenfjord, „Die Together“
Ukraina Kalush Orchestra, „Stefania“
Moldova Zdob și Zdub and Advahov Brothers, „Trenuletul“
Nyderlandai S10, „De Diepte“
 
Antrasis „Eurovizijos” pusfinalis vyks gegužės 12 d., finalas – gegužės 14 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.11; 08:31

„Maneskin“ grupės vokalistas Damiano Davidas. EPA – ELTA nuotr.

Po pergalės 2021 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Italijos atstovų „Maneskin“ grupės vokalistas Damiano Davidas savanoriškai atliks narkotikų testą kilus gandams, kad tiesioginės transliacijos metu jis uostė kokainą, praneša AFP.
 
Įtarimus ir gandus sukėlė po konkurso socialiniuose tinkluose išplitę vaizdai, kuriuose atlikėjas matomas pasilenkęs prie staliuko „žaliojoje zonoje“. D. Davidui testas bus atliktas po to, kai jis iš Nyderlandų grįš į Italiją.
 
Italai „Maneskin“ su daina „Zitti e Buoni“ pelnė 524 balus ir triumfavo 2021 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse.
 
Europos transliuotojų sąjunga (EBU) teigia žinanti apie spėliones sukėlusį vaizdo įrašą, tačiau Italijos atstovai neigia bet kokius įtarimus dėl narkotikų vartojimo, o vokalistas pats paprašė galimybės kuo greičiau pasitikrinti ir paneigti gandus.
 
Kitą dieną po konkurso D. Davidas sakė žurnalistams, kad jis tiesiog žiūrėjo po staliuku, nes gitaristas Thomas Raggi sudaužė stiklinę.
 
„Aš nevartoju narkotikų. Prašau, vaikinai, tikrai nekalbėkit taip – jokio kokaino“, – sakė konkurso laimėtojas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.24; 00:30

„The Roop“ 65-ojoje „Eurovizijoje”. EPA-ELTA nuotr.

65-oji „Eurovizija“ turi nugalėtoją – Roterdamo „Ahoy“ arenoje jos trofėjus įteiktas Italijos roko grupei „Måneskin“. Jie dar kartą lipo ant scenos ir atliko pergalę atnešusį kūrinį „Zitti E Buoni“.
 
Lietuvos geltonoji viltis grupė „The Roop“ su uždegančius kūriniu „Discoteque“ pateko į dešimtuką ir liko aštunti. Lietuva iš konkurso komisijų balų gavo 55 balus ir buvo 14 vietoje. Daugiausia jų mūsų šaliai skyrė Italija – 12 ir Izraelis – 10.
 
Prie komisijų balų pridėjus 165 žiūrovų balsus „The Roop“, gavę 220 balų, liko aštunti.
 
„Eurovizijos“ pirmasis dešimtukas:
 
1. Italija
2. Prancūzija
3. Šveicarija
4. Islandija
5. Ukraina
6. Suomija
7. Malta
8. Lietuva
9. Rusija
10. Graikija.
 
2006-aisiais Lietuvos muzikos žvaigždžių komanda „LT United“ su daina „We Are The Winners“ užėmė šeštąją vietą „Eurovizijoje“ ir liko geriausiu Lietuvos pasiekimu didžiausiame pasaulyje dainų konkurse, o „The Roop“ – antri.
 
„Eurovizijos“ muzikinis konkursas pradėtas rengti nuo 1956 m. ir yra vienas populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.23; 07:20

Serbijos grupė „Hurricane“. EPA-ELTA nuotr.

Ketvirtadienio vakarą vykusiame „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje paaiškėjo dar 10 dainų, kurios skambės šio muzikinio konkurso finale šį šeštadienį Roterdame.
 
Roterdamo „Ahoy“ arenoje iš viso dėl vietų finale kovojo 17 šalių: San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija, Sakartvelas, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija, Danija.
 
Balsavimo teisę turėjo visos pusfinalyje dalyvaujančios šalys, taip pat Ispanija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė, o Lietuvos žiūrovai šį vakarą balsuoti negalėjo.
 
Į finalą pateko 10 atlikėjų ir grupių su dainomis:
 
1. Albanija Anxhela Peristeri „Karma“
2. Serbija „Hurricane“ „Loco Loco“
3. Bulgarija Victoria Growing „Up Is Getting Old“
4. Moldova Natalia Gordienko „Sugar“
5. Portugalija „The Black Mamba“ „Love Is On My Side“
6. Islandija „Daði & Gagnamagnið“ „10 Years“
7. San Marinas Senhit su daina „Adrenalina“
8. Šveicarija Gjon’s Tears „Tout l’Univers“
9. Graikija Stefania „Last Dance“
10. Suomija „Blind Channel“ „Dark Side“.
 
Beje, ant „Eurovizijos“ konkurso scenos ketvirtadienį nepasirodė islandai – buvo paleistas įrašas iš antrosios repeticijos. Grupė „Daði og Gagnamagnið“ pranešė, kad vienam iš grupės narių diagnozuotas koronavirusas.
 
65-osios „Eurovizijos“ finale, vyksiančiame gegužės 22-ąją, iš viso pasirodys 26 šalys – po dešimt iš abiejų pusfinalių ir dar šešios: Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai.
 
Ispanijai atstovaus dainininkas Blas Cantó su daina „Voy A Quedarme“, Italijai – muzikos grupė „Måneskin“ su daina „Zitti E Buoni“, Jungtinei Karalystei – Jamesas Newmanas su daina „Embers“. Nyderlandų atlikėjas Jeangu Macrooy atliks dainą „Birth Of A New Age“, Prancūzijai atstovaus Barbara Pravi su daina „Voilà“, o Vokietijai – Jendrikas su daina „I Don’t Feel Hate“.
 
Lietuvai atstovaujanti grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ į konkurso finalą pateko po antradienį vykusio pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio. Burtai lėmė, kad „The Roop“ į sceną šeštadienį žengs antroje finalo dalyje, po įvykusio antrojo pusfinalio turėtų paaiškėti ir mūsų šalies tikslus pasirodymo numeris.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.21; 07:27

„The Roop“ 65-ojoje „Eurovizijoje”. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvai atstovaujančius „The Roop“, Roterdame antradienį pradėjusius šiųmetę „Euroviziją“, pamatysime ir finale. Į muzikinio konkurso sceną Roterdamo „Ahoy“ arenoje lietuviai su daina „Discoteque“ lips dar kartą gegužės 22-ąją. Jiems vien „Ahoy“ arenoje plojo 3500 žmonių.
 
65-asis „Eurovizijos“ konkursas gyvai vyksta po dvejų metų pertraukos, šiemet su šūkiu „Atsiverkime“.
 
Iš pirmajame pusfinalyje pasirodžiusių 16 šalių, į finalą atrinkta dešimt:
 
1. Lietuva „The Roop“ su daina „Discoteque“
2. Rusija Manizha „Russian Woman“
3. Švedija Tusse „Voices“
4. Kipras Elena Tsagrinou „El Diablo“
5. Norvegija TIX „ Fallen Angel“
6. Belgija Hooverphonic „The Wrong Place“
7. Izraelis Eden Alene „Set Me Free“
8. Azerbaidžanas Efendi „Mata Hari“
9. Ukraina Go_A „Shum“
10. Malta Destiny „Je Me Cesse“.
 
Konkursą vedė aktorė Chantal Janzen, dainininkai Edsilia Rombley ir Janas Smitas bei „Youtube“ žvaigždė Nikkie de Jager.
 
Antrasis pusfinalis vyks ketvirtadienį, gegužės 20 d. Jame iš viso pasirodys 17 šalių: San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija, Gruzija, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija, Danija. Į „Eurovizijos„ finalą irgi bus atrinkta 10 šalių.
 
„Eurovizijos“ finale, vyksiančiame gegužės 22-ąją, iš viso pasirodys 26 šalys, šešios iš jų jau yra žinomos: Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.19; 10:21

Baltarusijos sostinėje sulaikomi protestuojantys studentai. EPA-ELTA nuotr.

Baltarusija pašalinta iš gegužę įvyksiančio „Eurovizijos“ dainų konkurso, nes du kartus nesugebėjo pristatyti dainos, kuri atitiktų konkurso nepolitizuotą dvasią, praneša naujienų agentūra dpa.
 
„Euroviziją“ organizuojanti Europos transliuotojų sąjunga (EBC) penktadienį paskelbė, kad dvi dainos, kurias pasiūlė grupė „Galasy ZMesta“, neatitiko konkurso taisyklių, numatančių, kad juo negali būti naudojamasi kaip politiniu įrankiu ar kenkiama jo reputacijai.
 
EBC taip pat nurodė, kad Baltarusijos valstybinis transliuotojas iki nustatyto termino nesugebėjo pasiūlyti dainos, kuri atitiktų konkurso taisyklių, todėl šalis šįmet negalės dalyvauti „Eurovizijoje“.
Baltarusijos OMONas siautėja. EPA – ELTA nuotr.
 
Grupės „Galasy ZMesta“ pirmoji daina „Aš pamokysiu tave“ („Ja naučiu tebia“) buvo atmesta po skundų, kad dainos tekste tyčiojamasi iš Aleksandro Lukašenkos valdžiai nepritariančių masinių protestų dalyvių.
 
Nors Baltarusijos atstovai vėliau nusiuntė kitą dainą, tačiau EBC ją taip pat atmetė.
 
Šiais metais „Eurovizija“ įvyks gegužės 18–22 d. Roterdame, Nyderlanduose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.27; 07:47

„Eurovizijos“ atrankos scenoje – „The Roop“. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šeštadienio vėlų vakarą paskelbta, kas šiemet Lietuvai atstovaus „Eurovizijoje“, – susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, paaiškėjo, kad nugalėjo grupė „The Roop“.
 
Nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo!“ finale varžėsi Gebrasy, Martyna, Evita Cololo, Voldemaras Petersonas, Titas ir Benas bei praėjusių metų atrankų laimėtojai grupė „The Roop“.
 
Antrąją vietą iškovojo Audrius Petrauskas-Gebrasy, trečiąją – Voldemars Petersons-Kupido, ketvirtąją – Martyna Jezepčikaitė, penktąją – Evita Cololo, o šeštąją – Titas ir Benas.
 
Šiemet „Eurovizija“ vyks gegužės 18–22 dienomis Nyderlanduose, Roterdame.
 
Atsižvelgiant į pandemijos situaciją, kad „Eurovizija“ įvyktų, numatyti keturi galimi scenarijai: nuo įprasto iki nuotoliniu būdu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.08; 00:30

„Eurovizijos“ dainų konkursas kitąmet vyks Roterdame. EPA-ELTA nuotr.

2021-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, paskelbė Europos transliuotojų sąjunga (EBU).
 
65-oji „Eurovizija“ kitąmet vyks Roterdamo „Ahoy“ arenoje – ten pat, kur šiemet gegužės 12–16 dienomis turėjo vykti konkurso pusfinaliai ir finalai, atšaukti dėl koronaviruso pandemijos.
 
Šių metų „Eurovizijoje“ dalyvavo 41 šalies atstovai.
 
Apie Roterdame kitąmet vyksiančią „Euroviziją“ paskelbta specialiame renginyje „Eurovision: Europe Shine a Light“ („Eurovizija: švieski, Europa“).
 
Šį renginį EBU nariai transliavo 45 šalyse vietoj šeštadienį turėjusio vykti didžiojo „Eurovizijos“ finalo.
 
Per visą populiaraus tarptautinio dainų konkurso rengimo istoriją tai yra pirmas kartas, kai jis neįvyks.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.17; 00:05

Gegužės mėnesį žurnalas „IQ“ paskelbė Eglės Murauskaitės – Merilendo universiteto vyr. mokslininkės, dirbančios prie ICONS projekto (atsakinga už krizių simuliacijas Europoje) – straipsnį „Sprintą pakeisti maratonu“.

Ji rašo: „Norint išlaikyti visuomenės dėmesį krašto apsaugai, laikas pakreipti diskusiją saugumo linkme, ne vien akcentuoti išorės grėsmes“. Vertas dėmesio straipsnis, nors ko nors labai naujo ir netikėto jame neradau. Mes jau puikiai suprantame, kad vien karinėmis priemonėmis nuo Rusijos neapsiginsime, ši valstybė hibridiniame kare vartoja įvairiausius „ginklus“. Autorė ragina daugiau dėmesio skirti vidaus problemoms. Skurdas, socialinė atskirtis, tautinių mažumų nepasitenkinimas silpnina valstybę, visuomenę daro mažiau atsparią poveikiui iš išorės. Pastebimai gerėjanti gyvenimo kokybė „yra rimta paskata kovoti už jos tęstinumą“ .

Atkreipiau dėmesį į ilgo sakinio pradžią: „Jei vengiame atvirų diskusijų apie vietos lenkus ar totorius…“ Būtų įdomu sužinoti autorės nuomonę apie pastaruoju metu kaip tik paaštrėjusias diskusijas, susijusias su vietos lenkais; totoriai čia, žinoma, ne prie ko, su jais mes neturime jokių problemų. Ar autorė mato, kad problema – ne vietos lenkai, o Lenkija, kuri niekaip nesusitaiko su Vilniaus krašto netekimu ir puoselėja vėl jį iš mūsų ilgainiui atimti bent jau autonomijos pavidalu? Vargu.

Didžioji Lietuvos visuomenės dalis būtent taip mato šią dirbtinai sukeltą trijų raidžių problemą. Tačiau politikai gali nepaisyti ilgalaikių mūsų valstybės interesų. Bėda ta, kad Lenkija visokiais būdai siekia Lietuvos lenkus paversti lenkais Lietuvoje.

XXX

Daug žmonių žūsta keliuose. Daug daroma, kad eismo nelaimių būtų kuo mažiau. Platinami keliai, statomos dviejų lygių sankryžos… Greičio ribojimai. Pabandyk gyvenvietėje lėkti greičiau nei leidžia kelių eismo taisyklės ir ženklai! Didelės baudos, atimamos vairuotojo teisės. Ką jau kalbėti apie vairavimą išgėrus. Žodžiu – žiauri prievarta, įvairiausi draudimai. Dažnai jų nepaisoma, labai dažnai, tačiau niekas viešai nesipiktina tokiais mano laisvės ribojimais, neina prie Seimo ir nešaukia: draudimai tik padidins nelaimių, žūčių keliuose statistiką!

Visai kitaip reaguojama į ketinimus riboti alkoholio vartojimą. Pripažįstama, kad 16 litrų šimtaprocentinio alkoholio kiekvienam Lietuvos gyventojui daugoka, bet  draudimai – ne išeitis. Už laisvę rinktis, prisiimti atsakomybę ir spręsti patiems! Skęstančiųjų reikalas – pačių skęstančiųjų reikalas, ir jokių draudimų gaminti alkoholį, jį pardavinėti ir reklamuoti mes neleisime! Jie – festivalių, koncertų organizatoriai – nieko nesiūlo, tik neleidžia riboti, drausti, o juk alkoholizmas nepalyginamai skaudesnis už nelaimes, žūtis keliuose, kur ir ribojama, ir draudžiama, ir baudžiama. Įsivaizduokime, kad gatvėse ir keliuose vairuotojai elgiai kaip kas išmano!

Bijau, kad jie laimės. Gėrė vyrai ir dar gers, kol žemelė apsivers, kai žemelė apsivers, ant griuvėsių vyrai gers. Jie – jėga, ir žaliesiems valstiečiams blogai baigsis, nes vien draudimais išties problemos neišspręsime.

Vis dėlto koncertas prie Seimo – gėdingas faktas mūsų kultūros istorijoje. Laisvės sąvoka buvo suprimityvinta iki žemės graibymo.

XXX

Nesu Eurovizijos gerbėjas ir žiūrovas. Vieną kitą pasirodymą esu matęs. Nepatinka dainos, klyksmai, šviesų triukai. Visko perdaug. Žiūrėjau mūsų dainininkų atrankos į Euroviziją koncertą. Norėjau pamatyti, kokie vėjai pučia mūsų padangėje. Tiesiog nesusipratimas, kad laimėjo dainininkė, kuri triuškinamai pralaimėjo Ukrainoje. Kitaip ir būti negalėjo. Mes niekada nelaimėsime Eurovizijoje, nebent mūsų dainininkas (dar geriau – dainininkė) scenoje nusimautų kelnes, kaip jau beveik atsitiko, kai dainavo Mamontovas ir Mikutavičius. Man iki šiol gėda dėl to trečiojo jų partnerio, nors būtent jis atkreipė sergančios Europos dėmesį.

Jeigu būtų mano valia, Eurovizijoje privalomai būtų dainuojama tos ar kitos šalies valstybine kalba. Bloga darosi nuo visuotinio suanglėjimo. Save gerbianti tauta, ypač maža, be jokios prievartos turėtų pasauliui demonstruoti savitumą ir nesigėdyti nei savo kalbos, nei savo kultūros. Mums reikėtų mažiau kliedėti apie pergales, tada gal jos mus ir aplankytų. Tačiau šiuo atveju svarbiau ne pergalė, o tautinė savigarba, kurios mums trūksta kaip oro.

Kas gali būti gražiau už lietuvių liaudies dainas? Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2017-05-18

EPA – ELTA nuotraukoje: Azerbaidžano grupė „Dihaj”.

Antradienio vakarą Ukrainos sostinėje Kijeve prasidėjusiame 62-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse iškovoti pirmieji 10 kelialapių į „Eurovizijos“ finalą. 

EPA – ELTA nuotraukoje: Kasia Mos iš Lenkijos.

Iš pirmajame pusfinalyje pasirodžiusių 18 šalių į finalą keliaus:

Moldova, „Sunstroke Project“ – „Hey Mamma“, Azerbaidžanas, „Dihaj“ – „Skeletons“, Graikija, Demy – „This Is Love“, Švedija, Robin Bengtsson – „I Can’t Go On“, Portugalija, Salvador Sobral – „Amar Pelos Dois“, Lenkija, Kasia Mos – „Flashlight“, Armėnija, Artsvik – „Fly With Me“, Australija, Isaiah – „Don’t Come Easy“, Kipras, Hovig – „Gravity“, Belgija, Blanche – „City Lights“.

Į finalą, deja, nepateko likusios 8 valstybės:

Albanija, Lindita – „World„; Čekija, Martina Barta – „My Turn„; Gruzija, Tamara Gachechiladze – „Keep the Faith„; Islandija, Svala – „Paper„; Juodkalnija, Slavko Kalezič – „Space„; Latvija, „Triana Park“ – „Line„; Slovėnija, Omar Naber – „On My Way„; Suomija, „Norma John“ – „Blackbird“. 

Lietuva pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris įvyks gegužės 11-ąją, – jame rungsis mūsų šalies atstovai „Fusedmarc“ su daina „Rain Of Revolution“.

Penkios valstybės – Vokietija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija – tradiciškai nedalyvauja pusfinaliuose, jų atstovus išvysime tik finale. Pusfinalio barjero išvengs ir šeimininkė Ukraina.

„Eurovizija“ pradėta rengti nuo 1956 m. ir yra vienas iš populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.10; 02:30

Vokiečių žurnalas Bild siūlo šešis variantus sankcijų, kurios iš tikrųjų bus skausmingos Vladimirui Putinui. Antai pradžiai leidinys siūlo atimti iš Putino teisę rengti 2018 metų futbolo pasaulio čempionatą ir Formulės–1 Grand Prix Sočyje.

Šis renginys suplanuotas 2014 metų rudeniui. „Kadangi rusai labai nori tapti futbolo pasaulio čempionais, jie net pasamdė vieną iš sėkmingiausių pasaulyje trenerių Fabio Capello“.

Kaip antrąją sankciją leidinys reikalauja „išvyti“ iš Vokietijos Rusijos ambasadorių Vladimirą Graniną – taip, kaip Vokietijos vyriausybė buvo pasielgusi su Sirijos ambasadoriumi 2012 metais.

Trečioji sankcija Rusijai turi būti „draudimas nusileisti Rusijos lėktuvams, taip pat ir privatiems“.

Continue reading „Šeši dalykai, kurie būtų skaudūs Rusijai”

„Praėjus metams po „Eurovizijos“ Baku, Azerbaidžanas vėl neteko Europos visuomenės dėmesio. Tačiau užkulisiuose Azerbaidžano atstovai masiškai užsiima prezidento Ilchamo Alijevo valdomos šalies interesų lobizmu. Daugelį metų dedamos pastangos paveikti Europos Tarybą Azerbaidžiano interesams. Vokietijoje oficialusis Baku taip pat bandė patraukti politikus savo pusėn“, – rašo Klaudija fon Zalcen (Claudia von Salzen) "Tagesspiegel" puslapiuose.

Antai Bundestago deputatas nuo konservatyvios Krikščionių demokratų sąjungos Michaelis Fuksas papildomų pajamų sąraše nurodė, kad 2012 metais gavo iš Azerbaidžano ambasados honorarą nuo 3500 iki 7000 eurų už pranešimą Baku diplomatų akademijoje. Pasak jo, vizito tikslas buvo ugdyti ir intensyvinti Vokietijos ir Azerbaidžiano politinį bendravimą. Leidinio duomenimis, ambasada ne tik išmokėjo honorarą, bet ir atlygino kelionės išlaidas.

Continue reading „Už ką Azerbaidžanas mokėjo Vokietijos deputatui”

draka_ukrainskaja

Ukrainoje susirinko naujos sudėties Aukščiausia Rada, ir dabar kartu su kitais į ją įeina kraštutinių dešiniųjų partijos „Svoboda” frakcija, praneša žiniasklaida. Ministras pirmininkas išrinktas vėl po tradicinio Ukrainos parlamente santykių aiškinimosi. Tiksliau tariant – išrinktas tik po muštynių.

„Praėjus šešioms savaitėms po parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo Regionų partija, trečiadienį į posėdį susirinko naujos sudėties Aukščiausioji Rada, ir dabar kartu su kitais į ją įeina kraštutinių dešiniųjų partijos „Svoboda” frakcija, rašo “Le Figaro” korespondentė Ariel Tedrel.

Continue reading „Peštynės Ukrainos parlamente nesiliovė”

azerbaijan_armed_forces

Azerbaidžanas teigia užkirtęs kelią ketinimams surengti „teroristinius“ išpuolius tuo metu, kai šalyje vyko „Eurovizijos“ dainų konkursas. Kaip trečiadienį pranešė Nacionalinė saugumo ministerija, sulaikyta dešimtys įtariamų išpuolio rengėjų. 

„Pagrindinis grupuotės tikslas buvo surengti teroristinius aktus Baku konkurso metu. Ėmusis priemonių, suimta 40 grupuotės narių“, – pranešime teigia Saugumo ministerija. Grupuotė planavo išpuolius arenoje, kurioje vyko „Eurovizija“, taip pat išpuolius prieš Azerbaidžano prezidentą Ilhamą Alijevą, policijos komisariatus, viešbučius, kuriuose buvo apsistoję užsieniečiai, mečetes ir kitus religinius pastatus.

Continue reading „Azerbaidžano valdžia tikina sėkmingai užkirtusi kelią išpuoliams per “Euroviziją””

azeri_old

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt pateikia keletą užsienio spaudoje pasirodžiusių straipsnių apie šiandieninį Azerbaidžaną. Šios publikacijos turėtų sudominti mūsų skaitytojus, kadangi nūnai Azerbaidžano sostinėje Baku rengiamas Eurovizijos konkursas. Žodžiu, viso pasaulio dėmesys sukoncentruotas į Azerbaidžaną.

Elmaras Mamedjarovas

Azerbaidžano laimėjimai

Galimybė surengti Eurovizijos finalą – ženklas, kad Azerbaidžanas grįžta į tarptautinę bendriją, šansas pademonstruoti mūsų laimėjimus po nepriklausomybės įgavimo, rašo savo straipsnyje „The Wall Street Journa”l” Azerbaidžano užsienio reikalų ministras Elmaras Mamedjarovas.

Continue reading „Nepažįstamas Azerbaidžanas: tikri ir tariami laimėjimai”