Abliazovos byla: Italijos premjeras reikalauja tyrimo


Italijos ministro pirmininko Enrico Letta‘os nuomone, šioje byloje pernelyg daug prieštaravimų, rašo Albertas Kustodero ir Vincenco Nigro laikraštyje "La Repubblica".

Ryšium su kazachų disidento Muchtaro Abliazovo žmonos deportavimu kilo „daug klausimų“, sakoma straipsnyje. Įvykių rekonstrukcijos viena kitai prieštarauja, „neišvengiamas detalus aplinkybių tyrimas, visiškai teisėta surasti reikalaujamus paaiškinimus“.

Būtent taip ministras pirmininkas Enrico Letta atsakė į parlamento Žemutiniųjų rūmų deputatų klausimus apie Almos Šalabajevos ir jos dukters išvarymą iš Italijos, įvykdytą taip spėriai, kad net A.Šalabajevos advokatai neturėjo laiko pasiruošti gynybai.

Matyt, policijos įsikišimas buvo nelabai korektiškas, jeigu pats premjeras nutarė pareikšti, kad jis „nepakęs tamsių dėmių“, rašo leidinys.

„Ši detektyvinė istorija Letta‘os kabinetui tampa vis nemalonesnė ir su tarptautiniais padariniais: Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barosso jau pareikalavo informacijos. Tuo tarpu Italijos vyriausybės vadovas nusprendė atidėti Italijos gynybos vice ministro Roberto Pinotti vizitą į Kazachstaną.

Ir premjeras, ir URM‘o vadovas, ir Italijos specialiosios tarnybos patvirtina, kad jos nedavė nurodymo deportuoti Almą Šalabajevą ir jos dukterį. Išaiškėjo, kad Kazachstano ambasada žinojo, jog A.Šalabajeva turi du galiojančius pasus ir jog pats Kazachstano ambasadorius įtraukė privačius detektyvus iš Tel Avivo, kad jie šnipinėtų moterį Romoje.

Kodėl nebuvo atsižvelgta į turimus du pasus? Tereikėjo kompetentingos tarnybos bendradarbiams sužinoti, kad A.Šalabajeva kartu su dukterimi išvyko iš Londono, kur joms buvo suteiktas prieglobstis, po to, kai Didžiosios Britanijos policininkai pranešė, kad jos gyvybei gresia pavojus“, – rašo straipsnio autoriai. 

Francesko Grinetti tęsia tą temą laikraštyje "La Stampa". „Ponios Almos Abliazovos ir jos šešiametės dukrelės repatriacija į Kazachstaną tikriausiai buvo galima remiantis dokumentais, kuriuos dabar studijuoja advokatai. Ši aplinkybė gali sudaryti papildomų problemų vidaus reikalų ministerijai“, – rašo autorius.

„Pirmas – pasienio policijos dokumentas, liudijantis, kad ponia Alma Aijan 2004 metais atvyko į Italiją per Brennero sienos praėjimą. Pasak policijos, buvo kalbama apie suklastotą pasą. Bet Apeliacinis teismas priėmė kitokį sprendimą. Dalykas tas, kad 2004 metais to paso nebuvo, jis buvo išduotas tik 2010 metais, o pati ponia A.Šalabajeva tuo metu gyveno Kazachstane“, – pabrėžia korespondentas.

„Romos prefektui įtikinti, kad jis pasirašytų dokumentą dėl sulaikymo ir išsiuntimo, buvo pateiktas dokumentas, datuotas 2004 metais ir patvirtinantis, kad A.Šalabajeva buvo nelegali imigrantė.

Antras dokumentas – šių metų gegužės 30 dienos, A.Šalabajeva 24 valandas buvo išlaikyta Imigracijos tarnyboje. Per tą laiką iš Kazachstano ambasados buvo gautas patvirtinimas, kad ji yra Alma Šalabajeva, Kazachijos pilietė. Tačiau gegužės 31 dieną tas dokumentas nebuvo pateiktas taikos teisėjui, nagrinėjusiam tą klausimą.

Jis teturėjo informaciją, kad A.Šalabajeva neteisėtai kirto Italijos sieną per Brennero praėjimą 2004 metais. Per audienciją advokatai pranešė, kad ponia A.Šalabajeva pasirengusi savo noru palikti Italiją, ji turi galiojantį pasą ir diplomatinį statusą, bet taikos teisėjas pareiškė, kad tai neįmanoma, nes jos dokumentai netvarkingi“, – rašo straipsnio autorius.

„Įstatymas numato iš pradžių savanorišką išvykimą iš šalies, ir tik antroje eilėje – prievartinį išsiuntimą“, – pabrėžia advokatas Rikkardo Olivo. „Jeigu oficialus ambasados dokumentas būtų pateiktas taikos teisėjui gegužės 30 dieną, istorija būtų pasukusi kita kryptim, – tęsė advokatas, – nebūtų reikėję laikyti mano klientės migracijos tarnyboje ir, tuo labiau, deportuoti“.

Nuotraukoje: kazacho disidento žmona Alma Šalabajeva su savo dukrele.

Informacijos šaltinis – Inopressa.ru portalas.

2013.07.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *