JK karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Jungtinės Karalystės monarchę Karalienę Elžbietą II oficialios gimimo dienos proga ir palinkėjo Karalienei tvirtos sveikatos, o Karališkajai Šeimai ir visiems Jungtinės Karalystės gyventojams – susitelkimo ir visapusiškos gerovės.
 
Lietuvos vadovas sveikinime priminė, kad šiemet minėsime Lietuvos ir Jungtinės Karalystės diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.
 
Prezidentas pažymėjo tvirtus Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalius santykius, taip pat sėkmingą bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose sprendžiant aktualius globalios darbotvarkės klausimus.
 
„Vertiname Jungtinės Karalystės solidarų indėlį prisidedant prie Baltijos šalių regiono, kartu ir visos Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos saugumo užtikrinimo,“ – rašoma Lietuvos vadovo sveikinime.
 
Sveikindamas Jos didenybę Karalienę Elžbietą II prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimą, pagrįstą bendromis demokratinėmis vertybėmis, praturtina nuoširdi ilgametė abiejų šalių žmonių draugystė ir išreiškė viltį, kad suvaldžius COVID-19 pandemijos iššūkius atsivers dar daugiau galimybių stiprinti žmogiškuosius ryšius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.13; 08:16

Karalienė Elžbieta II sugrįžo į darbą po sutuoktinio princo Philipo mirties. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II antradienį sugrįžo į darbą po sutuoktinio princo Philipo mirties.
 
Karalienė antradienį surengė susitikimus su Latvijos ambasadore Ivita Burmistre ir Dramblio Kaulo Kranto ambasadore Sara Affoue Amani. Elžbieta II vilkėjo šviesiai mėlynos spalvos suknelę su violetinės, baltos ir geltonos spalvos gėlėmis ir perlų vėrinį. Iki šiol ji vilkėjo juodus gedulo drabužius.
 
Praėjusį penktadienį baigėsi dvi savaites trukęs karališkosios šeimos gedulo laikotarpis po princo Philipo mirties balandžio 9 d.
 
Princas Philipas, dar žinomas kaip Edinburgo hercogas, mirė sulaukęs 99 metų. Jo laidotuvės vyko balandžio 17 d. Elžbieta II ir Philipas santuokoje išgyveno daugiau kaip septynis dešimtmečius. Praėjusią savaitę karalienei sukako 95 metai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.28; 00:55

Princo Filipo laidotuvės. EPA – ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II šeštadienį atsisveikina su savo velioniu vyru princu Philipu per laidotuves, kurios yra apribotos dėl karantino taisyklių, tačiau atspindi ilgą jo karinės ir valstybės tarnybos gyvenimą.
 
Ceremonija vyksta Vindzoro pilyje į rytus nuo Londono. Dėl karantino apribojimų JK laidotuvių procesija yra kuklesnė nei būtų įprastai – joje dalyvauja tik 30 žmonių.
 
Edinburgo hercogas – karališkojoje šeimoje vadinamas „tautos seneliu“ – mirė balandžio 9 d., sulaukęs 99-erių metų. Princas Philipas mirė praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai jis praleido mėnesį ligoninėje dėl širdies ligos ir infekcijos.
 
Laidotuvių procesijoje Vindzoro vyriausiasis šventikas Davidas Conneris pagerbė Philipo „nepajudinamą lojalumą“ savo žmonai, kuriai kitą savaitę sukaks 95-eri, savo šaliai ir Tautų Sandraugai bei jo „drąsą, tvirtybę ir tikėjimą“.
 
Laidotuvių procesija pradėta 14.40 val. vietos (16.40 val. Lietuvos) laiku, o karstas su velionio palaikais į istorinę Šv. Jurgio koplyčią buvo vežamas paties princo patobulintu „Land Rover“ automobiliu.
 
15 val. (17 val. Lietuvos laiku) visoje šalyje buvo paskelbta tylos minutė princui atminti. Pasibaigus pamaldoms, karstas su princo Philipo palaikais bus nuleistas į karališkąją kriptą.
 
Princo Filipo laidotuvės. EPA – ELTA nuotr.

Philipas šalia karalienės Elžbietos II buvo nuo pat 1952-ųjų, kai pora susituokė, Britanijai atsigaunant po Antrojo pasaulinio karo.
 
Princo Philipo mirtis po 73-ejų metų santuokos paliko „didžiulę tuštumą“ karalienės gyvenime, praeitą savaitę sakė antrasis poros sūnus princas Andrew.
 
Karalienė po vyro mirties išplatino jautrią asmeninę jos ir Philipo nuotrauką, darytą 2003 m., kurioje jie abu atsipalaidavę šypsosi Kerngormso nacionaliniame parke Škotijos kalnuose.
 
Karališkosios šeimos socialiniuose tinkluose taip pat paskelbtos pagrindinių Elžbietos II ir Philipo bendro gyvenimo akimirkų nuotraukos.
 
Dauguma JK laikraščių taip pat aprašė asmeninę karalienės netektį. „Karalienė atsisveikina“, – pirmajame puslapyje rašė „The Times“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.18; 05:59

JK princo Philipo laidotuvės vyks balandžio 17 d. EPA-ELTA nuotr.

Karališkosios Jungtinės Karalystės (JK) princo Philipo laidotuvės vyks balandžio 17 d., atsisveikinimas vyks Vindzoro pilyje, bet dėl koronaviruso pandemijos jos bus uždaros plačiajai visuomenei, šeštadienį pranešė Bakingamo rūmai.
 
Pamaldos vyks 15.00 val. vietos laiku Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje ir jas transliuos BBC. Visoje šalyje bus paskelbta tylos minutė velioniui princui pagerbti.
 
Galiojant su COVID-19 susijusiems apribojimams, laidotuvėse nedalyvaus garbės svečiai, kurių dalyvavimas priešingu atveju būtų privalomas. Į svečių sąrašą bus įtraukta tik 30 žmonių, į jas taip pat atvyks užsienyje gyvenantis princo Philipo anūkas Harry’is.
 
JK karalienės Elžbietos II vyras Edinburgo hercogas Philipas mirė penktadienį, likus vos dviem mėnesiams iki 100-ojo gimtadienio. Šalyje paskelbtas aštuonių dienų trukmės nacionalinis gedulas. Karalienė Elžbieta II ir princas Philipas santuokoje išgyveno 73 metus. Pora susituokė, kai Philipui buvo 26 metai. Jie turi keturis vaikus, aštuonis anūkus ir 10 proanūkių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.11; 14:55

Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Holirudo rūmų, oficialios Didžiosios Britanijos monarchų rezidencijos Edinburge, teritorijoje policija sulaikė vyrą, o iškviesta išminuotojų grupė neutralizavo įtartiną įtaisą.
 
Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra PA, remdamasi Škotijos policija.
 
Agentūros žiniomis, incidentas įvyko antradienio vakarą, pavojus žmonėms nebuvo iškilęs, pastatui žalos nepadaryta. Pradėtas tyrimas.
 
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II nesilankė Edinburge daugiau kaip metus. 94 metų monarchė ir jos sutuoktinis Edinburgo hercogas Philipas, kuriam birželio mėnesį sukaks 100 metų, dar praėjusių metų kovą izoliavosi Vindzore, užmiesčio karališkojoje rezidencijoje prie Londono. Jie vėl ten grįžo lapkritį, kai šalyje dėl epidemiologinės situacijos blogėjimo vėl buvo sugriežtinti apribojimai.
 
Sausio 9 d. buvo pranešta, kad karališkasis gydytojas paskiepijo Jos didenybę ir princą konsortą nuo Covid-19.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.25; 05:00

D. Trumpas: nesu Meghan fanas. EPA-ELTA nuotr.
Hercogienę Meghan. EPA-ELTA nuotr.

Po kaltinimų britų karališkajai šeimai rasizmu buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepalankiai atsiliepė apie hercogienę Meghan. „Nesu jos fanas“, – pareiškė jis stočiai „Fox News“.
 
Jis teigė, kad buvo susitikęs su karaliene Elžbieta II, ir ji yra „neįtikėtina“.
 
Laidos vedėjai respublikono paklausus, ką jis mano apie spėliojimus, kad JAV pilietybę turinti Meghan gali mėginti siekti prezidento posto nuo Demokratų partijos, D. Trumpas sakė: „Manau, kad taip bus“.
 
Jei ji kandidatuos, jis pats bus „dar labiau“ linkęs dar kartą dalyvauti prezidento rinkimuose. „Nesu Meghan fanas“, – pakartojo D. Trumpas.
 
Princo Harry‘io žmona Meghan kovo pradžioje interviu JAV televizijai metė sunkius kaltinimus karališkajai šeimai.
 
Kai ji laukėsi sūnelio Archie, šeimoje esą būta svarstymų, „kokia bus jo odos spalva“. Meghan motina yra juodaodė.
Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.
 
Kas konkrečiai taip kalbėjo, pora neatskleidė. Vėliau tik atmesta, kad tai buvo karalienė ir jos vyras princas Philipas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.18; 07:00

Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Karalienę Elžbietą II nuliūdino iššūkiai, su kuriais teko susidurti jos vaikaičiui princui Harry’iui ir jo žmonai Meghan, ir rimtai vertina jų pareiškimus apie rasizmą karališkojoje šeimoje, antradienį teigė Bekingemo rūmai.
 
„Visa šeima nuliūdinta sužinojusi apie tai, kiek iššūkių Harry’iui ir Meghan kėlė pastarieji keleri metai. Iškelti klausimai, ypač susiję su rase, kelia nerimą“, – teigiama karalienės vardu išplatintame rūmų pranešime.
 
„Nors kai kurie prisiminimai gali skirtis, jie vertinami labai rimtai ir šeima juos spres privačiai. Harry’is, Meghan ir Archie visuomet bus mylimi šeimos nariai“, – priduriama pranešime.
 
Bekingemo rūmai patyrė itin daug spaudimo sureaguoti į interviu, kurį pora davė JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey. Jis karališkojoje šeimoje įžiebė krizę, neregėtą nuo dešimtojo dešimtmečio, kai panašų interviu davė Harry’io motina princesė Diana.
 
Po interviu įsiplieskė diskusijos dėl aukšto rango karališkosios šeimos nario tapatybės, kuris poros prieš pirmojo sūnaus Archie gimimą esą paklausė, kokio tamsumo bus jo oda.
Princas Harry‘is su žmona Meghan. EPA-ELTA nuotr.
 
Meghan, kurios mama yra afroamerikietė, o tėvas – baltasis, interviu taip pat kalbėjo apie kilusias savižudybės mintis, tačiau kreipusis pagalbos, jos nesulaukė.
 
O. Winfrey, išgirdusi apie įtarimus rasizmu, neslėpė nuostabos, o šis klausimas, anot žiniasklaidos, sukėlė sumaištį Bekingemo rūmuose.
 
Harry’io tėvas ir sosto įpėdinis princas Charlesas per pirmą viešą pasirodymą po interviu neatsakė į klausimą, kaip jį vertina.
 
Tyrimų bendrovės „YouGov“ atliktos apklausos, kurioje dalyvavo 4 656 žmonės, rezultatai rodo, kad beveik trečdalis (32 proc.) apklaustųjų mano, jog su pora elgtasi nesąžiningai, tačiau toks pat skaičius žmonių pateikė priešingą atsakymą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.10; 09:30

Harry ir jo žmona Meghan Markle. EPA – ELTA nuotr.

Praėjus daugiau kaip metams po pasitraukimo iš britų karališkosios šeimos, princo Harry‘io žmona Meghan Markle milijoninei TV auditorijai pasakojo, kaip kentėjo būdama šios šeimos nare. Ji tapo „šmeižto“ auka ir vienu metu nebenorėjo gyventi, sakė Meghan sekmadienio vakarą transliuotame interviu, kurį kartu su savo vyru davė garsiai JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah‘ai Winfrey.
 
„Aš tiesiog nebenorėjau gyventi. Ir tai buvo labai aiški ir reali – ir nerimą kelianti pastovi mintis“, – kalbėjo 39-erių M. Markle dvi valandas trukusiame interviu apie nuolat neigiamus britų žiniasklaidos komentarus.
 
Ji teigė, kad kreipėsi į karališkąją šeimą ir sakė, jog kenčia ir yra reikalinga profesionalios pagalbos, tačiau jai buvo atsakyta, „kad negaliu to, nes tai nėra gerai institucijai“.
 
Meghan paminėjo incidentą su savo svaine Kate prieš vestuves su Harry‘iu 2018 metų gegužę. Tada bulvarinė žiniasklaida išsamiai rašė, kad Meghan pravirkdė Kate. „Tačiau buvo priešingai“, – sakė Sasekso hercogienė. Iš tikrųjų Kate „dėl kažko susijaudino“, tačiau tada pamatė savo klaidą ir už tai atsiprašė.
 
„Kiekvienas institucijoje apie tai žinojo“, – sakė M. Markle, turėdama omenyje karališkąją šeimą. Tai buvo „tikro šmeižto pradžia“ ir „lūžio taškas“ jos santykiuose su karališkąja šeima.
 
Harry ir jo žmona Meghan Markle. EPA – ELTA nuotr.

Meghan, kurios motina yra afroamerikietė, karališkuosius rūmus taip pat kaltino rasizmu.
 
Karališkoji šeima esą prieš jos pirmojo sūnaus Archie gimimą nerimavo dėl jo odos spalvos. Ji nėštumo metu esą turėjusi klausytis kalbų, kokio tamsumo bus jo oda.
 
Antrojo kūdikio besilaukianti Maghan, be to, atskleidė, kad ji ir Harry‘is susituokė dar likus trims dienoms iki oficialių jų vestuvių 2018 metų gegužės 19-ąją. Šiuo metu Kalifornijoje gyvenanti pora paskelbė, kad laukiasi mergaitės.
 
Harry‘is ir Meghan praėjusių metų pradžioje netikėtai pareiškė pasitraukiantys iš karališkųjų rūmų pirmųjų gretų. Viena to priežasčių buvo nuolat neigiami britų žiniasklaidos straipsniai apie Meghan.
 
Princas Harry‘is keliskart pareiškė norįs užkirsti kelią tam, kad nepasikartotų tragiška jo motinos istorija. Princesė Diana nuo pat savo vestuvių su princu Charlesu buvo persekiojama britų spaudos. Ji žuvo 1997 metų rugpjūčio 31-ąją, kai paparacių persekiojamas jos automobilis Paryžiaus tunelyje rėžėsi į atramą.
Didžiosios britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.
 
Interviu O. Winfrey princas Harry‘is sakė, kad yra labai nusivylęs savo tėvu princu Charlesu. Jis iš tikrųjų jaučiasi savo tėvo „paliktas likimo valiai“. „Jis patyrė kažką panašaus. Jis žino, kas yra skausmas“, – kalbėjo jis apie savo ir savo tėvo sunkumus su karališkąja šeima ir britų žiniasklaida. Tačiau jis „visad mylėsiąs“ savo tėvą.
 
Jo tėvas ir brolis Williamas yra „įkalinti“ karališkojoje sistemoje, sakė Harry‘is. Jie negali ištrūkti ir dėlto jis „labai užjaučia“.
 
Kartu Harry‘is pabrėžė, kad jis ir jo žmona Meghan „padarė viską, ką galėjo“, kad liktų karališkojoje šeimoje. „Man liūdna, kad atsitiko tai, kas atsitiko“, – teigė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.08; 09:30

JK karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II paskatino savo šalies žmones, nepatikliai žiūrinčius į skiepus nuo COVID-19, „galvoti apie kitus žmones, o ne save“ ir pasiskiepyti.
 
94 metų amžiaus monarchė ir jos sutuoktinis princas Philipas pirmąja vakcinos nuo koronaviruso infekcijos doze paskiepyti sausio pradžioje.
 
Šiuo metu 99 metų princas Philipas gydomas ligoninėje dėl infekcijos, bet ji nėra susijusi su koronavirusu. Karalienės vyriausiasis sūnus ir sosto įpėdinis princas Charlesas, kuris pernai persirgo COVID-19 liga, taip pat jau pasiskiepijo pirmąja vakcinos doze.
 
„Viskas vyko labai greitai, ir aš gavau daug laiškų iš žmonių, kurie buvo labai nustebę, kaip paprasta gauti vakciną. Ir visai neskaudėjo“, – taip savo patirtį apibūdino karalienė.
 
„Gavus vakciną, yra jausmas, kad esi apsaugotas, kas, manau, yra labai svarbu“, – teigė Elžbieta II.
 
Karalienė, be to, šią ligą pavadino „maru“, tačiau pasidžiaugė neįtikėtinai greitu vakcinacijos programos vykdymo greičiu šalyje.
 
JK pirmąja vakcinos doze paskiepyta jau daugiau kaip 18 mln. žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.26; 12:30

Princas Harry su žmona Meghan galutinai atsisako karališkųjų pareigų. EPA-ELTA nuotr.

Princas Harry‘is ir jo žmona Meghan nebegrįš prie savo karališkųjų pareigų britų karališkuosiuose rūmuose. Karalienė po pokalbių su Sasekso kunigaikščiu patvirtino, kad po pasitraukimo iš karališkosios šeimos nėra galimybių „tęsti atsakomybės ir pareigų, susijusių su gyvenimu tarnaujant žmonėms“, sakoma rūmų pareiškime.
 
Todėl pora atsisakys ir organizacijų globos bei karinių garbės titulų. Jie bus padalyti karališkųjų rūmų nariams. „Nors visi nuliūdę dėl jų sprendimo, kunigaikštis ir kunigaikštienė liks labai mylimi šeimos nariai“, – rašė rūmai.
 
Harry‘is ir Meghan iš karališkųjų rūmų pasitraukė praėjusių metų pradžioje. Tada, panašiai kaip „Brexito“ atveju, buvo susitarta dėl vienerių metų pereinamojo laikotarpio. Jo metu per pokalbius su karaliene turėjo būti nuspręsta dėl poros ateities.
 
Dabar paskelbtas žingsnis nėra netikėtas: šaltiniai prieš tai beveik neįmanoma pavadino galimybę porai grįžti į karališkuosius rūmus, kai ji pasirašė pelningas sutartis su „Netflix“ ir „Spotify“ platformomis.
 
Harry‘is ir Meghan šiuo metu su vienerių metų sūneliu Archie gyvena Kalifornijoje ir laukiasi antrosios atžalos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.20; 06:00

Princas Philipas. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) princas Philipas liks ligoninėje iki kitos savaitės, naujienų agentūrai AFP penktadienį sakė šaltinis, praėjus trims dienoms po to, kai 99-erių vyras buvo hospitalizuotas dėl prastos savijautos.
 
Edinburgo hercogas yra gydomas karaliaus Edvardo VII ligoninėje centriniame Londone.
 
„Hercogas veikiausiai liks ligoninėje per savaitgalį ir kurį laiką kitą savaitę“, – sakė Bekingemo rūmų šaltinis.
 
Šaltinis pridūrė, kad princas yra „geros nuotaikos“. Detalės apie jo būklę viešai neskelbiamos.
 
Bekingemo rūmai trečiadienį pranešė, kad princas Philipas buvo paguldytas į ligoninę „atsargumo sumetimais“, laikantis gydytojo rekomendacijų.
 
Nemanoma, kad princo liga yra susijusi su koronavirusu. Jis kartu su sutuoktine karaliene Elžbieta II sausį buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.20; 00:30

Karalienė Elžbieta II mini 69-ąsias valdymo metines. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II šeštadienį ramiai paminėjo 69-ąsias valdymo metines, dėl koronaviruso pandemijos likusi Vindzoro pilyje.
 
„Šią dieną 1952 m. Karalienė paveldėjo sostą po savo tėvo Karaliaus Jurgio VI mirties“, – rašoma JK karališkosios šeimos „Twitter“ paskyroje.
 
Pastaruosius tris dešimtmečius Elžbieta II vykdavo į Sandringhamo rūmus Anglijos rytuose švęsti Kalėdų su šeima, o tada ten likdavo iki vasario 6-osios valdymo metinių.
 
Šiemet dėl pandemijos teko atšaukti šią tradiciją, o karalienė praleido didžiąją dalį pandemijos Vindzoro pilyje su princu Filipu bei nedideliu skaičiumi patikimų personalo narių.
 
Karalienės tėvas karalius Jurgis VI mirė 1952 m. vasario 6-osios rytą Sandringhame, todėl tuo metu Kenijoje viešėjusi 25 metų amžiaus Elžbieta tapo monarche.
 
Naujienų agentūros „Press Association“ žiniomis, kitąmet dėl 70-ojo karalienės valdymo jubiliejaus JK bus papildoma nedarbo diena.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.08; 04:30

Aukso moneta

Apie 120 Berlyno teisėsaugos institucijų darbuotojų atlieka kratas Vokietijos sostinės lombarduose ir juvelyrinių dirbinių parduotuvėse. Kaip pranešė trečiadienį žurnalas „Spiegel“, tai susiję su 100 kilogramų aukso monetos vagyste iš Bodės muziejaus 2017 metais.
 
Berlyno prokuratūros pranešime nepatikslinama, dėl kokios konkrečiai bylos atliekamos kratos. „Įtariamieji galėjo naudoti pavogtą auksą suklastotoms monetoms gaminti“, – sakoma jame.
 
Šių metų vasarį Berlyno apygardos teismas muziejaus eksponato vagystės byloje nuteisė kalėti tris vyrus. Du nusikaltėliai už vagystę gavo po 4,5 metų kalėjimo. Buvusiam muziejaus darbuotojui už bendrininkavimą buvo skirta 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
 
Bet monetos taip ir nepavyko rasti. Tyrėjų nuomone, nusikaltėliai supjaustė ją iškart po vagystės ir pardavė dalimis.
 
53 centimetrų skersmens aukso moneta „Big Maple Leaf“ („Didelis klevo lapas“) buvo pagrobta naktį į 2017 metų kovo 27-ąją. Vagys įsigavo į muziejų pro langą, o grobį iki automobilio nusivežė karučiu. Aukso dalelių buvo rasta automobilyje ir ant vagišių drabužių.
 
Oficialus monetos nominalas – 1 mln. Kanados dolerių (apie 700 tūkst. eurų). Berlyne ji buvo eksponuojama nuo 2010 metų. Iš aukštos prabos tauriojo metalo nukalto objekto rinkos vertė siekė 4 mln. eurų.
 
Ši aukso moneta Kanadoje buvo nukaldinta 2007 metais Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II garbei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.17; 06:00

Karalienė Elžbieta II ir princas Filipas. EPA – ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir princas Filipas penktadienį mini 73-ąsias vestuvių metines. Ta proga jie paskelbė nuotrauką, kurioje šypsodamiesi apžiūrinėja savo proanūkių nupieštą spalvingą atviruką. Septynerių George‘as, penkerių Charlottė ir dvejų Louisas yra princo Williamo ir hercogienės Kate atžalos.
 
Šiandien 94-eių Elžbieta ir 99-erių Filipas aukso žiedus sumainė 1947 metų lapkričio 20 dieną Vestminsterio abatijoje. Tada nuotaka dar buvo ne karalienė, o princesė. Ji Filipą įsimylėjo būdama 13-os.
 
Pora vestuvių proga gavo 2 500 dovanų iš viso pasaulio, tarp kurių buvo ir virtuvei bei ūkiui reikalingų daiktų. Filipas savo širdies karalienei paruošė ypatingą dovaną – metė rūkyti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.20; 11:00

Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Pirmą kartą per septynis mėnesius britų karalienė Elžbieta II pasirodė viešumoje. Lydima vaikaičio princo Williamo, monarchė ketvirtadienį apsilankė Porton Dauno karinėje tyrimų laboratorijoje Anglijos pietvakariuose.
 
Čia 94-erių Elžbieta II, rūmų duomenimis, susitiko su mokslininkais, tyrinėjančiais naująjį koronavirusą, taip pat su tyrėjais, identifikavusiais per išpuolį prieš dvigubą agentą Sergejų Skripalį Solsberyje panaudotą nervus paralyžiuojančią kovinę medžiagą „Novičiok“.
 
Nuo tada, kai kovą Didžiojoje Britanijoje ėmė plisti koronavirusas, karalienė su vyru princu Filipu gyvena Vindzoro pilyje. Per jos apsilankymą Porton Dauno laboratorijoje buvo imtasi didelių atsargumo priemonių. Visiems 48 asmenims, su kuriais susitiko karalienė, prieš tai buvo atliktas koronaviruso testas. Fotografams monarchė pasirodė be apsauginės kaukės. Dėl savo garbaus amžiaus ji priklauso rizikos grupei.
 
Didžioji Britanija yra viena labiausiai pandemijos paveiktų Europos šalių. Čia patvirtinta mažiausiai 654 000 infekcijų, daugiau kaip 43 000 žmonių mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.15; 16:32

JK karalienė Elžbieta II atšaukė visus šiemet turėjusius vykti didelius renginius. EPA-ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos monarchė Elžbieta II dėl koronaviruso pandemijos buvo priversta atšaukti visus didelio masto renginius, šiemet turėjusius vykti Bakingemo rūmuose ir Vindzoro pilyje, ketvirtadienį paskelbė rūmai, informuoja „Reuters“.
 
„Buvo išnagrinėtos įvairios galimybės, siekiant įvertinti, ar būtų įmanoma saugiai ir laikantis apribojimų surengti apdovanojimų teikimo ceremonijas“, – rašoma Bakingemo rūmų tinklalapyje. Tokių ceremonijų metu apdovanojimus jų gavėjams iškilmingai suteikia kuris nors karališkosios šeimos narys.
 
„Deja, dėl didelio svečių ir apdovanojimų gavėjų skaičiaus nebuvo įmanoma rasti būdo, kaip dabartinėmis aplinkybėmis saugiai surengti tokio pobūdžio renginius“, – pridūriama rūmų tinklalapyje.
 
94-erių karalienė planavo šį mėnesį sugrįžti į Vindzoro pilį ir nedidelio masto audiencijoms ir renginiams, laikantis atitinkamų sveikatos apribojimų ir gairių, naudoti tik Bakingemo rūmus.
 
Elžbieta II šiemet dėl viruso jau buvo priversta atšaukti kelis renginius, įskaitant balandį organizuojamas savo gimtadienio iškilmes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.02; 07:43

Karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Koronaviruso pandemija smogė ir Didžiosios Britanijos karalienės finansams. Be kita ko, atšaukus ekskursijas karališkosiose pilyse, rūmų biudžetas per ateinančius trejus metus gali netekti 15 mln. svarų (16,4 mln. eurų), penktadienį sakė karališkųjų rūmų finansų vadovas Michaelis Stevensas. Specialus biudžetas, skirtas Bakingemo rūmams išlaikyti, gali prarasti 20 mln. svarų.
 
Tačiau dėl pandemijos karališkieji rūmai neprašys daugiau mokesčių mokėtojų pinigų, pabrėžė M. Stevensas. „Mes mėginsime su padariniais susidoroti savo pastangomis“, – pridūrė jis.
 
Jau duotas nurodymas neįdarbinti naujų žmonių, taip pat įšaldyti atlyginimai. Rūmų duomenimis, ieškoma ir kitų išlaidų mažinimo galimybių.
 
Šiais biudžetiniais metais, kurie baigėsi kovą, britų karališkųjų rūmų biudžetą sudarė 82,4 mln. svarų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.25; 12:52

Harry‘is ir Meghan. EPA-ELTA nuotr.

Britų karališkoji šeima pasveikino antradienį 36 metų sukaktį šventusį princą Harry‘į. Karalienės anūkas su savo žmona Meghan ir sūneliu Archie gyvena Santa Barbaroje Kalifornijoje.
 
„Gimimo dienos proga Sasekso hercogui linkiu visa ko geriausia!“ – sakoma oficialioje karalienės Elžbietos II paskyroje instagrame. Kartu paviešinta prieš trejus metus per priėmimą Bakingemo rūmuose daryta nuotrauka, kurioje monarchė įamžinta su švytinčiu savo vaikaičiu.
 
Princas Williamas taip pat su savo šeima pasveikino brolį. Sosto įpėdinio paskelbtoje nuotraukoje matyti abu broliai ir jo žmona Kate per bėgimo lenktynes, kurias nežymia persvara laimėjo Harry‘is.
Didžiosios britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.
 
Teigiama, kad abiejų brolių santykiai vėl pagerėjo. Po „Megxito“ – Harry‘io ir jo žmonos Meghan pasitraukimo iš karališkųjų rūmų praėjusį pavasarį, broliai, anot vienos biografinės knygos, esą du mėnesius nesišnekėjo vienas su kitu.
 
Harry‘is ir buvusi aktorė Meghan ateityje nori būti finansiškai nepriklausomi. Neseniai paskelbta, kad jie kurs serialus ir filmus „Netflix“ kompanijai. Teigiama, kad kelerių metų sutartis yra labai pelninga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.16; 07:04

Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir kiti karališkosios šeimos nariai pasveikino hercogienę Meghan su 39-uoju gimtadieniu, socialiniuose tinkluose paskelbdami nuotrauką.
 
Karališkoji šeima parinko karalienės ir Meghan nuotrauką, kurioje jos abi šypsosi 2018-aisiais lankydamosi Anglijos Česterio mieste.
Hercogienė Meghan švenčia 39-ąjį gimtadienį. EPA-ELTA nuotr.
 
Karalienė tada vilkėjo žalią kostiumėlį, o Meghan – kreminės spalvos suknelę. Karališkoji šeima Sasekso hercogienei – toks yra jos oficialus titulas – palinkėjo visa ko geriausio gimimo dienos proga.
 
Princas Harry‘is ir jo žmona Meghan atsiribojo nuo karališkųjų rūmų ir dabar su vienerių metukų sūneliu Archie‘iu gyvena Los Andžele. Daugelis britų nėra patenkinti vadinamuoju „Megxit“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.05; 00:06

JK princas Filipas švenčia 99-ąjį gimtadienį. EPA-ELTA nuotr.

Princas Filipas – Jungtinės Karalystės (JK) karalienės Elžbietos II sutuoktinis – trečiadienį mini 99 metų sukaktį.
 
Manoma, kad sukaktį princas Filipas paminės privačiai, nenumatyta jokių viešų renginių.
 
Prasidėjus koronaviruso pandemijai, saugumo sumetimais princas Filipas ir karalienė Elžbieta II išvyko iš Londono ir apsistojo Vindzoro pilyje.
 
94 metų karalienė ir princas susituokę jau 72 metus, ir karalienė ne kartą pavadino vyrą „savo stiprybe ir ramsčiu“.
 
Vyriausiasis jų sūnus sosto įpėdinis Čarlzas socialiniame tinkle tviteryje palinkėjo tėvui laimingo gimtadienio, taip pat ir jo anūkas princas Viljamas su žmona Keite.
 
99-ojo gimtadienio proga Bakingamo rūmai pasidalino dar nematyta bendra princo Filipo ir karalienės Elžbietos II fotografija, kuri pernai buvo padaryta Vindzoro pilyje.
 
Oficialus jo titulas – Edinburgo kunigaikštis. 2017 metais princas Filipas nusišalino nuo daugumos visuomeninių pareigų.
 
Filipas ir Elžbieta II turi keturis vaikus, aštuonis anūkus ir aštuonis proanūkius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.10; 13:41