Apie mūsų Prezidentės milijonus ir taupumą


Skaitau naujienų agentūros BNS pranešimą portale Delfi.lt:

“Prezidentė Dalia Grybauskaitė turi turto ir piniginių lėšų už beveik 2 mln. litų. Pagal praėjusių metų turto ir pajamų deklaraciją, Lietuvos vadovė deklaravo privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių turinti už 760 728 litus. Penktadienį specialiame “Valstybės žinių” leidinyje skelbiama, kad D.Grybauskaitė praėjusių metų pabaigoje turėjo 1 mln. 77 tūkst. litų santaupų.”

Iš esmės tik tiek to teksto ir tebuvo. Dar skambią antraštę radau, kad šalies vadovė yra milijonierė.

Kelis kartus skaičiau ir kažkaip keistai man atrodė sugalvotas temos “akcentas”. Aš būčiau rašęs ne apie tai, kokia turtinga yra šalies vadovė, o apie tai, kokia taupi yra mūsų Prezidentė. Juk turto net už milijoną nėra, o santaupų – virš milijono.

Lietuvoje dažnai būna atvirkščiai – turto turi už milijoną, skolų – kokius du, o visokiuose leidiniuose ir laidose reklamuojasi ir elgiasi taip, lyg kišenėje turėtų bent tris milijonus grynais. Galima tik pavydėti Prezidentės racionalumo. Ir pasimokyti galima taip pat.

Panašu, kad labai gerai pasimokė Seimo nariai. Praėjusiais metais parlamente dirbo 39 Seimo nariai, kurių turtas ir piniginės lėšos viršijo milijoną litų (pagal specialų “Valstybės žinių” leidinį, kuriame paskelbtos 2009 metų turto ir pajamų deklaracijos). Įdomi detalė – iki krizės, t.y. 2008 metais, buvusioje Seimo kadnecijoje buvo “tik” 35 milijonieriai.

Nuotraukoje: Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotrauka – iš iš www.president.lt).

www.dainius.org

2010.10.02

 

 

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.