Ar vengrų europarlamentaras Bela Kovačas – Rusijos šnipas?


Europos Parlamentas panaikino teisinę neliečiamybę parlamentarui vengrui Belui Kovačui (Bela Kovacs), įtariamam bendradarbiavus su Rusijos slaptosiomis tarnybomis. Šią žinią skelbia austrų laikraštis „Die Presse“.

Strasbūre balsuota paprastuotuoju rankų pakėlimu. Balsavimo metu paaiškėjo, jog dauguma europarlamentarų mano, jog Vengrijos teisėsauga turi teisę tirti, ar europarlamentaras, vengrų dešiniosios partijos „Jobik“ (Jobbik) narys Bela Kovačas šnipinėjo Rusijos slaptųjų tarnybų labui. 

55-erių metų Bela Kovačas, kaip rašo „Die Presse“, dažnai važinėja į Rusiją, todėl Vengrijos valdžia pagrįstai įtaria, kad politikas turi slaptų susitikimų su Rusijos diplomatais. 2014-ųjų metų gegužės mėnesį Vengrijos generalinė prokuratūra pateikė politikui oficialius kaltinimus. Kaltinimai – dėl ryšių su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

Jei įtarimai turint ryšių su Rusijos slaptosiomis tarnybomis pasitvirtins, Kovačui gresia laisvės atėmimas nuo dviejų iki aštuonerių metų. Jei taps žinoma, kad politikas išdavė valstybės paslapčių, jis už grotų galėtų asidurti net 15 metų. Vengrijoje tai – maksimali laisvės atėmimo bausmė už neteisėtą valstybės paslapčių atskleidimą.

Vengrų politikas neigia bet kokius kaltinimus, bet tuo pačiu sako, jog „nenori slėptis nuo teisėsaugos po europarlamentaro neliečiamybės skėčiu“. Jis esą pats trokšta atsidurti Vengrijos teisėsaugos rankose, kad ši išsklaidytų bet kokias abejones. „Jobik“ partija, kuriai priklauso politikas, taip pat neprieštarauja, jog B.Kovačo atvejį tirtų Vengrijos teisėsauga.

Įdomu tai, kad „Jobik“ partijos populiarumas Vengrijoje auga. Iš trečiosios pagal populiarumą ir įtaką partijos „Jobik“ iškopė į antrąją vietą.

Svarbu žinoti ir apie šios partijos antiukrainietiškas nuotaikas. Pasak ukrainiečių leidinio unian.net, „Jobik“ partija garsi ne tik simpatijomis Kremliui, bet ir antiukrainietiška pozicija. Pavyzdžiui, pats Kovačas kaip stebėtojas dalyvavo vadinamąjame Krymo „referendume“, kai šio pusiasalio gyentojai, okupuoti Rusijos ginkluotųjų pajėgų, neva savanoriškai nusprendė prisijungti prie Rusijos Federacijos.  

Informacijos šaltinis: leidiniai "Die Presse" ir unian.net.

Reuters nuotraukoje: ryšiais su Rusijos slaptosiomis tarnybomis įtariamas vengrų europarlamentaras Bela Kovačas. 

2015.10.19; 03:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *