Sveikatos klausimas – naujas iššūkis Vladimirui Putinui


Jo puiki fizinė savijauta ir kuklumo stoka ją demonstruojant buvo Putino – Boriso Jelcino „jauno, energingo“ įpėdinio – prezidentavimo pagrindas.

Dabar gi šlubčiojanti koja, nukeltos kelionės į užsienį, užsidarymas Novo-Ogariove ir „tiesioginės linijos“ perkėlimas nerangių spaudos tarnybos komentarų fone verčia atidžiai stebėti jo pozas ir mimiką.

Vladimiro Putino sveikatos būklė – ne smulkmena, pabrėžia žiniasklaida. Tiesa, Rusijos prezidento spaudos sekretorius paneigė naują gandų bangą apie V.Putino sveikatos būklę, praneša “The New York Time”s.

Praėjusią savaitę “Reuters” agentūra atkreipė dėmesį į nukeltas keliones ir tvirtino, remiantis neįvardytais valdininkais, kad V.Putinas turi problemų su nugara ir gali prireikti operacijos. Savo ruožtu, spaudos sekretorius Peskovas sakė, kad jokios traumos prezidentas nepatyrė, jis nuo nieko nesigydo ir toliau kasdien sportuoja.

„Suprantama, V.Putino sveikatos būklė – ne smulkmena“, – aiškina laikraštis, nes Rusijos politinė sistema laikosi jo asmenybės pagrindu.

Šiuo momentu V.Putinas rečiau palieka savo rezidenciją, ir politiniai apžvalgininkai pradėjo atidžiai stebėti jo pozas ir mimiką. Kadaise sovietinių vadovų pozas ir veido spalvą Vakarų žurnalistai, diplomatai ir analitikai taip pat kruopščiai tyrinėjo, pastebi laikraštis.

Jis turi dziudo juodąjį diržą, jam teko medžioti tigrus, o pusryčiams jis valgo nevirtus kiaušinius, tačiau V.Putino įvaizdis kaip stipraus lyderio atsidūrė taikinyje: tebesklando gandai, kad jis turi sveikatos problemų, rašo “The Guardian” Maskvos korespondentas.

Tikriausiai, chroniška liga paaštrėjo, kai V.Putinas pakilo deltaplanu, kad nuskraidintų gerves žiemoti, spėlioja laikraštis “Vedomosti”. Bet Kremlius nuolat šaiposi iš prielaidų, kad V.Putino sveikata nepatenkinama, pažymi leidinys.

„Jo puiki fizinė savijauta ir kuklumo stoka ją demonstruojant buvo Putino – Boriso Jelcino įpėdinio – prezidentavimo pagrindas, nes Boriso Jelcino aiškus sveikatos pablogėjimas erzino daugelį Rusijos gyventojų“, – sakoma straipsnyje. Sovietų laikais buvo besąlygiškai draudžiama viešai svarstyti politikų sveikatą, pažymi autorius, prisimindamas paskutinius Leonido Brežnevo valdymo metus.

“Echo Moskvy” vyriausiojo redaktoriaus Aleksejaus Venediktovo nuomone, sveikatos klausimas tikriausiai bus naujas ir sunkus V.Putinui reiškinys. „Be abejo, jis stengiasi išsaugoti absoliučiai sveiko ir absoliučiai jauno žmogaus įvaizdį“.

Vokietijos leidinys “Frankfurter Rundschau” praneša, kad pasklido gandai apie sušlubavusią V.Putino sveikatą: atšauktos jo darbinės kelionės į Bulgariją, Turkiją ir Indiją, o taip pat V.Putinas žymiai rečiau palieka rezidenciją Pamaskvyje. Tuo tarpu Rusijos televizija kasdien rodo Rusijos lyderį – dažniausiai posėdžiuose su vyriausybės nariais, pažymi leidinys.

Sovietų Sąjungoje bet kokios žinios apie valstybės ir partijos vadovų sveikatą – kaip taisyklė, stipriai pakirstą, – buvo valstybės paslaptis, sakoma straipsnyje. Rusijos pirmojo prezidento Boriso Jelcino būklė iššaukė gandų laviną. Tuo tarpu kai dauguma Rusijos gyventojų manė, kad „neįprastą prezidento elgesį“ sąlygoja aistra alkoholiui, Kremlius darydavo užuominas, jo tai dėl stiprių širdies veiklos preparatų poveikio.

Uždaras V.Putino gyvenimo būdas pastarąsias keletą savaičių žadina mintį, kad Rusijos prezidentas tapo savo įvaizdžio įkaitu, rašo “The Washington Post”. „Jo paskutinė sensacinga foto sesija įvyko rugsėjo pradžioje, kai jis vairavo motodelplaną, kad parodytų kelią būriui žiemoti išskrendančių paukščių“, – sakoma straipsnyje, o po kelių dienų ATES viršūnių pasitarime stebėtojai atkreipė dėmesį, kad prezidentas šlubčioja.

„Prezidento spaudos sekretorius Peskovas pranešė, kad Putinas tvarkosi su raumenų patempimu, kuris ištiko prieš aukščiausio lygio pasitarimą Vladivostoke, bet tai visiškai netrukdo jam gyvenime“, – sakoma straipsnyje. Bet kuris sportininkas patiria daugybę traumų, pastebėjo Peskovas. „Matyt jis vertina taip, kad sportinė trauma – tai garbės ženklas, ir jos negalima painioti su griaunančiu amžiaus poveikiu“, – komentuoja autorius.

Šaltinis – inopressa.ru.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

2012.11.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *