Retai Vokietijos politikai būna tokie vieningi. Svarstydami galimą ginkluotą JAV įsikišimą į Siriją, visų partijų atstovai buvo santūrūs. Jų poziciją šiuo klausimu taikliai apibūdinta portalo www.sueddeutsche.de politikos skiltyje: jeigu JAV pultų Siriją, tai veikiausiai be vokiečių pagalbos. Nepasirašyto komentaro autorius pažymi, jog buvo politikų, kurie griežtai ir net labai griežtai pasisakė prieš bet kokį dalyvavimą konflikte.

Krikščionių demokratų sąjungos ir Krikščionių socialinės sąjungos koalicija Bundestage  pareiškė, jog karinėje intervencijoje prieš Sirijos režimą nedalyvautų dėl politinių ir karinių priežasčių. Philippas Mißfelderis, už užsienio klausimus atsakingas koalicijos atstovas, pasakė, jog „šiuo metu Bundesveras yra pasiekęs savo dalyvavimo taraptautinėse operacijose galimybių ribas“. Dėl to jis nematąs galimybės Vokietijai kištis į konfliktą.

Continue reading „Vokietija nedalyvaus kariniuose veiksmuose prieš Siriją”

Savo pusantros valandos trukusiame interviu moterų žurnalui "Brigitte Berlyne", Maksimo Gorkio teatro scenoje, Vokietijos federacinė kanclerė Angela Merkel atskleidė savo gesto, kuriuo ji naudojasi per foto sesijas, paslaptį.

Taigi sukryžiuotus prieš save rankų pirštus žurnalistai jau praminė „Merkel stogu“. Kaip perduoda "Focus", pasak Vokietijos Federacijos kanclerės, tokios keistos padėties rankoms jai niekas nepatarė.

Continue reading „Vokietijos kanclerė Angela Merkel: „Kur laikyti rankas“?”

Femen judėjimo aktyvistės surengė akciją Hanoverio parodoje. Kaip praneša agentūra Interfaks, merginos nusirengė RF prezidento Vladimiro Putino ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel akivaizdoje, kai tie apžiūrinėjo Volkswagen stendą. 

Aktyvistės šūkaliojo necenzūrinius šūkius angliškai. Akcijos dalyves sulaikė apsauga. Leidinys Bild.de išspausdino merginų sulaikymo foto galeriją.

Politikai nekreipė dėmesio į aktyvistes ir nuėjo į kitą salę, praneša agentūros, tačiau fotografijose matyti, kad ir A.Merkel, ir V.Putinas akciją pastebėjo.

Continue reading „Pusnuogės ukrainietės merginos prieš Rusijos prezidentą. V.Putinui patiko”

Trykštančio pasitenkinimu savimi Marijo Mončio, stulbinančiai gražbylaus Deivido Kamerono ir blaiviai mąstančios Angelos Merkel kalbos grąžino Europos ateitį į Pasaulio ekonomikos forumo svarstymų centrą.

Žiniasklaida toliau aptarinėja scenarijus Rusijai, „atskleidusius jos pažeidžiamumą“, ir prabėgom stebisi renginio dalyvių išlaidumu – „ir visa tai tam, kad susiskirstytų į kastas, priklausomai nuo jūsų rango etiketės“.

Continue reading „Davosas audrina pasaulį savo idėjomis ir nekuklumu”

grybauskaite_8-k

Šeštadienis, gruodžio 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijos miestas Aachenas skiria vieną garbingiausių apdovanojimų Europoje – Karolio Didžiojo apdovanojimą (Charlemagne Prize).

 Prezidentei šis apdovanojimas skiriamas už Lietuvos indėlį kuriant Europos Sąjungos vienybę ir visos Europos ekonominį stabilumą.

Karolio Didžiojo apdovanojimo komiteto teigimu, Lietuva yra susitelkimo, pasiaukojimo ir sėkmės pavyzdys kaip įveikti krizę bei sudėtingus finansinius išbandymus.

 „Tai labai garbingas Lietuvos ir jos žmonių įvertinimas. Džiaugiuosi, kad mūsų indėlis kuriant visos Europos vienybę ir sėkmingą ateitį yra pripažįstamas ir aukštai vertinamas. Tai ypač svarbu Lietuvai rengiantis pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai kitų metų antrą pusmetį”, – sakė Prezidentė.

Apie apdovanojimą Lietuvos vadovę telefonu informavo Aacheno meras.

Continue reading „Prezidentei skirtas garbingas Karolio Didžiojo apdovanojimas”

borodac_dar-km

Liustracija (lot. lustratio – apsivalymas) – asmenų, einančių atsakingas valstybines pareigas, o taip pat kandidatų į tas pareigas, patikrinimo, ar anksčiau jie nepriklausė nusikalstamomis laikomoms organizacijoms, procedūra. Liustraciją taiko atėję į valdžią revoliuciniai režimai savo politinių priešininkų atžvilgiu – asmenims, priklausiusiems ikirevoliucinėms politinėms partijoms, dirbusiems nuverstos valdžios policijoje ir specialiosiose tarnybose.

Teisiniu požiūriu liustracijos įstatymai yra juridinis kazusas, nes norminiai aktai veikia atgaline data (pripažįstama galimybė patraukti atsakomybėn asmenis už teisės pažeidimus, kurie buvo padaryti iki jų priėmimo) ir numato tikimybę nuteisti už veiksmus, formaliai nelaikytus neteisėtais (slaptą bendradarbiavimą su teisėsaugos institucijomis, už žurnalistinę, visuomeninę bei politinę veiklą ir pan.).

Continue reading „Liustracija – žvilgsnis iš Baltarusijos”

neramumai_graikijoje

Problemos euro zonoje gali turėti įtakos Latvijos sprendimui įsivesti bendrąją Europos valiutą nuo 2014-ųjų metų sausio 1 dienos. Apie tai interviu šalies televizijos kanalui sakė Latvijos ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis.

Pasak premjero, jeigu gilią ekonominę krizę išgyvenančioje Graikijoje išliks politinis neapibrėžtumas po ten įvykusių pirmalaikių parlamento rinkimų, greičiausiai iškils grėsmė tolesniam euro zonos stabilumui.

Continue reading „Rinkėjų nepasitenkinimas griežta taupymo politika auga visoje Europos Sąjungoje”

merkel_graikija

Nepaisant didėjančios įtampos centro dešiniųjų koalicijoje, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel populiarumas yra didžiausias nuo 2009-ųjų metų, kai ji buvo perrinkta į šį postą.

Taip byloja rodo visos atliktos per pastaruosius mėnesius apklausos.

„Stern“ žurnalo užsakymu agentūros „Forsa“ atliktos apklausos duomenimis, pasitikėjimas A. Merkel išaugo net dviem punktais nuo gruodžio mėnesį siekusių 64-ių punktų (100-o punktų vertinimo sistemoje).

Continue reading „Įspūdingas Angelos Merkel populiarumas”

joachimasgauckasirangelamerkel

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pritarė pastoriaus, buvusio Rytų Vokietijos aktyvisto, slaptosios tarnybos „Stasi” tyrinėtojo Joachimo Gaucko kandidatūrai į prezidentus.

Vokietijos kanclerė tokiu būdu bando išvengti nesutarimų su opozicinėmis partijomis. Nenorėdama eskaluoti nesutarimų su opozicinėmis partijomis ji tikisi atitraukti politikų ir visuomenės dėmesį nuo euro zonos krizės problemų. Taigi A.Merkel viešai pritarė J. Gaucko kandidatūrai praėjus vos kelioms paroms po buvusio Vokietijos prezidento Christiano Wulffo atsistatydinimo.

Continue reading „Vokietijos prezidentu turėtų tapti buvęs žymus “Stasi” tyrinėtojas”

kaliningrad_2

Dar 2010 metų spalį žinomas Vidurio ir Rytų Europos specialistas ir laikraščio „The Economist“ korespondentas Edvardas Lukasas (Edwardas Lucasas) spėjo, kad Europos Sąjungos (ES) bevizis režimas su Rusija bus, bet dar negreit.

Pasak jo, stiprėja politinė varomoji jėga, daranti įtaką bevizio režimo tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) svarstymui: tokį režimą remia didžiosios Europos šalys, Europos Taryba bei Europos Parlamentas. Tai patvirtino ir Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, Krasnojarske pareiškęs, kad dauguma ES šalių pritaria šiai idėjai, o tie, kurie priešinasi, taip esą daro dėl „politinių“ priežasčių.

Continue reading „Ar naudingas Lietuvai bevizis režimas Kaliningrado srities gyventojams?”

erdogan_merkel

Vokietijoje dar nenutilo diskusijos dėl Sarrazino knygos apie užsieniečių integraciją, o žiniasklaidoje  jau  kilo nauja audra.

Mirga straipsniai, kuriuose piktinamasi Turkijos premjero Recepo Tayyipo Erdogano kalba, kurią jis sekmadienį pasakė Diuseldorfe susitikime su daugiau kaip 11 000  „turkų ir turkų kilmės vokiečių“.

Erdoganas ragino tautiečius integruotis į Vokietijos gyvenimą ir išmokti vokiškai. Bet jis pasisakė prieš asimiliaciją, prieš visišką prisitaikymą.

Continue reading „Vokietijos turkų integracija?”

merkel

Pasižvalgęs po po portalą AIF.ru radau gana įdomios informacijos Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo  ir Rusijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Tame portale taip pat aptikau daug įdomios informacijos apie jų šeimas. Ten taip pat esama nemažai naujienų, kaip pasiturinčiai gyvena šių dvejų įtakingų Rusijos politikų aplinkos žmonės. Kitaip tariant, – D.Medvedevo ir V.Putino bendrai. Tikiuosi, portalo Slaptai.lt skaitytojams bus įdomu sužinoti kai kurias smulkmenas apie šių didžiosios  valstybės lyderių finansus. Tarp kitko, šia informacija rusų žurnalistams nebuvo lengva disponuoti.

Continue reading „Turtingiausių pasaulio žmonių sąraše nėra lietuvių, tačiau lietuvaičiai – taip pat ne iš kelmo spirti”

gazprom

Jei paklaustumėme lietuvių, ką jie mano apie tokią rusišką kampaniją kaip “Gazprom”, greičiausiai sulauktume nepalankių atsakymų. Girdi, “Gazpromas” – nedraugiškas, grobuoniškas, antilietuviškas darinys, bet kokia kaina siekiantis Lietuvos nepriklausomybę pažaboti naudodamasis savo išskirtine monopoline padėtimi ir įžūliai manipuliuodamas kainomis už dujas. Suprask, dujas pigiau parduoda tik tiems, kurie sutinka šokti pagal Kremliaus dūdelę. O tas valstybes, kurios nori išlikti nepriklausomos nuo Rusijos Federacijos spaudimo, baudžia tiekdamas dujas už milžiniškas kainas. Be abejo, dauguma lietuvių tikriausiai pritartų įsitikinimams, jog su “Gazpromu” gražiuoju susitarti niekad nepavyks.

Continue reading „Ar įmanoma prisijaukinti “Gazpromą”?”