Pirmiausia pacituosiu Amerikos prezidentą. Labai jau pažymėtinas jo pasisakymas apie Rusiją!

„Daugiau nei prieš dvidešimt metų… aš ryžtingai simpatizavau rusų tautai… tikėjausi, kad Rusija išspręs savo pačios problemas ir kad jos vyriausybė galų gale taps taikinga vyriausybe, išrinkta laisvu balsavimu, kuri nesikėsins į savo kaimynų vientisumą. O šiandien viltis arba dingo, arba atidėta iki geresnių dienų. Toji šalis, kaip supranta kiekvienas, kam užtenka drąsos pažvelgti faktams į akis, valdoma tokios absoliučios diktatūros, kokią sunku surasti pasaulyje. Ji… įsibrovė į kaimynės, kuri troško tik vieno – gyventi taikiai kaip demokratinė šalis, laisva ir žvelgianti pirmyn šalis, teritoriją“.

Continue reading „Kaip atremti galingesnio priešo ataką: Suomijos praktika”

Atsakydamas į europietiškas sankcijas Kremlius paskelbė pasiruošęs sumažinti į Rusiją įvežamų europietiškų drabužių bei automobilių kiekius. Apie šį Kremliaus nutarimą pranešė RIA – Novosti.

Skaitau – ir vėl netikiu savo akimis. Nors, atrodytų, galėčiau jau ir priprasti prie tokios Kremliaus logikos.

Continue reading „Mazochistams jausti skausmą – didžiausias malonumas”

„Vienintelis dalykas, kurio bijo Vladimiras Putinas, – tai karinė jėga, nukreipta prieš Rusijos kariuomenę“. Taigi Kremlius bijo tik karinio  Vakarų ir NATO įsikišimo. Tai – buvusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjo ekonominiais klausimais Andrėjaus Illarionovo žodžiai.

Šią nuomonę A.Illarionovas išdėstė Zalcburge, dalyvaudamas tarptautinėje konferencijoje, kurią surengė International Peace Institute ir Salzburg Global Seminar. Šį puikiai Rusiją pažįstančio A.Illarionovo pranešimą komentuoja leidinys „Der Standard“.

Continue reading „Andrėjus Illarionovas: „Rusiją sustabdys tik karinė jėga“”

Rusija negali šito karo pralaimėti. Ukrainai reikia bet kokia kaina su Rusija susitarti. Mes nepyksime, jeigu Ukraina prisijungs ne prie Europos Sąjungos, o prie Putino sąjungos. Kijevas rytų Ukrainos nepajėgs išlaikyti, o mes jam padėti negalime. Ką galėjome – padarėme. Mūsų sankcijomis pasiekėme bent to, kad dabar Rusija į Ukrainą siunčia ne karinę, o humanitarinę pagalbą.

Maždaug tokią žinią pasauliui ir Putinui siunčia įtakingoji Angelė. Kaip jums, ponai, tai patinka?

Continue reading „Ironiškas vaizdelis: kaip jums tai patinka, ponai?”

Vakarams atėjo metas žengti lemiamą žingsnį kovoje su nereguliariuoju Vladimiro Putino karu Ukrainoje. Apie tai kalbama Pentagono vyresniojo konsultanto Džefrio Steinsio ir buvusio JAV ambasadoriaus Ukrainoje Džono Herbsto straipsnyje, išspausdintame laikraštyje Foreign Policy.

„Rusijos prezidentas įvedė į tarptautinę sistemą naują pavojingą normą – neva tai esą teisėta pažeidinėti kitų valstybių sienas, kad „apgintų“ ne šiaip jau etninius rusus, o „rusakalbius gyventojus“, ir, jeigu prireiks, karinėmis priemonėmis“, – pažymi autoriai.

Continue reading „„Tėra tik vienas būdas padaryti galą pasibjaurėtinai Putino doktrinai“”

Pagaliau! Pagaliau išgirdome Europos Sąjungos valstybių (ir Lietuvos) vieningą rūstų įspėjimą Rusijai – jei ji nenutraukia agresyvių veiksmų prieš Ukrainą, štai mūsų, europiečių, 11 sankcijų Rusijai paketas praktikoje.

Ilgai grąsinę Rusijai Trečiuoju sankcijų paketu, kurio turinys iki šiol laikomas gilioje paslaptyje (bet ne Kremliui),  težinoma, kad jis apima ir ekonomines sankcijas, mes, ES, rūsčiai prabilome  išplečiantys asmenų, kuriems neleidžiama atvykti į ES valstybes ir kurių sąskaitos jose užšaldomos, sąrašą dar net (!) 11 žmonių.

Continue reading „Europos Sąjunga pagaliau rimtai pagrąsino Rusijai!”

Pradėsiu nuo to, kad visi „grasinimai“ Putino Rusijos adresu, skambantys iš užsienio, atrodo atvirai juokingai. Į tai, kuo šiandien grasina arba gali grasinti dabartinei Rusijai kad ir Obama, kad ir Merkel, kad ir JTO, NATO ir ES kartu paėmus, Putinui, švelniai tariant, nusispjauti.

Ciniškas ir apskaičiuojantis Rusijos diktatorius puikiai supranta tai, kas svarbiausia, – niekas su juo dėl Ukrainos nekariaus. Ir tai svarbiausia. O sankcijos?

Continue reading „Žmogus, kurio bijo Vladimiras Putinas”

Žymi Rusijos žmogaus teisių gynėja, žurnalistė Valerija Novodvorskaja mano, jog Rusijoje dar niekas nepajuto, kas yra tikrosios ekonominės sankcijos.

Duodama išskirtinį interviu leidiniui Gordonua.com, žmogaus teisių gynėja V.Novodvorskaja tvirtino, jog Vakarams pats metas Rusijai skelbti tikras ekonomines sankcijas. Tikrosios sankcijos tuomet, kai visi pajunta, jog kurorto palaima baigėsi ir prasideda krematoriumo baisumai.

V.Novodvorskaja nori tikėti, jog naujasis sankcijų paketas bus žymiai veiksmingesnis, nei anksčiau skelbtas.

Bet sankcijomis Rusiją sunku įbauginti. Rusija visada, net tuomet, kai jos kosminiai laivai skrido į Kosmosą, – net tada buvo alkana ir skarmaluota.

Continue reading „„Kai visi pajus, jog kurortas baigėsi ir prasideda krematoriumas…“”

Krymo krizė perpildė Vokietijos vadovybės kantrybės taurę, ir dabar valstybės kanclerė Angela Merkel „išveda Vokietiją iš apskaičiuoto dviveidiškumo kelio“, mano buvęs Vokietijos gynybos ministras Karlas Teodoras zu Guttenbergas. Jo straipsnį spausdina The Financial Times.

„Berlyno politika Rusijos atžvilgiu atspindi dviejų idėjinių krypčių kovą: vieni gina tai, kad Vokietija santykiuose su kitomis valstybėmis turi saugoti demokratijos ir laisvės vertybes, kitus erzina toks susirūpinimas, kai jis prieštarauja Vokietijos ekonominiams interesams. Abi pusės viena kitą niekina. „Realistus“ užgriūva priekaištai dėl begėdiško oportunizmo, o nuo tų, kurie laiko save idealistais, oponentai nusigręžia kaip nuo Gutmenschen geriečių, naivių moralizuotojų ar paprasčiausiai rusofobų. Galų gale paprastai nugali realistai“, – pažymi autorius, nurodydamas, kaip greitai normalizuojasi santykiai po ankstesnių paaštrėjimų, tokių kaip 2008 metų Rusijos ir Gruzijos karas.

Continue reading „Jeigu Angela Merkel ir toliau rodys charakterį…”

Bulgarijos nacionalistų partija „Ataka“ sieks paleisti vyriausybę, jei Sofija pritars naujam Vakarų sankcijų turui prieš Rusiją, pareiškė agentūros „Reuters“ korespondentams jos lyderis Volenas Siderovas.

Koalicinės Plameno Orešarskio vyriausybės paleidimas gali įstumti šalį į politinį nestabilumą, sakoma straipsnyje.

Pernai gatvių protestai jau nuvertė vieną vyriausybę ir vos nenušalino ją pakeitusio ministrų kabineto.

Continue reading „Bulgarijos nacionalistai myli Rusiją”

Tik šiemet spalį Prancūzija galutinai nuspręs, ar parduoti Rusijai sraigtasparnnešius Mistral, rašo žurnalistai Žanas Komtas ir Natali Žilber laikraštyje Le Monde. 

„Sankcijų Rusijai rėmuose užsienio reikalų ministras Loranas Fabiusas (Laurent Fabius) gana droviai prakalbo apie galimybę pristabdyti 2011 metais Maskvos užsakytų dviejų Mistral tipo karinių laivų tiekimą. Tų laivų statyba Saint Nazaire laivų statykloje leido įsteigti Rusijoje tūkstantį darbo vietų“, – rašo straipsnio autoriai.

Continue reading „Laivų „Mistral” pardavimo Rusijai atšaukimas – teisinga priemonė?”

luka

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per pasitarimą užsienio politikos klausimais sakė, kad jis nėra priešiškas idėjai normalizuoti santykius su Vakarais, bet teigė nepasiduosiantis spaudimui ir šantažui.

„Būtų kontrproduktyvu mums daryti spaudimą ir reikalauti vykdyti jų reikalavimus“, – kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

Minsko santykių su ES ir JAV pablogėjimo priežastimi jis nurodė „tą spaudimą ir šantažą, kurį mes matome iš Vakarų Europos valstybių pusės“.

Continue reading „Baltarusijos prezidentas tvirtina nepasiduosiantis “vakariečių spaudimui ir šantažui””