2015-ieji Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) yra ypatingi. Didžiausias Lietuvoje pedagogus rengiantis universitetas šiemet mini 80-ąjį jubiliejų. LEU savo metus skaičiuoja nuo tada, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1935 m. įsteigė pirmąją aukštąją pedagoginę mokyklą – Respublikos dvimetį pedagoginį institutą Klaipėdoje, kurio pagrindinis uždavinys buvo rengti mokytojus reformuotai pradinei mokyklai ir plėtoti pedagoginius mokslus Lietuvoje.

Pagrindiniai renginiai, skirti universiteto jubiliejui, surengti spalio 14–16 d. Juose buvo pažymėta LEU meno veikla ir mokslo pasiekimai, o visą tai vainikavo iškilmingas vakaras Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Continue reading „LEU iškilmingais renginiais minėjo 80-ąjį jubiliejų”

2015-ieji Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) yra ypatingi. Didžiausias Lietuvoje pedagogus rengiantis Universitetas šiemet mini 80-ąjį jubiliejų.

LEU savo metus skaičiuoja nuo tada, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1935 m. įsteigė pirmąją aukštąją pedagoginę mokyklą – Respublikos dvimetį pedagoginį institutą Klaipėdoje, kurio pagrindinis uždavinys buvo rengti mokytojus reformuotai pradinei mokyklai ir plėtoti pedagoginius mokslus Lietuvoje. 1939 m. kovo mėnesį, Vokietijai užgrobus Klaipėdos kraštą, institutas buvo evakuotas į Panevėžį, o tų pačių metų rudenį, Lietuvai atgavus Vilnių, buvo perkeltas į sostinę ir pavadintas Vilniaus pedagoginiu institutu (VPI).

Continue reading „LEU iškilmingai mini 80-ąjį jubiliejų”

2015 m. spalio 15 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) centrinių rūmų (Studentų g. 39) II aukšto fojė veiks LEU 80-ies metų jubiliejui skirta paroda „Universiteto mokslo ir meno veikla (2011–2015)“, kurioje bus demonstruojami Universiteto mokslo ir meno pasiekimai.

Parodą sudarys fundamentiniai mokslo tyrimai, taikomoji mokslo ir Universiteto meninė veikla.

Continue reading „LEU 80-ies metų jubiliejui skirta paroda „Universiteto mokslo ir meno veikla (2011–2015)“”

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rengiami moksleivių trumposios prozos konkursai vyksta jau trečius metus. Dar pirmaisiais metais konkursas sulaukė didelio moksleivių ir mokytojų dėmesio iš visos Lietuvos. Konkurso organizatoriai kasmet X–XII klasių moksleiviams siūlo kurti tam tikra tema.

Konkursų iniciatorė, koordinatorė Aneta Raževaitė-Anra teigia, kad, galvodama konkurso temų pavadinimus, siekia, jog temos leistų fantazuoti, interpretuoti, originaliai žvelgti į savo tekstus ir nespraustų į rėmus.

Continue reading „Baigėsi trečiasis trumposios prozos konkursas „Mano miesto paslaptis“”

Mokslo entuziastai kviečiami į „Tyrėjų nakties“ renginius LEU Kasmet, paskutinį rugsėjo penktadienį,vykstanti„Tyrėjų naktis“ sukviečia gausybę mokslo entuziastų į daugiau nei 200 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.

Šiemet, rugsėjo 25 d., pabendrauti su mokslininkais ir jų darbo aplinkoje pajusti atradimo džiaugsmą bus galima ir Lietuvos edukologijos universitete (LEU).

Continue reading „Mokslo entuziastai kviečiami į „Tyrėjų nakties“ renginius LEU”

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) žinių siekia įvairių tautybių studentai. Čia iš Gruzijos atvykęs Giorgis Kobachidzė studijuoja švietimo įstaigų vadybą ir administravimą jau antrame magistrantūros studijų kurse, puikiai kalba lietuviškai, o jo ateities planuose – sustiprinti Lietuvos ir Gruzijos draugystę.

Vaikinas šiuo metu pasinėręs į baigiamojo darbo rašymą, kuriame lygina Gruzijos ir Lietuvos aukštojo mokslo sistemas.

Continue reading „LEU studento iš Gruzijos planuose – stiprinti gimtosios šalies ir Lietuvos draugystę”

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbus 2015 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo pirmojo etapo kvietimo rezultatus, pastebima, kad į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) stoja gabūs ir motyvuoti abiturientai.

Sumažėjus stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas skaičiui ir sumažinus valstybės finansuojamų pedagoginių studijų vietų skaičių, norinčių studijuoti LEU skaičius itin nesumažėjo. Lyginant praeitų ir šių metų priėmimo duomenis, tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų daugumoje kategorijų pastebimas LEU pozicijų gerėjimas.

Continue reading „LEU stojimų rezultatai: populiarėja dviejų mokomųjų dalykų studijų programos”

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų praktika lituanistinėse mokyklose užsienyje – tai bandomasis studentų praktikų lietuvių bendruomenėse projektas, suteikiantis puikią galimybę mokyti lietuvaičius mokyklose užsienyje ir vos per du mėnesius įgyti didžiulės patirties.

Pagal šį projektą praktiką Čikagos lituanistinėje mokykloje (JAV) atliko Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakulteto absolventė Raimonda Gadliauskaitė, kuri šiemet atsiėmė bakalauro diplomą, suteikiantį galimybę dirbti ir mokykloje.

Mergina teigia, kad yra be galo dėkinga universitetui už neįkainojamą praktiką, kuri vainikavo paskutinius jos studijų metus.

Continue reading „Lituanistė Raimonda Gadliauskaitė: „Praktika užsienyje pirmiausia suteikė galimybę atrasti save“”

Trečiakursė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentė Greta Jucevič sako, kad studijuoti psichologiją apsisprendė jau 10-oje klasėje, bet, kai pasakydavo savo sprendimą, dažnai tekdavo išgirsti, jog psichologijos studijos yra „nieko rimto“.

Tačiau jau tada mergina sugalvojo atsakomąją teoriją, kurios laikosi iki šiol. „Mano nuomone, jeigu žmogus tikrai tiki tuo, ką daro, yra savo veiklos „fanatikas“, veikia vedinas vidinės motyvacijos, tai laikui bėgant jis taps nuostabiu specialistu“, – tikina LEU studentė. 

Continue reading „Psichologijos studentė: „Gyvename tik vieną kartą, todėl kiekvieno debiutas yra asmeninis“”

Evelina Buivydaitė Lietuvos edukologijos universitete (LEU) žinoma kaip aktyvi technologijų pedagogikos studentė. Ji ne tik siekia aukštų studijų rezultatų, tačiau yra aktyvi ir visuomeninėje veikloje.

Evelina kartu su savo Technologijų ir technologinio ugdymo katedros bendruomenedalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“, kurios metu kvietė studentus ir LEU apsilankančius mokinius prisijungti prie akcijos ir parodyti, kad mus vienija meilė Lietuvai. „Man ši akcija – bendruomeniškumo jausmu, iškilmingumu persmelkta veikla, prie kurios galiu prisidėti ne tik kaip dalyvė, bet ir kaip būsima technologijų mokytoja“, – sako studentė.

Continue reading „Studentė: „Mumyse užkoduota, ką mums sektųsi dirbti geriausiai, tik turime tai atpažinti“”

Istorijos egzaminas yra vienas populiariausių. Birželio 8 d. jį laikys 13 006 kandidatai, t. y. beveik 35 proc. visų dvyliktokų. Artėjant brandos egzaminams, nerimą ir įtampą jaučia daugelis abiturientų. Ką daryti belaukiant istorijos egzamino, kad pasisektų?

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Nefas sako, kad iki šiol niekas nėra sugalvojęs veiksmingesnio ir efektyvesnio būdo pasiruošti egzaminams už nuolatinį ir sistemingą mokymąsi. 

Continue reading „Belaukiant istorijos egzamino: ką daryti, kad gerai pasiruoštume?”

Iš Klaipėdos kilusi trečiakursė Agnė Petkutė nusprendė studijuoti psichologiją tą akimirką, kai tik sužinojo apie šią specialybę.

„Įdomu atrodė viskas: įvairiapusis profesijos pritaikymas, darbas su žmonėmis, mokymasis pažinti kitus, suprasti sudėtingiausius mumyse vykstančius procesus, padėti. Dar mokydamasi mokykloje domėjausi psichologija – lankiau psichologijos pamokas, papildomai skaitydavau, lankydavausi seminaruose“, – pasakoja Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentė. Mergina tikisi, kad studijų metu sudominęs ir įtraukęs darbas su paaugliais ir vėliau užims bent dalį jos profesinės veiklos.

Continue reading „Psichologijos studentė: „Mokymosi procesas nesibaigia už universiteto ribų ar baigus studijas“”

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) anglų filologijos trečiakursė Karolina Jonušaitė yra stropi studentė. Pasak merginos, jai už tai atlyginta. Karolina gauna didesnę nei gautų bet kuriame kitame universitete stipendiją, jau turi ir savo įvairaus amžiaus mokinių.

Ji sako dar mokykloje supratusi, kad širdis linksta į kalbas. „Nebuvau pati gabiausia tiksliųjų mokslų mokinė, nors, tiesą sakant, jie ir nebuvo man prie širdies. Todėl jau vienuoliktoje klasėje žinojau, kad savo gyvenimą noriu sieti su anglų kalba. Kai labai gerai išlaikiau brandos egzaminus, nusprendžiau stoti į Lietuvos edukologijos universitetą“, – pasakoja studentė.

Continue reading „Anglų filologijos studentė: „Mano ir visų jaunų mokytojų misija yra keisti dabartinę švietimo tvarką“”

Teatro ir kino pedagogikos IV kurso studentė Ieva Giniotytė pasakoja, kad šią specialybę nusprendė studijuoti vienuoliktoje klasėje, kai teko vaidinti viename studentų baigiamajame darbe.

„Tada susipažinau su Lietuvos edukologijos universitetu ir tada dar teatro edukologijos specialybe. Jau mokykloje turėjau praktikos dirbant su vaikais, taip pat patiko teatras. Todėl nusprendžiau, kad teatro pedagogika skirta kaip tik man. Kai rinkausi, ką studijuoti, šią specialybę įrašiau pirmą. Kitos specialybės taip pat buvo susijusios su kultūros sritimi: kūrybinės industrijos, leidyba, kultūrinės veiklos vadyba, sociologija“, – prisimena mergina.

Continue reading „Studentė: „Svarbiausia neapleisti savo talentų, kurie gali būti kelias į norimą specialybę“”

Mažiausiai 98 procentais įvertinti brandos egzaminai merginai leido rinktis tą specialybę, kurios ji labiausiai norėjo.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pradinio ir priešmokyklinio ugdymo ketvirtakursė Monika Tekutienė sako, kada psispręsti, kur studijuoti po brandos egzaminų, nebuvo sunku, nes nuo 9 klasės savanoriavo Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialiniame centre.

Jame dirbo su rizikos grupės vaikais, vėliau – su neįgaliaisiais. „Ši patirtis labai praturtino ir leido suprasti, kad kažką panašaus norėčiau daryti gyvenime“, – pasakoja studentė.

Continue reading „Savanorystė atvedė į karjeros kelią”

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mišrus choras „Ave vita“ švęs garbingą 80-ąjį jubiliejų. Šią svarbią sukaktį choras minės š. m. gegužės 16 d. 16 val. Lietuvos edukologijos universitete.

Jubiliejaus proga choras pristatys ir naująjį savo albumą „Labas rytas“. Simboliška, tačiau ne veltui šis pasisveikinimas lydi choristus ir vadovus bet kokiu paros metu.

Continue reading „LEU choras „Ave vita“ švęs 80-ąjį jubiliejų ir pristatys naująjį albumą”

Išeivijos lietuviams, jų vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams ar lietuvių kilmės užsieniečių vaikams suteikiama galimybė pasinaudoti valstybės parama studijoms Lietuvos edukologijos universitete (LEU). Teisę gauti paramą turi priimtieji į pirmosios ir antrosios pakopų studijas.

Išeiviai ir užsienio lietuviai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą, t. y. stipendiją ir socialinę išmoką. Stipendijos skiriamos vienam studijų semestrui. Jos išmokamos kas mėnesį iki to semestro pabaigos. Stipendijos dydis – 3 BSI (šiuo metu – 114 Eur per mėnesį). Socialinė išmoka (vienkartinė) skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį (nuo 202, 73 iki 318, 58 Eur). 

Continue reading „Išeivijos vaikams – valstybės parama studijoms LEU”

Su Lorena Shamatava iš Gruzijos dauguma Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) bendruomenės narių susipažino tuomet, kai ji atvyko į čia vykusius lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus kartu su 60 kitų jaunų žmonių iš įvairių šalių.

Daugumą nustebino ir sužavėjo merginos puikūs lietuvių kalbos įgūdžiai. Lorena, kaip ir kiti Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, vadovaujami LEU prof. Vido Kavaliausko, mokosi lietuvių kalbos ir geriau susipažįsta su mūsų šalimi. Nors pati sako dar nekalbanti visiškai laisvai lietuviškai, bet tikrai nuoširdžiai to siekia. „Mano tikslas – kalbėti visiškai laisvai lietuviškai ir pasirinkti magistrantūros studijas lietuvių kalba mano mylimoje gintaro šalyje“, – sako studentė iš Gruzijos.

Continue reading „Gruzinės tikslas – laisvai kalbėti lietuviškai ir studijuoti Lietuvoje”

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto magistrantas, LEU tarybos narys ir istorijos mokytojas Gintautas Rimeikis – aktyvus akademinės bendruomenės narys.

Įdomiausia tai, kad Gintautas, būdamas aktyvus studentas, nemažą savo laiko dalį paskiria darbui.

„Studijų tvarkaraštis yra suderintas ir pritaikytas tiems, kurie dirba ir studijuoja“, – pasakoja vaikinas, kuris jau daugiau nei tris mėnesius dirba Vilniaus Sausio 13-osios mokykloje. Studentas prasitaria, kad mokytojo kelią pasirinko neatsitiktinai, o į LEU įstojo pirmu numeriu.

Continue reading „Gintautas Rimeikis: „Esu pedagogas ir dirbu pagal specialybę“”