CŽV neetatinio bendradarbio Bobo Levinsono istoriją gaubia paslaptis, rašo Corriere della Sera žurnalistas Guidas Olimpio.

Bobas Levinsonas – prapuolęs CŽV agentas. Užverbuotas agentūros vadovybės nesankcionuotoms operacijoms, jis dingo 2007 metais, atsidūręs Irane Kišo saloje. Levinsonas, kuriam dabar 65 metai, ilgą laiką dirbo JAV Narkotikų įstatymo kontrolės administracijoje, paskui FTB, kur sekė Rusijos kriminalo veiklą.

"Kai 1998 metais jis išėjo į pensiją, jis tapo privačiu detektyvu. Ir ne tik, – sakoma straipsnyje. – Jo senas kontaktas CŽV, t.y. pinigų plovimu užsiimančio departamento bendradarbė Ana Jablonski – pasiūlė Levinsonui darbą pagal kontraktą. Jis turėjo skaityti paskaitas, bet iš tikrųjų vėl grįžo į aktyvųjį darbą: jis pradėtas naudoti operacijoms su priedanga. Tai veiklai vadovavo Jablonski ir kai kurie jos kolegos, bet apie ją nebuvo praneša vadovybei“, – tvirtina korespondentas.

Continue reading „Irane laikomo turisto paslaptis: prapuolęs CŽV agentas”

Išaiškėjo nauji duomenys apie gegužės mėnesį Ispaniją sukrėtusios dvigubos žmogžudystės tyrimą. Žinomos olandų tinklininkės Ingridos Visser ir jos vyro Lodevijko Severeino lavonai buvo rasti giraitėje šalia Mursijos, primena ABC straipsnyje, parengtame pagal naujienų agentūros EP medžiagas.

Byloje suimti ispanas ir du rumunai. Yra versija, kad Severeiną siejo „dalykiniai ryšiai“ su kažkokiais „investuotojais rusais“.

Suimtieji žmogžudystės byloje buvęs „Tinklinio klubo 2005“ (Mursija) valdytojas Chuanas Kuznka, taip pat Rumunijos piliečiai Ioanas Valentinas ir Konstantinas Stanas bendravo telefonu tą dieną, kai aukos gyvos matytos paskutinį kartą. „Pagal tyrimo versiją, jie buvo Ch.Kuznkos numojamame užmiesčio name“ – rašo leidinys.

Continue reading „Nauji duomenys apie olandų tinklininkės ir jos vyro nužudymą Ispanijoje”

Bavarijos Žemės Kriminalinės policijos valdybos (LKA) vadovo Marijaus Huberio (Mario Huber) nuomone, Rusijos mafijos aktyvumas Bavarijoje žymiai pavojingesnis už Italijos mafijos veiksmus.

Italijos tyrėjai nuolat kalba, kad mafija Bavarijoje labai aktyvi ir, be kitų purvinų reikalų, plauna daugybę pinigų. Bavarijos landtage net buvo surenti klausymai šia tema. Marijus Huberis, Bavarijos žemės Kriminalinės policijos valdybos vyriausiasis mafijos bylų tyrėjas, tokius įtarimus atmeta.

Jo nuomone, Bavarija greičiau yra prieglobstis tiems mafijozams, kuriems savo šalyje darosi itin pavojinga. 44-rių metų Bavarijos tyrėjas pasakoja apie tyrimų metodus, apie pasienio bendradarbiavimą, o taip pat apie rusų mafiją, kuri, jo nuomone, žymiai pavojingesnė už italų.

Continue reading „Tikras karas”

2-oji dalis

NAUJIENA: Įprastame išankstiniame apklausos posėdyje Aleksandro Litvinenkos byloje Marinos advokatai pareiškė, kad ji boikotuos klausymus, jeigu vyriausybė atsisakys paskirti specialiąją komisiją, kuri apsvarstytų Rusijos dalyvavimo nužudyme klausimą uždarame posėdyje. Vyriausybė įslaptino dalį įkalčių, ir teisėjas siekia galimybės svarstyti juos nors už uždarų durų. Vyriausybės advokatas pareiškė, kad teisėjo užklausimas apie komisiją svarstomas „aukščiausiu lygiu“.

Litvinenkos byloje yra du slaptumo lygmenys.

Pirmasis liečia kriminalinės bylos medžiagas, kurias surinko Skotland Jardo tyrėjų grupė. 

Continue reading „Žvilgsnis iš Londono. Viskas, ko jūs nežinojote apie „Litvinenkos bylą“ (2)”

1-oji dalis

Šiandien teisėjas seras Robertas Ouenas pasiuntė Didžiosios Britanijos teisingumo ministrui laišką, rekomenduodamas paskirti specialią vyriausybinę komisiją (public inquiry), kuri galėtų išnagrinėti slaptus įkalčius Aleksandro Litvinenkos byloje. Tai leis, teisėjo nuomone, išbristi iš aklavietės, į kurią įklimpo teisminis tyrimas po to, kai buvo įslaptina dalis medžiagų, susijusių su galimu Rusijos valstybės dalyvavimu nužudyme.

Šiuo straipsniu pradedu publikuoti medžiagas apie Londono tyrimą, kuriose bus sistemingai išdėstytos bylos aplinkybės taip, kaip jas mato Aleksandro Litvinenkos našlė Marina Litvinenko, šešerius metus siekianti, kad būtų ištirtos jos vyro žūties aplinkybės.

Continue reading „Žvilgsnis iš Londono. Viskas, ko jūs nežinojote apie „Litvinenkos bylą“ ( 1 )”

Buvusiam Lioreta de Maro merui, o dabar Katalonijos parlamento deputatui pateikti kaltinimai, praneša ABC straipsnyje, parengtame agentūros EFE. Kovo 13 dieną Havjeras Crespas privalo duoti parodymus teisme.

H.Crespas kaltinamas papirkinėjimu ir pareigybiniu nusikaltimu. „Anksčiau Andrejus Petrovas, kaip manoma, gaujos, plovusios Rusijos mafijos pinigus Lioreta de Mare, lyderis, tardomas Nacionalinio teismo teisėjo Elojaus Velasko, patvirtino, kad apmokėdavo dovanas H.Crespui, taip pat ir už laikrodį, įvertintą 3 tūkst. eurų, vyno butelius ir „kalėdinius krepšius“, ir dar dvi keliones į Rusiją“, – sakoma straipsnyje. 

Continue reading „Katalonijos Aukščiausiojo Teismo kaltinimai “Rusijos mafijos” byloje”

cyprus_

Didžiausias Kipro bankas, išgyvenantis sunkius laikus kaip ir kiti bankai, svetainėje išdidžiai praneša, kad jo bendradarbiai gerai moka rusų kalbą. Taip rašo “The New York Times”. „Tiesa, neaišku, ar jie vartoja rusišką žodį strižka“, – ironizuoja žurnalistas Landonas Thomas-jaunesnysis.

Turimomis žiniomis valdininkai Briuselyje ir Berlyne svarsto nevienareikšmišką planą, reikalaujantį, kad Kipro bankų indėlininkai susitaikytų su santaupų nuostoliais. „Rusijos piliečiai, kuriems Kipre priklauso apie penktadalis visų indėlių bankuose, smarkiai nukentės“, – sakoma straipsnyje. Beje, Europos Sąjungos derybos su Kipru dėl antikrizinio kredito jau artėja į pabaigą.

Continue reading „Ar indėlininkai privalo apmokėti Kipro bankų gelbėjimą?”

litvinenka_3

Preliminariuose klausymuose Londone Koronierių teisme paskelbta, kad nunuodijimo momentu Aleksandras Litvinenka dirbo MI 6 naudai ir Ispanijos specialiajai tarnybai CNI ir kad Didžiosios Britanijos vyriausybė turi neginčijamų įrodymų, jog Rusija susijusi su jo mirtimi.

Tai „naujas diplomatinis karas“, rašo žiniasklaida. Kremlius pirmą kartą leido suprasti, kad nori tapti „suinteresuota šalimi“ būsimajame tyrime.

Kuo daugiau A.Litvinenkos nunuodijimo smulkmenų išplaukia į paviršių, tuo tamsesnė ir purvinesnė atrodo toji byla, rašo “The Times” redakciniame straipsnyje. Neseniai išankstiniuose klausymuose Koronierių teisme Londone buvo pasakyta: „Sprendžiant iš įrodymų, kuriuos turi Didžiosios Britanijos vyriausybė, už A.Litvinenkos nužudymą atsakomybė tenka Rusijos vyriausybei“. Tokiu būdu, matyt, patvirtintas priešmirtinis A.Litvinenkos pareiškimas.

Continue reading „Polonio pėdsakai veda į Kremlių, bet įmantriu keliu”

mafia_mafia_2

Rusų mafijos vadeiva, suimtas Ispanijoje 2008 metais ir laukiantis teismo, nebesugrįžo, kai Nacionalinių teismo rūmų tardytojas išdavė jam leidimą gydytis Sankt Peterburge; analogiškoje padėtyje yra vienas iš jo pavaduotojų, praneša „La Vanguardia”.

Kalbama apie 65-rių metų Genadijų Petrovą sulaikytą per operaciją „Trejetas“, kuris laikomas vienu iš Tambovo nusikalstamos grupuotės vadeivų. Ekspertų nuomone, toji grupuotė yra ketvirta pagal dydį pasaulyje ir viena iš pagrindinių mafijinių struktūrų Sankt Peterburge.

Continue reading „Vienas iš rusų mafijos vadeivų Ispanijoje pabėgo teismo leidimo dėka”

dzil

Didžiosios Britanijos žurnalistė Džil Dando buvo nužudyta 1999 metų balandžio mėnesį prie savo namų Londone. Televizijos žvaigždė, garsėjusi ne tik savo profesionalumu, bet ir grožiu, buvo nušauta.

Žudikas taikėsi jai į galvą. Tebuvo paleistas vienas taiklus šūvis. Ši akivaizdžiai užsakyta žmogžudystė tuo metu sukrėtė ne tik Didžiosios Britanijos visuomenę. Žinia apie televizijos įžymybės mirtį apskriejo visą pasaulį. Mat žurnalistė buvo labai populiari ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Amerikoje.

Tuoj po įvykio imta svarstyti, kam ir kodėl prireikė žurnalistės mirties. Pirmiausiai pradėta narplioti versiją, ar ši žmogžudystė neturi politinio ir finansinio pamato. Tačiau Dž.Dando tarsi ir neturėjo nei priešų, nei skolų, nei blogų įpročių. Todėl ilgainiui imta ieškoti visai kitų priežasčių: pavydo ar konkurencijos. Tikrieji žmogžudystės motyvai ėmė ryškėti, kai įsikišo Izraelio slaptosios tarnybos.

Continue reading „Britų žurnalistė Džil Dando nužudyta Rusijos mafijos įsakymu”

deripaska_zmona

Europos valstybėse žurnalistai aktyviai kovoja su korupcija, tiria aferas, domisi korumpuotų politikų ir mafijos vadeivų ryšiais. Štai Kroatijoje vietos žurnalistai daug prisidėjo prie kovos su korupcija. Kai kurie buvo ir nužudyti – kaip laikraščio „Nacional“ redaktorius Ivo Pukaničius ir šio laikraščio komercijos direktorius, praeityje buvęs šio laikraščio žurnalistas Nikas Franjičius. Abu laikraščio „Nacional“ vadovai nužudyti šalies sostinėje Zagrebe 2008-ųjų metu spalio mėnesį, po dviejų savaičių sulaikyti šio brutalaus nusikaltimo įvykdymu įtariami asmenys. 2010 metų lapkritį paskelbtas nuosprendis šešiems kriminalinio pasaulio veikėjams. Vienas nuteistas 40-imt metų įkalinimo bausme, du – 33-ųjų metų bausmėmis, kitiems skirta po 20 ir 16 metų kalėjimo. Visi šie asmenys – tiesioginiai nusikaltimo vykdytojai.

Continue reading „Rusijos oligarchui Olegui Deripaskai nepavyko įsigyti Vokietijos koncerno “Opel””

Irako_karo_belaisviai

Prieš keletą metų lietuviškojoje žiniasklaidoje buvo  išplatinta informacija, pakrikštyta šokiruojančiu pavadinimu – “Amerikiečiai kankina karo belaisvius “Metallica” muzika”. 

Lietuviškieji  leidiniai   rėmėsi  JAV savaitraščio “Newsweek” žiniomis: “JAV sargybiniai Irake sugalvojo naują psichologinės atakos rūšį, versdami į nelaisvę paimtus diktatoriaus Sadamo Husseino bendražygius klausytis trankios muzikos ir dainelių iš animacinių filmų”.

Continue reading „Kas žiauriau kankina: amerikiečiai Irako karius ar rusai – čečėnus?”

garmisas

Kas yra buvęs kurortiniame Vokietijos miestelyje Garmiše – Partenkirchene, žino, kad ten susirenka daug turistų, mėgstančių slidinėjimo sportą, bei kariškių, kurie renkasi į įvairaus pobūdžio seminarus – diskusijas.

Be to, kadaise, tuoj po Antrojo pasaulinio karo, čia veikė amerikiečių žvalgybos mokykla, kurioje, be kita ko, studijavo ir Vakarų Vokietijos žvalgybininkai. Todėl šis miestelis, kuriame didžioji dalis vokiečių verčiasi turizmo verslu, labai domino Sovietų Sąjungos, o vėliau ir Rusijos slaptąsias tarnybas.

Continue reading „“Rusijos mafija Europoje tapo visagalė”, – teigia Vokietijos ekspertai”

Šiandien niekas neabejoja, kad Vakarų demokratijai didelį pavojų kelia organizuotas nusikalstamumas. Ir tai – ne tušti žodžiai.

Štai prieš keletą metų paaiškėjo, jog Romos katalikų bažnyčios, turinčios per 800 milijonų tikinčiųjų, vyriausiasis bankininkas daugelį metų buvo susijęs su organizuotų nusikalstėlių sindikatais. Jau vien šio fakto užtenka, jog mes visi, mirtingieji, susiimtumėme už galvų. 

Continue reading „Ar specialiųjų tarnybų bendradarbiavimas su mafija – neišvengiamas?”

berluskoni_moterys

Šiandienos pasaulyje pagrindinę įtaką turi kelios valstybės – JAV, Rusija, Kinija, Indija, Didžioji Britanija, Prancūzija, bei keli tarptautiniai blokai – pirmiausia NATO, Europos Sąjunga ir tampriais ryšiais susijusios vadinamojo „blogio ašies“ šalys – Rusija, Baltarusija, Sirija, Šiaurės Korėja. Tačiau šiandienos pasaulio likimą įtakoja ir galingas korporacijas valdantys milijardieriai bei platus slaptųjų organizacijų tinklas. Šioms slaptoms organizacijoms priklauso ir daug korporacijų savininkų, ir įtakingi politikai, bankininkai, slaptųjų tarnybų pareigūnai. Turėdami tiek didelę finansinę įtaką, tiek valdžios svertus bei disponuodami slapta informacija, slaptųjų organizacijų lyderiai daro didžiulę įtaką pasaulio politinei ir ekonominei raidai, smarkiai įtakoja ir žiniasklaidą.

Continue reading „Kai kurios sąmokslo teorijos skirtos tik žmonių mulkinimui”