CIA_3D_Logo

Kadangi gandas apie galimą slaptą CŽV kalėjimą tikrai meta šešėlį ant Lietuvos, vokiečių laikraščiai apie šį baubą būtinai turi parašyti. Remdamasis internete skelbiamomis publikacijomis, anksčiausiai apie tai pranešė daugeliui lietuvių žinomas žurnalas „Spiegel“ (rugpjūčio 20 d.) – korespondentės Brittos Sandberg straipsnyje „Manoma, kad Lietuvoje veikė CŽV kalėjimas“. Iš karto verčia suklusti kalėjimą reiškiantis vokiškas žodis „Foltergefängnis“, kurį galima versti „kalėjimas, kuriame naudojami kankinimo metodai“.

Continue reading „Lietuviai buvo laimingi, kad Amerika juos išklauso?”

balcius_jonas

Pradedame skelbti Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštyje “Metai” (2009 metų spalio mėn.) išspausdinto humanitarinių mokslų daktaro, docento, Vilniaus pedagoginio universiteto Etikos katedros vedėjo Jono Balčiaus straipsnio “Quo vadis? Etika, demokratija bei sistemų teorija” ištraukas. Antraštės – mūsų. Pirmoji ištrauka.

Žinomas žydų tautybės dabartinis rusų literatūrologas, eseistas ir politologas Michailas Velleris, garsėjantis ir nacionalšovinistinėmis savo pažiūromis bei ideologija ir tuo, be abejo, artimas V. Žirinovskiui, knygoje ,,Rossija ir recepty“5 irgi ypač pabrėžia būtent šį, euroazijinį rusų kaip tautos charakterį bei gyvenimo būdą kaip visiškai skirtingą nuo to, ką per savo istoriją yra sukaupusios demokratiškos Vakarų Europos tautos. Tuo remdamasis jis ir įrodinėja, jog vakarietiško pavyzdžio demokratija Rusijoje esanti ne tik negalima, bet ir absoliučiai žalinga. ,,Mums reikalinga absoliučiai kitokia pažiūrų sistema ir ji nesutampa su dabartinėmis vakariečių pažiūromis ir negali būti jų nei palaikoma, nei sveikinama. Užtat ji visiškai sutampa su tąja Vakarų europiečiams būdinga pažiūrų sistema, kuri viešpatavo praėjusiais amžiais – kai buvo kuriama europietiškoji civilizacija“6.

Continue reading „Žydų tautybės dabartinis rusų nacionalšovinistas Michailas Velleris ir demokratė Valerija Novodvorskaja”

savukynas_gera_m

Šiandien visi nukreipę dėmesį į tragediją Kaune. Žurnalistai kuria versijas, žmonės jas svarsto, politikai ieško kaltų. Taip, tiesa turi būti išaiškinta ir pasakyta. Neatsakytų klausimų negali likti. Tačiau jei viskas užsibaigs vien tik šia istorija, tai reikš, kad nieko nepasimokėme, kad esmines problemas atidėjome iki dar didesnio sprogimo.

Dabar pasiklausius prokurorų ir kitų atsakingų pareigūnų susidaro įspūdis, kad visi veikė pagal įstatymus. Tik kažkodėl byla nejudėjo iš vietos. Štai čia ir yra esmė: turi keistis pats mąstymas. Ir generalinis prokuroras turi suprasti tai. O dabar panašu, kad nesupranta. Jei ir toliau nesupras, vadinasi, privalo pasitraukti. Tačiau ne vien prokuratūra dangstosi įstatymais ir ignoruoja realybę. Tokių pavyzdžių galime pririnkti iš kitų sričių.

Continue reading „Lietuvos valstybė sukurta ne tam, kad tyčiotųsi iš piliečių”

brazen_00

2009-ųjų spalio 25-oji – svarbi diena visiems antiglobalisto, publicisto, rašytojo Viliaus Bražėno gerbėjams. Vilniaus karininkų Ramovėje visuomenės dėmesiui buvo pristatyta nauja V.Bražėno knyga “Priminimas bendražygiams”. Pavadinimas – intriguojantis, dėmesį patraukiantis. Į naująjį veikalą sudėti, pasak autoriaus, patys svarbiausi, aktualiausi, aštriausi 67-eri jo interviu, straipsniai, pasisakymai, rašyti ir skaityti pastaraisiais metais tiek užsienio, tiek Lietuvos spaudoje. Iki šiol šie V.Bražėno tekstai buvo išbarstyti po pačius įvairiausius leidinius. Dabar, sudėti į krūvą, jie įgauna visai kitą skambesį. Skaityti juos neatsitraukiant – ne tik patogiau. Būtent sudėti į vieną vietą jie padeda mums giliau suvokti ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje įvykusius, tebevykstančius ar būsimus reiškinius.

Continue reading „67-eri antiglobalisto Viliaus Bražėno priminimai bendražygiams”

misk_11111

1939 m. spalio mėn. pradžioje Kremlius pakvietė Lietuvos vyriausybę į Maskvą pasitarimams. Krašte plito įvairūs gandai. Optimistai pranašavo, kad sovietai grąžins Lietuvai sostinę Vilnių. Jų pranašavimai išsipildė. Stalinas sutiko grąžinti Vilnių, bet ryžosi Lietuvą įtraukti į tokius spąstus, kuriuose vėliau ir Lietuvos nepriklausomybę palaidojo.

Lietuvos gyventojai, o ypač mokyklinis jaunimas žinią apie Vilniaus grąžinimą sutiko labai džiaugsmingai. Kremliaus sąlygų dėl Vilniaus grąžinimo daugelis nežinojo. Tačiau Alytaus šviesuomenė gan greit Vilniaus grąžinimo sąlygas sužinojo. Mat Alytuje dažnai lankydavosi dr. L.Bistras, tuo metu buvęs švietimo ministras. Tad jis kaip tik ir painformavo apie labai nemalonų “vekselį”, kad reikia leisti sovietams įsteigti Lietuvoje karines bazes ir apgyvendinti apie 20 000 bolševikų ginkluotų karių.

Continue reading „Alytaus gimnazijai – 90 (Vilnius – mūsų, o mes – rusų)”

boratas_

Kol lietuviai vis dar svajoja savo įvaizdžiu po savo kojomis parblokšti senutę Europą, Kazachstanas tapo jau žinomas pasauliui.

Ir žinomas ne dėl savo naftos ar kokių nors kitų nuostabių dalykų, o dėl filmo „Boratas“. Šis filmas per debiutinį savaitgalį JAV kino teatruose uždirbo 26,4 mln. JAV dolerių ir pagal šį rodiklį smarkiai aplenkė kitus konkurentus. Tokios sėkmės neprognozavo net didžiausi optimistai.

Jei filmo kūrėjai gali džiaugtis sėkme, tai ar lietuviai turėtų pavydėti kazachams? Juk šio filmo pagrindinis herojus yra kvailokas žurnalistas Boratas Sagdijevas, kuris save tituluoja ketvirtu pagal populiarumą žmogumi Kazachstane. Jis nuolat filme kartoja, kad disko šokiai, šaudymas iš lanko, prievartavimas ir stalo tenisas – populiariausias laisvalaikio praleidimo būdas Kazachstane.

Continue reading „Ar lietuviai jau gali pavydėti kazachams?”

ridas_jasiulionis_20091021

Vyriausybės spaudos tarnyba praneša: “Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien susitiko su profesinių sąjungų vadovais, šiandien surengusiais mitingą prie Vyriausybės rūmų, į kurį susirinko apie 200 žmonių”. Aš, Buitinių vartotojų sąjungos prezidentas, Antanas Miškinis dalyvavau tame mitinge ir atsakingai pareiškiu – tai įžūlus melas, susirinko tikrai dvigubai, jei ne dar daugiau žmonių.

Mums teko nugirsti, kaip mitinge policijos komisaras, kuris pokalbyje su savo kolegomis mitingo dalyvių skaičių įvertino taip – ne mažiau 500 žmonių. Mūsų nuomonė ta pati – ne mažiau 500 žmonių.

Beje, mitingo dalyvius suskaičiuoti buvo labai paprasta, kadangi jie buvo išsidėstę maždaug vienodo pločio lanku. Taigi Vyriausybės pranešimas spaudai prasideda melu ir pilnas melo. Todėl cituoti jo ištisai nėra prasmės. Verta pažymėti tik vieną sakinį: „Raštu išdėstytų pasiūlymų mitingo organizatoriai pokalbio metu Premjerui neparodė, o įteikė juos Vyriausybės priimamojo darbuotojams.“

Continue reading „Vyriausybės pranešimas spaudai prasideda melu ir pilnas melo”

dzuku_muz_1

Vilniaus antikvariate įsigijau Jono Miškinio atsiminimų knygą “Manoji Dzūkija” (Nidos Knygų Klubo Leidinys Nr. 59, 1966. Printed by NIDA PRESS, 1, Ladbroke Gardens, London, W.11, Gt.Britain). Knygos autorius – buvęs Alytaus gimnazijos mokytojas, mokyklų inspektorius. Manau, jubiliejiniais Alytaus gimnazijos metais ne tik dzūkams bus įdomu perskaityti kelias šios knygos ištraukas apie Alytų, kurį mena jau tik seniausi jo gyventojai, kuris jau saugomas Alytaus kraštotyros muziejuje, .kultūros paminkluose.

Skyrelyje “Dzūkų muziejus” autorius pasakoja apie Alytaus šviesuomenės (pirmiausia – pedagogų, moksleivių) pastangas “atgaivinti senoviškus papročius, ištraukti iš palėpių, svirnų, kluonų, rūsių, skrynių ir pirkių liaudies vaizdinį meną: namų apyvokos daiktus, senoviškus žemės dirbimo bei medžio įrankius, ūkio padargus ir kt.”

Tokia buvo Alytaus kraštotyros muziejaus pradžia. Spalio mėnesį čia lankiausi. Parsivežiau nuotraukų. Gal vienas kitas eksponatas yra užsilikęs nuo Jono Miškinio laikų, kai “dzūkai voromis juos vežė”? Gal tik vienas kitas, nes XX amžiaus Lietuvos istorija kultūrai buvo itin nepalanki (Vytautas Visockas).

Continue reading „Alytaus gimnazijai – 90 (“Dzūkų dzyvai”)”

lauzas_sausio13

2009 metų spalio viduryje internetinėje LRT svetainėje buvo persispausdinta mano recenzija apie Anos Politkovskajos knygą “Rusijos dienoraštis” (“Ką byloja Anos Politkovskajos knyga “Rusijos dienoraštis”). Lyginant su kitų autorių ten paskelbtais rašiniais, manoji publikacija susilaukė daugiausiai komentarų. Dauguma komentatorių pritarė, jog Rusija – tai šalis, kurios vadovybė dėl savo agresyvumo, antidemokratiškumo bei imperinių ambicijų kelia rimtų pavojų ne tik artimiausiems kaimynams, bet ir visam pasauliui.

Tačiau tas straipsnis kažkodėl susilaukė ir kelių įsiutusių komentatorių, kurie mane puolė kritikuoti ne dėl minėtos recenzijos, bet dėl kadaise paskelbto straipsnio “Apie keistą Sausio 13-osios žuvusiųjų artimųjų elgesį”. Kadangi tuose komentaruose dėl komentatorių kvailumo, primityvumo arba specialaus tendencingumo buvo pateikta itin daug netiesos (viskas apversta aukštyn kojomis), Slaptai.lt skaitytojams dar kartą primenu savo publikaciją, kurioje svarstau, kodėl tarp Loretos Asanavičiūtės motinos ir kitų sausio 13-ąją žuvusiųjų artimųjų įsiplieskė nesantaika.

Continue reading „Dar sykį apie keistą Sausio 13-osios žuvusiųjų artimųjų elgesį”

marskineliai_m

Некоторые литовские читатели, для которых деятельность секретных служб представляет интерес, заметили, что портал общественных актуальностей www.slaptai.lt несколько дней не функционировал абсолютно. Этот Интернет-сайт перестал действовать ранним утром 11-ого октября 2009 года, а был возобновлен лишь во второй половине 13-ого октября. Словом, этот портал не функционировал более двух суток. Почитатели www.slaptai.lt не перестают интересоваться, что же случилось?

Continue reading „Хакеры атаковали портал www.slaptai.lt”

belarus_map_m

Я    внимательно  ознакомился с  Предварительной  Оценкой  возможного воздействия  на окружающую среду,    и пришел к твердому убеждению о том, что  этот  предложенный  нам  сегодня  для обсуждения документ,  это  не есть  объективное и  взвешенное обоснование  возможного воздействия на окружающую среду.

Это лицемерный – порой до  цинизма – рекламный проспект,  пропагандирующий атомную энергетику в целом и ее отдельные «прелести» в частности. Я смею утверждать, что он практически всецело состряпан из голословных и лукавых деклараций о благих пожеланиях и намерениях, которые, как нам хорошо известно из библейской истины, ведут не в рай, а в ад. К тому же эти благие намерения и пожелания в предложенном ОВОС, основательно  перемешаны с откровенным и циничным враньем. И вот только несколько наиболее красноречивых примеров этого.

Continue reading „“АЭС в Беларуси – это огромная беда””

gaisras_tambovas

2009-ųjų metų rugsėjo mėnesio 14-ąją spaudoje pasirodė pranešimų, jog Rusijos mieste Tambove vos ne iki pamatų sudegė slaptoji 16-osios GRU brigados specialiųjų pajėgų (vadinamasis specnazas) štabo dalis. Pasak į spaudą patekusios skurdžios informacijos, per incidentą supleškėjo itin slapti Rusijos vyriausiosios žvalgybos valdybos (rusiškai – GRU) žinioje buvę dokumentai.

Gaisras kilo rugsėjo 13-ąją, apie 10 valandą ryto. Gaisrui priskirtas antrasis pavojingumo laipsnis. Teritorija, kurią apėmė liepsna, sudarė maždaug 400 kvadratinių metrų. Gaisrą gesino 17-a gaisrininkų brigadų, į įvykio vietą atvykusių per trejetą minučių. Pažaboti ugnį pavyko tik maždaug po aštuonių valandų.

Continue reading „Paslaptingas gaisras Rusijos karinėje bazėje Tambove”

vagnorius_gediminas

Nedarbas jau palietė kas šeštą darbingą pilietį ir toliau sparčiai auga, šalies ekonomika smuko penktadaliu, o iždo įplaukos – net trečdaliu. Metas pripažinti – rinkos marinimo, panikos kurstymo ir besaikio mokesčių didinimo politika patyrė akivaizdų fiasko.

Šiais finansinių sunkumų metais nei viena rimtesnė valstybė nedidino mokesčių ir nemažino algų bei pensijų, nes tai prieštarauja ekonomikos palaikymo logikai. Ekonomikos skatinimą pasirinkusios ES valstybės visos išvengė reikšmingesnio nuosmūkio ar net kopia į viršų. Elgdamiesi priešingai – mažindami rinkos finansavimą ir beatodairiškai keldami mokesčius – Lietuvos valdantieji šalį katastrofiškai ridena žemyn.

Continue reading „Valdančiajai koalicijai metas keisti arba politiką, arba nepajėgiančią dirbti Vyriausybę”

lilijana_astra_foto

Atsitiktinai Vilniaus centre sutikta tautinės partijos “Lietuvos kelias” pirmininkė Lilijana Astra puolė reikalauti, kad visuomenės aktualijų portalas www.slaptai.lt suteiktų jai galimybę atsikirsti į pareikštą kritiką. “Lietuvos kelias” vadovei buvo pasakyta, jog Slaptai.lt tikrai daugiau nebefilmuos jos pasisakymų ir tikrai daugiau nebeskelbs jos komentarų. Nei už pinigus, nei už dyką, nei gražiuoju, nei – piktuoju. Tada dr. Lilijana Astra, regis, oficiali Kultūros, filosofijos ir meno instituto darbuotoja, labai pasipiktino ir ėmė vardinti, kokių nemalonumų gali turėti internetinė svetainė Slaptai.lt, jei vis tik jai neleisime pakalbėti (šį pokalbį girdėjo Jonas Viesulas – buvęs pirmasis šios partijos kandidatas į Europos Parlamentą).

Slaptai.lt tikrai nebijo L.Astros šantažų. Mes taip pat manome, jog nenusižengiame žurnalistinei etikai, daugiau nesuteikdami tribūnos šios liūdnai pagarsėjusios partijos vadovei. Taip pat nesiruošiame iš savo svetainės išimti nė vieno siužeto, kuriame kritikuojama L.Astra.

Continue reading „Partijos “Lietuvos kelias” pirmininkei Lilijanai Astrai tribūna nebus suteikta”

pavojinga_2

Lietuvos slaptųjų tarnybų padangėje nuskambėjo dar viena nerimą kelianti žinia. Pasirodo, pagrindinės mūsų slaptosios tarnybos vadovas Povilas Malakauskas yra užtektinai turtingas žmogus. O įtikinamų paaiškinimų, kokie aitvarai sunešė milijonus visą gyvenimą valstybės tarnyboje dirbusiam pareigūnui, – nėra. Neabejoju, jog VSD generalinis direktorius turi užtektinai dokumentų, teigiančių, esą turtai uždirbti sąžiningu būdu. Tačiau lietuviška patirtis byloja ką kitką: visą gyvenimą valstybės tarnyboje besidarbuojantis pareigūnas vargu ar gali susikrauti milijonus. O juk P.Malakauskas niekad nebuvo verslininkas. Paskutiniuosius keliolika metų jis darbavosi būtent valstybinėse institucijose, kurių pavadinimai – KAM, STT, VSD. Nejaugi šių slaptųjų bei specialiųjų tarnybų darbuotojų atlyginimai tokie dideli, jog įgalina susitaupyti vieną kitą milijoną?

Continue reading „Finansinių skolų turintys žvalgybininkai negali būti patikimi”

politkovskaja 009

Skaitydamas “Rusijos dienoraštį” regi nepagražintą Rusijos veidą. Vartant “Rusijos dienoraščio” puslapius apninka niūros nuotaikos. Bet tuo ši knyga ir vertinga. Būtent tokių knygų pagalba ir galima perprasti dabartinės Rusijos esmę. Būtent tokios knygos galėtų duoti peno mūsų politikams, svarstantiems, kaip privalu konstruoti diplomatinius santykius su Kremliumi. Juk atsiriboti nuo Rusijos irgi neįmanoma. Kad ir kokie bebūtų Kremliaus valdovai, prekiauti su Rusija Lietuvai vis tiek būtina. Tačiau lyginant kai kuriuos Anos Politkovskajos ir lietuvių politikų pasisakymus apie Rusiją, galima nesunkiai pastebėti didelių skirtumų: A.Politkovskaja nedailina Rusijos, mūsiškiai – dailina.

Continue reading „Ką byloja Anos Politkovskajos knyga “Rusijos dienoraštis”? ( 2 )”

milijonas_doleriu

Spalio 21 dieną laikraštis “XXI amžius” išleis dar vieną specializuoto priedo “SLAPTIEJI TAKAI” numerį. Šį kartą “Slaptuosiuose takuose” bus svarstoma, kaip galėjo atsitikti, kad visą gyvenimą valstybinėse institucijose pradirbę mūsų slaptųjų tarnybų pareigūnai sugebėjo užsidirbti gražaus pinigėlio. Pavyzdžiui, VSD generalinis direktorius Povilas Malakauskas, prieš tai dar dirbęs STT (Specialiųjų tyrimų tarnyboje – vadovu) bei KAM (Krašto apsaugos ministerijoje – viceministru). Netrukus pasirodysiančiame “Slaptųjų takų” numeryje taip pat bus klausiama, ar pagirtina padėtis, kai, sakykim, visas Lietuvos slaptąsias bei specialiąsias tarnybas kontroliuojantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas turi įsipareigojimų bankams. Juk mes puikiai žinome, kokios bėdos ištiko ne pagal kišenę gyvenusį CŽV agentą Oldridžą Eimsą. Gal šis palyginimas – ir nekorektiškas, tačiau žvalgybos specialistų skolos, kreditai bei bankiniai laidavimai turėtų rūpėti valstybėms, kurios nori išvengti išdavysčių, informacijos nutekėjimo bei dvigubų agentų įtakos.

Continue reading „CŽV agentas, slapyvardžiu “Milijonas””

valdovu_rumai

Bandau suprasti kai kurių žmonių beveik patologiškos neapykantos baigiamiems atstatyti Valdovų rūmams priežastis. Net dabar, kai jau galima juose apsilankyti ir susidomėjimas iš tikrųjų yra didžiulis – pratęstas net ekskursijų rengimo laikas, vis dar esama manančių ir net raginančių imti juos ir nugriauti, esą taip bus pigiau ir geriau, negu rūmus įrengti.

Nesiimu komentuoti to, ko nepakankamai išmanau – būsimojo Valdovų rūmų interjerų apstatymo nesklandumų, antikvarinių meno kūrinių ir interjero įrangos įsigijimo principų. Manau, kad tai nelengvai ir ne akimirksniu sprendžiamas uždavinys, o dešimtmečius truksiantis procesas. Tačiau vertėtų apibendrinti kai kurias insinuacijas, susijusias su rūmų atstatymo istorija. Vis dar keliamas triukšmas ir bandoma įrodinėti, neva leidimas Valdovų rūmų statybai išduotas neteisėtai, nesant detaliojo plano.

Continue reading „Kita nuomonė apie Valdovų rūmus”

pedofilai_1

„СОРАТНИК” 2009`4. Tyrimai parodė, jei žmogus išgeria kasdien daugiau, nei 15 ml spirito, mirtingumas didėja. (Шевченко Н.М. Кардиология. – М., 2004. – С.132). Atlikus meta-analizę 200 tyrimų apie mažų alkoholio dozių naudojimą (apie 25 gr. alkoholio kasdien), rasta, kad išaugo tokių susirgimų skaičius: cirozė, alkoholizmas, viršutinių kvėpavimo, skrandžio, krūtinės organų vėžys, hemoraginis insultas, pankreatitas. Atlikus didelį 44187 meno-pauzėje esančių moterų tyrimą, kurios kasdien vartojo po 20 gr alkoholio kasdien, krūties vėžio rizika padidėjo 28%. Kasdieninis net 10 gr. alkoholio priėmimas sukelia kancerogeninį efektą. Po alkoholio pavartojimo kraujyje padidėja katecholaminų koncentracija (adrenalinas, noradrenalinas)… Aluje ir vyne yra tiramino, kuris turi hipertenzinį (t.y. padidinantį arterinį spaudimą) poveikį.

Continue reading „“Ne tik apynasris spaudos laisvei, bet ir mirties civilizacijos pagerbimas””

politkovskaja 009

Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja buvo nužudyta savo namo laiptinėje Maskvoje 2006 metų spalio 7 dieną. Šiandien – 2009-ųjų spalis. Po A.Politkovskajos mirties prabėgo keleri metai. Ilgas ar trumpas šis laiko tarpas? Tikriausiai – ilgas. Gyvenimas nestovi vietoje, įvykiai veja įvykius, todėl nenuostabu, kad visuomenė pamiršta arba bent jau primiršta svarbius reiškinius. O juk A.Politkovskajos “Rusijos dienoraštis”, kurį galime perskaityti jau ir lietuvių kalba, yra vienas iš tų veikalų, kurių nederėtų nei pamiršti, nei primiršti. Ypač “Rusijos dienoraščio” nederėtų ignoruoti mūsų politikams, diplomatams bei istorikams, televizijos ekranuose bei laikraščių puslapiuose besiginčijantiems dėl sudėtingų Lietuvos ir Rusijos tarpusavio santykių.

Debatų, kas kaltas dėl Lietuvos ir Rusijos priešpriešos, – šiandien apstu. Atmintin įstrigo na kad ir maždaug prieš dvi savaites surengta LRT žurnalisto Virginijaus Savukyno laida, kurioje dėl Vilniaus ir Kremliaus tarpusavio nesutarimų ietis laužė ir parlamentaras Justinas Karosas. Toje ginčų laidoje J.Karosas nuolat pabrėždavo, esą Lietuvos ir Rusijos politinis, ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas šlubuoja dar ir dėl to, kad didįjį kaimyną Rytuose mes nuolat erziname skelbdami priešiškus pareiškimus. Parlamentaras bandė įpiršti nuomonę, girdi, Rusija norėtų su mumis draugauti, bet negali, nes mes ją nuolat įžeidinėjame, užgauliojame, kritikuojame. Beje, Rusiją mes dažnusyk barame, anot J.Karoso, net be pagrindo, nes visuomet palaikome tik Kremliaus oponetus, sakykim, Ukrainą ir Gruziją, nors Rusijos oponentai taip pat nėra šventieji.

Continue reading „Ką byloja Anos Politkovskajos knyga “Rusijos dienoraštis”? ( 1 )”