Žeraras Depardje
Žeraras Depardje kaltinamas prievartavimu ir seksualiniu priekabiavimu
Aktorius „kategoriškai neigia bet kokius kaltinimus seksualiniu priekabiavimu ir išprievartavimu“, pareiškė jo advokatas Erve Temimas, apgailestaudamas, kad „tyrimo veiksmai buvo paviešinti“. Apie tai praneša Prancūzijos laikraščio Le Monde korespondentas.
69-rių aktoriaus Žeraro Depardje atžvilgiu Paryžiaus prokuratūra pradėjo išankstinį tyrimą, gavusi skundą dėl „išprievartavimo ir seksualinio priekabiavimo“, kurį rugpjūčio 27 dieną padavė jauna aktorė. Rugpjūčio 30 šią informaciją jau plačiai paskleidė žiniasklaida, sakoma straipsnyje.
Skundo pateikėja tvirtina, kad rugpjūčio 7 ir 13 ji susitiko su aktoriumi jo viloje Paryžiaus 6-oje apygardoje. Leidinio Le Parisien duomenimis, tai „dvidešimtmetė aktorė ir šokėja“. Per „neoficialią pjesės repeticiją prieš ją buvo įvykdyta prievarta (ji buvo išprievartauta?)“.
Depardje, savo ruožtu, neigia visus kaltinimus prieš jį. „Jis neturi ko sau priekaištauti, ir aš tikiuosi, kad žiniasklaida paisys kiekvieno teisių ir orumo“, – sakė jo advokatas Erve Temimas, apgailestaudamas, kad informaciją apie skundą buvo paviešinta, ir žurnalistai ją žinojo jau „nuo rugpjūčio 28“.
„Aš raginu visus būti labai atsargiems ir santūriems“, – primygtinai reikalauja advokatas, pabrėždamas, kad jis „įsitikinęs, jog tas skundas nekeliaus toliau juridine prasme“.
Nepraėjus nė metams, kai 2017 metų spaly pirmą kartą buvo demaskuotas daugelio moterų apkaltintas seksualiniu priekabiavimu amerikiečių prodiuseris Haris Vainšteinas, dėl kai kurių prancūzų kino veikėjų irgi buvo paduoti panašūs skundai. Tai dėl aktoriaus ir režisieriaus Filipo Kobero ir kino režisieriaus Liuko Besono, kurie neigia visus kaltinimus, nurodo straipsnio autorius,
Panašios bylos, po to, kai informaciją apie jas išplatino socialiniuose tinkluose #metoo, o Prancūzijoje judėjimas #balancetonporc, peržengė kino pasaulio ribas. 2017 metų spaly, iškart po skandalo dėl Vainšteino, Prancūzijoje trys moterys apkaltino išprievartavimu musulmonų intelektualą Tariką Ramadaną. Prasidėjo tyrimas, ir nuo vasario 2 dienos jis buvo įkalintas, sakoma straipsnyje.
Žeraras Depardje, keturių vaikų tėvas (iš kurių vienas – Gijomas Depardje, mirė 2008 metais), per savo artistinės karjeros metus susilaukė milžiniško tarptautinio pripažinimo, nepaisant visų savo ekscesų ir normų nepaisymo, kurie kartais būdavo aptarinėjami, pažymi korespondentas. Pastaruoju metu Depardje tapo vyndariu ir verslininku gastronomijos sferoje, o taip pat dainininku. 2013 metais prezidentas Vladimiras Putinas suteikė jam Rusijos pilietybę.
Informacijos šaltinis: Le Monde
2018.09.03; 06:00
Kodėl boksininkas Rojus Džonsas-jaunesnysis tapo Rusijos piliečiu
„Buvusio pasaulio bokso čempiono sunkiausio svorio kategorijoje Rojaus Džonso-jaunesniojo sprendimas tapti Rusijos piliečiu, galimas dalykas, susijęs ne tiek su rasiniais santykiais JAV, kiek su dabartine Vladimiro Putino kampanija renkant politinius trofėjus“, – pažymi Laiza Suhej laikraštyje The Christian Science Monitor.
Continue reading „Kodėl boksininkas Rojus Džonsas-jaunesnysis tapo Rusijos piliečiu”
Styvenas Sygalas – keistasis Kremliaus draugas
Kai 2013-ųjų birželio mėnesį Vladimiras Putinas asmeniškai susitiko su Baraku Obama viršūnių susitikime G8, Kremliaus vadovas jautė, kad Rusijos ir JAV santykiai – kaip niekad blogi ir bet kada gali galutinai sužlugti. Taip rašo Buzz Feed.
V.Putinas ir B.Obama niekad nesutarė. O tas susitikimas buvo ypatingai šaltas ir sunkus. Tokia Buzz Feed žurnalistų Makso Sedono ir Rozi Grei nuomonė. Leidinio įsitikinimu, Šiaurės Airijoje surengtose G8 derybose V.Putinas kategoriškai atmetė B.Obamos prašymą neberemti Bašaro Asado. Tačiau V.Putinas pabrėžė, jog Sirijos vadovą ginklais rems ir ateityje, nors žuvusiųjų jau tuo metu buvo labai daug – dešimtys tūkstančių.
Continue reading „Styvenas Sygalas – keistasis Kremliaus draugas”
Kas Prancūzijoje gina Rusijos interesus
Prancūzų leidinys Libération išspausdino dosjė su antrašte „Caro sistema“ apie Rusijos agentus Prancūzijoje, parengtą korespondento Loreno Mio (Lauren Mio). Tarp prancūzų žurnalistas išskiria iš viso septynis pogrupius tokių, kurie gina Rusijos interesus ir įvaizdį: pradedant politikais bei pramonininkais ir baigiant universitetų dėstytojais.
Pirmą tokią grupę Mio klasifikuoja kaip „kraštutinius dešiniuosius, Maskvos placdarmą“ Prancūzijoje. „Iš visų Prancūzijos politinių partijų „Nacionalinis frontas“ pakiliausiai nusiteikęs Vladimiro Putino atžvilgiu, – pažymi žurnalistas. – Pasak Marine Le Pen, Rusijos prezidentas – „patriotas“, ginantis „Europos civilizacijos vertybes“ ir ypač jos „krikščioniškąjį paveldą“.
Žeraras Depardje: „Aktoriaus profesija manęs nebetraukia“
Žeraras Depardje (Gerardas Depardieu) nori daugiau keliauti ir mokytis kalbų tų šalių, kuriose jis ketina apsilankyti, rašo Barbara Teat savaitraštyje „Le Journal du Dimanche“.
„Aš negaliu skaityti knygų, kaip tie, kas iš jų mokėsi mokykloje su visais paaiškinimais. Aš kaip mužikas su savo šiurkščia meile. Tapęs aktoriumi, pirmuose spektakliuose, pastatytuose Jano Laureno Koche, aš vos supratau tai, ką kalbėjau. Paskui teatras privertė mane suprasti, kad nereikia imituoti – geriau reikia ieškoti kalbos muzikalumo ir gilumo. Aš pamėgau išeiti ant scenos, bet šiandien man tai iššaukia ilgesį. Štai kodėl aš vaidinu „Meilės laiškuose“ tik septynias dienas“, – sako G.Depardieu, turėdamas omenyje pastatymą Paryžiaus teatre „Antoin“ duete su aktore Anouk Aimė.
Continue reading „Žeraras Depardje: „Aktoriaus profesija manęs nebetraukia“”
Nuostabūs Valdimiro Putino metai
Kai gruodžio 31 laikrodis išmuš vidurnaktį, Vladimiras Putinas galės sovietiškai iškilmingai atšvęsti pabaigą metų, atnešusių Rusijai šitiek laimėjimų ant tarptautinės politikos nestabilios šachmatų lentos, sakoma rumunų visuomenės veikėjo Andrejaus Soresku straipsnyje leidinyje "Le Huffington Post". Sirija, Iranas, Armėnija, G 20 viršūnių pasitarimas, Snoudenas – Rusijos pergalių sąrašas šiemet toks ilgas, kad Kremliaus šeimininkas kurį laiką net buvo kandidatas į Nobelio taikos premiją.
Šiandien Rusija stovi pasaulinės diplomatijos viršūnėje, nors dar prieš keletą mėnesių nebuvo jokių prielaidų, mano A.Soresku. Viskas pasikeitė po Sirijos vyriausybinės kariuomenės dujų atakos Damasko priemiestyje, sakoma straipsnyje.
Prašiusiųjų prieglobsčio, negrįžusių į tėvynę ir pakeitusių pilietybę įžymybių žinynas
Birželio 23 dieną Edvardas Snoudenas išvyko iš Honkongo, palikdamas paskui save diplomatinio skandalo pėdsaką. Iš pradžių jis keliavo į Islandiją, paskui į Ekvadorą, bet pakeliui įstrigo Rusijoje. Pilietybės pakeitimą ne visada lydi tokios aistros, bet tarp sportininkų, mokslininkų, muzikos atlikėjų ir aktyvistų jo istorija labai sena. "The New Republic" žurnalistai Julija Joffė ir Kevinas Mankenas sudarė pilietybę pakeitusių garsenybių sąrašą.
Antai 1967 metais pabėgo į Jungtines Amerikos Valstijas Josifo Stalino duktė Svetlana Alilujeva. 1984 metais ji grįžo į SSSR, pareiškusi, kad Amerikoje „nė dienos nebuvo laisva“, tačiau po poros metų vėl išvyko į JAV.
Dženifer Lopez dainavo Turkmėnijos diktatoriui
Vakarų spauda šiandien audringai aptaria amerikiečių dainininkės Dženifer Lopez (Jennifer Lopez) pasirodymą per Turkmėnijos prezidento Gurbangulos Berdymuchamedovo gimtadienį.
Po dainininkės Dženifer Lopez pasirodymo kilusi diskusija nukreipė dėmesį į didžiausios Kinijos naftos kompanijos "China National Petroleum Corporation" (CNPC) pastangas plėsti savo priėjimą prie didžiulių Turkmėnijos gamtinių dujų atsargų, – daro netikėtą išvadą "The Wall Street Journal" korespondentai Brianas Spegelis ir Lukas Alpertas.
CNCP bent jau dalinai apmokėjo Dženifer Lopez dalyvavimą šventiniame renginyje, sakoma straipsnyje. Tuo parodoma, kaip toli pasirengusios eiti kinų naftos ir dujų kompanijos, pataikaudamos išteklių turtingos šalies vadovybei.
Continue reading „Dženifer Lopez dainavo Turkmėnijos diktatoriui”
Neužsiminkite apie žmogaus teisių pažeidinėjimus! Žeraro Depardjė ir Liz Harlej kelionė į Čečėniją
Dabar Rusijoje Žeraras Depardjė (Gerard Depardieu) sutinkamas kaip princas, – tokia "The Independent" korespondento Šono Vokerio (Shaun Walker) nuomonė. Į Saransko oro uostą aktorius buvo nugabentas limuzinu su švyturėliais, o iš ten – privačiu lėktuvu – į Grozną.
Grozne penkių žvaigždučių viešbučio hole Ž.Depardjė „niekinančiai dirstelėjo į "The Independent" žurnalistą“, tvirtina autorius. „A, jūs iš Didžiosios Britanijos, – šūktelėjo jis, tarsi kaltindamas pagrūmojęs pirštu. – Ko jūs čia? Jūs gi galvojate, kad Čečėnija tokia pavojinga, a?“ Ž.Depardjė atvyko į Čečėniją filmuotis „Smaragde“ – „senamadiškame, „juodojo“ stiliaus trileryje apie kerštą“.
Žeraras Depardjė atidarys savo mordvišką restoraną
Žeraras Depardjė, gavęs Rusijos pasą iš Vladimiro Putino rankų, užsiregistravo Saranske kaip privatus verslininkas ir ketina atidaryti Mordovijos sostinėje restoraną, rašo laikraščio Le Monde korespondentas.
„Prancūzų aktorius, šių metų sausį gavęs Rusijos pilietybę, oficialiai užsiregistravo Saranske, Mordovijos sostinėje, kaip privatus verslininkas. Informacija, kurią paskleidė agentūra RIA Novosti, buvo suteikta Rusijos kino archyvų fondo direktoriaus ir aktoriaus draugo Borodačevo“, – sakoma straipsnyje.
„Žeraras Depardjė paskelbė, kad artimiausiu metu atidarys Saranske restoraną, kuris patrauks „kūrybingų ir iniciatyvių žmonių“ dėmesį“. „Man patinka Saranskas, nes čia galima sužinoti daug dalykų, apie žemės ūkį, žmones“, – pareiškė Ž.Depardjė viename interviu.
Prancūzų aktorius interviu laikraščiui Komsomolskaja pravda pasakojo apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. „Man jis kaip Fransua Miteranas ar popiežius Jonas Paulius II. Niekada to nesakiau žurnalistams, bet taip manau“.
Continue reading „Žeraras Depardjė atidarys savo mordvišką restoraną”
Rusų klanas, kuris valdo Žerarą Depardje
Šalia prancūzų žvaigždės yra žmonių, artimų buvusiai sovietinei nomenklatūrai, tvirtina leidinys "Il Giornale". Dabar dėka Obelikso jie verčiasi bizniu, rašo Gaia Cezare.
„Rusijos pasas, gautas Sočyje iš „draugo Vladimiro Putino“ rankų, namas ir statoma vila Maskvoje, prabangūs apartamentai, padovanoti kito „draugo“ – Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo, perspektyvūs „didelio filmo“ filmavimai Čečėnijoje, restorano atidarymas Mordovijos sostinėje Saranske (turint omenyje, kad Mordovija žinoma dėl joje esančios moterų kolonijos, kur vis dar kamuojasi "Pussy Riot" dalyvė Nadežda Tolokonnikova)“, – vardija žurnalistė pastarojo meto įvykius, susijusius su Ž.Depardje (Gerard Depardieu).
Dėl ko lietuviai nedrįsta net svajoti
Kiekviena valstybė, kiekviena tauta, kiekvienas žmogus turi planų, kuriuos stengiasi įgyvendinti. Uždavinių pasitaiko įvairių: strateginių ir taktinių, ilgalaikių ir vienadienių. Kai kurie uždaviniai deklaruojami viešai, kiti – slapti. Vieni tikslai – prasmingi, taurūs, kiti – gėdingi, smerktini. Tačiau vertinant valstybių, tautų, individų siekius niekuomet nederėtų pamiršti, jog tai, kas vienam – gražu, kitam – galbūt bjauru.
Žvelgiant į Lietuvą supančias didžiąsias kaimynes puikiai matyti, jog visos jos turi ne tik siaurų asmeninių, bet ir žymiai platesnio mąsto valstybinių tikslų. Jų planai akivaizdūs: stiprėti, didėti, plėstis. Jų planai – ekspansiniai. Net jei toks dėmuo rūpestingai slepiamas po gražių žodžių skraiste, ekspansija lengvai pastebima.
Žiūrint į Lietuvos politiką net graudu. Jokių rimtesnių ambicijų. Vienintelis mūsų tikslas – išsilaikyti bent jau šių dienų ribose. Vienintelė reali mūsų siekiamybė: kad dar labiau nesusitrauktume. Mes jau net rimčiau svajoti nebedrįstame: girdi, esame pajėgūs ženkliai sustiprinti lietuvybės židinius Seinuose ir Punske ir tuo pačiu sutramdyti Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos triukšmadarius Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose.
Ką aš supratau iš Žeraro Depardjė istorijos
Žeraro Depardjė Rusijos pilietybės istorija – išimtis, kuri tik patvirtina taisyklę: „Pilietybė vis dar kažką reiškia“, rašo “Foreign Policy” Kristianas Kerilas, Legatum Institute ir MIT Center for International Studies (JAV) vyresnysis mokslinis bendradarbis.
Autorius prisipažįsta, kad jį nelabai jaudina Žeraro Depardjė istorija („jis puikus aktorius, bet žmogus, atrodo, gana ribotas“), bet sprendimas atsisakyti Prancūzijos pilietybės ir gauti Rusijos pasą – gana įdomi istorija.
Continue reading „Ką aš supratau iš Žeraro Depardjė istorijos”
Žeraras Rūstusis
Žeraras Depardje laimingas. Jis pagaliau gali būti Rusijos pilietis, ir dabar jis gali visais atžvilgiais gyventi pagal savo prigimtį: pasigerti, šlapintis lėktuve, girtas kristi nuo motorolerio ir daryti ką tik nori.
"Ir vien todėl, kad Rusijoje jis mylimas, kaip jis pareiškė, pagaliau laikydamas savo rankose Rusijos pasą", – rašo Jurnas Kruzė leidinyje "Tageszeitung". Beje, tęsia autorius, kad Depardje galėtų sau leisti ką tik panorės, jam tereikėjo vieno Rusijos piliečio – Vladimiro Putino – meilės.
Tiesiog atsiliepdamas į šį įvykį Prancūzijos – Vokietijos televizijos kanalas Arte demonstruoja filmą „Rasputinas“, kuriame Ž.Dapardje vaidina pagrindinį vaidmenį – „paslaptingą ir gąsdinantį gydytoją, nusipelniusį carienės pasitikėjimą, dalyvavusį visuose politiniuose sprendimuose ir laikui bėgant įstūmusį caro dvarą į gilią krizę. Šios pasakėčios moralė tokia: rusai, žiūrėkite, ką sveikinate!“
Prancūzų aktoriai „motule“ renkasi Rusiją
Gal ir teisūs buvo romėnai, kurių įstatymai draudė svetimšaliams, aktoriams ir prostitutėms būti piliečiais, dalyvauti rinkimuose.
Aktorių neištikimybę savo valstybei, pilietiškumo stoką paliudijo dviejų prancūzų aktorių elgesys.
Prancūzų aktoriui Žerarui Depardje, atsisakiusiam Prancūzijos pilietybės dėl didelių mokesčių, Rusija suteikė prieglobstį ir pilietybę, o gyvenamą vietą suteikė Mordovijoj, Saranske.
Kaip praneša „RIA Novosti“, prancūzų aktorė Bridžita Bordo pagrasino pasekti savo kolegos pavyzdžiu ir prašyti Rusijos pilietybės – tik dėl kitos priežasties. Tikėtina, kad aktorę, pasirenkančią „motule“ Rusiją, Vladimiras Putinas taip pat pasiųstų į Mordoviją. Kas gi ta Mordovija, kokia jos praeitis?
Continue reading „Prancūzų aktoriai „motule“ renkasi Rusiją”
Žeraras Depardje sukurstė diskusijas apie kapitalizmą, rusų aktorius ir karališkuosius užmojus
Pabėgęs nuo brangios Prancūzijos demokratijos į pigesnę ir paprastesnę autokratiją, aktorius Žeraras Depardje padarė tą patį, ką kasdien daro Vakarų korporacijos, perkeldamos savo įmones į Kiniją, sako tarptautiniai stebėtojai.
Rusijos piliečiai šitą istoriją laiko farsu ir gailisi savo artistų, kuriems stinga valdžios dėmesio. Buvusi Ž.Depardje žmona sako, kad Žerarui Prancūzijoje „trūko meilės ir dėmesio“.
Suteikęs Obeliksui Rusijos pilietybę, Vladimiras Putinas įsikišo į Prancūzijos vidaus reikalus, tvirtina “Le Nouvel Observateur” žurnalistas, bet komentarą skiria „trims rusų pasipiktinimo priežastims“. „Neabejotinai Žeraras Depardje Rusijoje mėgstamas kaip aktorius, bet rusams nepatinka politinis triukšmas dėl šitos epopėjos“, – rašo autorius.
O nauda – sunkiai apčiuopiama …
Tikriausiai neverta skaitytojams priminti, kas yra Žeraras Depardje. Ypač vidurinioji mūsų karta puikiai žino, jog Žeraras Depardje – puikus prancūzų aktorius, sukūręs šimtus įsimintinų vaidmenų pačiuose įvairiausiuose meniniuose filmuose.
Šiandien šio žymaus prancūzo pavardė – Prancūzijos spaudos dėmesio centre. Kai kurie prancūziški leidiniai labai įtemtai svarsto, ar 63-jų metų aktorius turtuolis vis dar tebėra Prancūzijos patriotas.
Beje, tiek Žeže gerbėjai, tiek jo kritikai turi svarių argumentų, kuriais lengvai pagrįstų reiškiamus priekaištus ar pateisinimus.
Konfliktinė situacija įsiplieskė tuomet, kai naujasis Prancūzijos prezidentas ženkliai padidino mokesčius milijonieriams. Dabar, jei prancūzo sąskaitose yra bent vienas milijonas eurų, toks pilietis valstybei privalo atseikėti milžinišką pyrago gabalą – maždaug 75 proc. O jei prancūzo kišenėse nėra milijono, bet vis tik iki milijono – labai nedaug, tokiu atveju į valstybės biudžetą pilietis įpareigotas pervesti 45 proc. savų pinigėlių.
Prancūzija vertina nacionalinio stabo Žeraro Depardje pabėgimą
Garsusis prancūzų aktorius Žeraras Depardje persikėlė į Belgiją, kad nereikėtų mokėti naujųjų didelių mokesčių, įvestų prezidento Fransua Hollando.
Taip rašo Albertas Mattiolis laikraštyje “La Stampa”.
Vienas iš populiariausių prancūzų aktorių Žeraras Depardje oficialiai įsikūrė gražiame Nešino kaimelyje Belgijoje, kurį nuo Prancūzijos skiria vienas kilometras bruko ir daug procentų pajamų mokesčio. Obeliksas – galas virto Obeliksu – belgu“, – rašo leidinys.
Continue reading „Prancūzija vertina nacionalinio stabo Žeraro Depardje pabėgimą”
Uzbekijos diktatoriaus duktė pakvietė Žerarą Depardje pagrindiniam vaidmeniui filme
Turima žinių, kad prancūzų aktorius Žeraras Depardje vaidins dramoje, kurios scenarijaus bendraautorė yra Gulnara Karimova, Uzbekistano diktatoriaus duktė.
Apie tai praneša “Independent”. Filmo veiksmas vyksta Vidurinėje Azijoje VI amžiuje, Ž.Depardje vaidins europietį, vienuolį, rašo žurnalistas Šonas Vokeris.
„Islamas Karimovas valdo Uzbekistaną du dešimtmečius, jis kaltinamas sušaudęs šimtus beginklių demonstrantų ir virinęs žmones gyvus. Dauguma gyventojų visiškai skursta, bet G.Karimova gyvena kaip kosmopolitiška pasaulietė dama“, – sakoma straipsnyje.
Laikraščio duomenimis, ji taip pat kaltinama bauginanti biznierius ir paveržianti iš jų turtą. G.Karimova kaltinimus neigia. G.Karimova įsteigė drabužių ir juvelyrinių dirbinių liniją ir atlieka pop dainas, praneša laikraštis.